Teorija Evolucije - komentari

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pročitao sam celu temu i pitam:
1. Da li su svi oni silni latinski nazivi dati posle otkrivanja fosilnih ostataka (tj. postoje dokazi za tvrdnju da su te vrste postojale)?
2. Da li su prvo pretpostavili kako izgleda neka prelazna vrsta pa našli fosilne ostatke ili su prvo našli ostatke pa utvrdili kojoj vrsti pripada?
3. Postoji li minimalan broj važnih kostiju koje bi neki paleoantropolog trebao da pronađe, da bi utvrdio da su ostaci nekog recimo Homo erectusa?
 
stnco:
Pročitao sam celu temu i pitam:
1. Da li su svi oni silni latinski nazivi dati posle otkrivanja fosilnih ostataka (tj. postoje dokazi za tvrdnju da su te vrste postojale)?
2. Da li su prvo pretpostavili kako izgleda neka prelazna vrsta pa našli fosilne ostatke ili su prvo našli ostatke pa utvrdili kojoj vrsti pripada?
3. Postoji li minