90te upomoc hitno hitno

mare-91

Početnik
Poruka
4
pozz svima.
pravim referat o 90-im godinama u bg-u. pa bih voleo da znam neke stvari o dizelasima. posto sam u njihovo vreme bio mali i ne zivim u srbiji nemam blage veze o njima. pa bih zeleo da znam nesto vise o njihovoj kulturi npr. kako su izgledali, sta su slusali, kad su se pojavili, da li josuvek postoje, gde ih je najvise bilo, gde su izlazili, da li su pozitivci il negativci, sta su gotivili, sta su mrzeli itd. hvala za svaki info ;) pozz

ps ako neko zna neki sajt sa slikama tipicnih dizelasa, bio bi mu vrlo zahvalan da ga podeli samnom
 
nisu slusali samo turbo folk vec sve najkomercijalnije oblike muzike pa i strani dance, rock jer drugo nisu mogli da sažvaću. ;)

obuvali su patike ali i cipele a oblačili trenerke jer ih je mrzelo da oblače drugo a o stilu nisu imali pojma jer ni mozak nisu imali.

Bili su u takvim društvenim krugovima da im drugačije odevanje, ponašanje itd nije ni trebalo.

pištolj je uobičajena igračka, može a ne mora neka palica ili omanji pendrečić.

automobil neke nemačke marke. i to one za nižu klasu (u Nemačkoj, naravno ;) . najviše Wolksvagen (bljak!), Opel (bljak!) ili Audi eventualno, oni koji su se navatali reketa.

kabriolet i fufica plave kose na prednjem sedištu je vrh vrhova. Takav dizelas bi imao oznaku u drustvu: TD (Turbo Diesel) :) :) :)
 
mare-91:
pozz svima.
pravim referat o 90-im godinama u bg-u. pa bih voleo da znam neke stvari o dizelasima. posto sam u njihovo vreme bio mali i ne zivim u srbiji nemam blage veze o njima. pa bih zeleo da znam nesto vise o njihovoj kulturi npr. kako su izgledali, sta su slusali, kad su se pojavili, da li josuvek postoje, gde ih je najvise bilo, gde su izlazili, da li su pozitivci il negativci, sta su gotivili, sta su mrzeli itd. hvala za svaki info ;) pozz

ps ako neko zna neki sajt sa slikama tipicnih dizelasa, bio bi mu vrlo zahvalan da ga podeli samnom

vidish...
sve je pochelo sa miloshevicem, mirom, i postavljanjem arkana za nacionalnog heroja 8)

tachnije, sve je pochelo od cecine i arkanove svadbe na pinku

klinci odrastali na pogreshnim vrednostima
sa pogreshnim idolima

skidali su sve od istih koliko su mogli

s tim shto su ti njihovi idoli imali neku moc, kintu... mnogo toga

ovi su to hteli da budu.

slushali su ono shto su idoli slushali, pre svega polugole pevaljke, koje prvo vidish pa onda chujesh.... a ono shto chujesh... :D to je bilo strashno, al takvom bolidu sasvim prihvatljivo.

oblachenje... perjana jakna (jer to ima) u turske trenerke (iz istog razloga) ;)
dok su njihovi idoli placali i po par stotina DEMa za trenerke...

kratka kosa, uglavnom.

a to, "u trenerke" je iz prostog razloga jer tako ramena izgledaju shira ;) lakshe se shirish :D

ma slika i prilika sunovrata srpskog drushtva...
koje se i dalje nastavlja... preko granda i velje...
mada malo evoluirano... blaza verzija 8)

ne bih reko negativci, mada neki i jesu bili. pre bih reko budale 8)
al definitivno ne pozitivci.

mrzeli su... pa i sve i nishta. znash... trudili su se da u mini komunama naprave pleme,chopor tachnije..
danas je moglo da im smeta neshto, sutra da im je to neshto "braaaaaaaaaateeeeeeeeeeeeeeeee" zavisi od alfa muzjaka 8)


blago tebi shto ne zivish ovde!
 
vidi ko kaze.
lako je KLINCHARDIJI da nadje los uzor.

i CROW je bio zakleti Reper tj HipHoper.

nadji mi truncicu razlike izmedju nigera koji su ti bili idoli a koji govore o svim stvarima istim kao i ovi gore dizelasi.

nemoj samo molim te da mi das primer u vidu 2 do maksimalno 3 pesme koje su "kulturne" :) a lansirane od Reper feat. neka komercijalna fufica (J Lo ili tako nesto) jer mi se to gadi...

(p.s. "socijala brate" "pa mi govorimo o radnickoj klasi")
da...da...
 
sve u svemu dobro je da ih vise nema bar u tom obliku.

i jeste to bila posledica ratova i ekonomske situacije jer
kriminal u staroj Jugi nismo ni imali. Bio je na 0.
Odjednom > visok procenat.

Zato je to ostalo kao VEEEELIKI PECAT koga ce se secati svi dugo, dugo,...
 
izvinte al nebi trebalo da znam da l su oni debili ili sta vec
nego sad me zanima kako su ziveli i jel ima nekih poznatih dizelasa??
i cuo sam da ima jos nekih takvih u fazonu sad kao reperi i metalci,
dizelasi i ... jeste culi za te neke?? :confused:
 
Vidimo se ucitelju ...

:) :)

TO JE POSLEDICA TRANZICIJE

I BILO JE U SVAKOJ EX KOMUNISTICKOJ ZEMLJI.
POGOTOVO KOD ONIH KOJI IMAJU ISTI ILI SLICAN SOCIJALNI GENOTIP KAO NAS NAROD
RUSI, UKRAJINCI, ...

NIJE SAMO KOD NAS ALI IMA NEKIH KOJI NE ZNAJU...
 
Markelja:
Mali Pirke je morao biti ubiven........... :D
'Ajde da se slikamo ispred porshea...
I onda mi uradmo neku Amerikanku za 4000dm pa nas istaraju iz Monte Karla.Ali smo se vratili..ili tako nesto..
Kristijan Golubovic,jedan od retkih 'zestokih momaka' koji je preziveo '90
Goran Vukovic,Mihajlo Divac...Ubijeni
itd,i tako redom

Imas ih i danas.Samo listaj dnevnu stampu,malkice citaj izmedju redova
 
a od svega toga , jedno je sigurno, pre ili kasnije , 90te se vracaju ! i to veeeelikim talasom. Turske treshe se ponovo kupuju , turbo folk je sad hit svima itd..... air max 360 i reebok classic , nike treshe...itd.....to u vidu navijacha....to je samo maska...to su ti dizelashi..ne bitno koji kraj...."ali ja tvrdim, vozdovac je najjachi" ..miran jeste , ali dileja do dileje mirno deluju..... ne znam ko je gore pomenuti rekao da su jeftina i komercijalna kola wolksvagen "samo u snu"! pa chak i tada wagen je imao svoje ime....a danas...najskuplji model je 160 000e eej...stavi prst na chelo! ..i tako....polako se vracaju likovi iz 90tih....aj zdravo
 
mare-91:
hvala vam puno ljudi. dobih 4
nego zaboravio sam da vas pitam a bas me zanima
zasto se zovu dizelasi? odakle im to ime?

knele8ifgm0.jpg


ovaj momak je uveo dizel fazon u bg..
''diesel '' farmerke su furali(i ja isto :roll: ) i zato i ime......
obavezno kratke crne, kozne jakne uz trenerke ili ''diesel''..
i samo i jedino nike ''2-ka'' ili ''4-ka'' sa vazdusnim djonom...
..i male torbice oko struka(za pistolje)
kosa?...maximalno 2-ka masinicom :D
kajle..kao na slici......i teretana, fazon
 

Back
Top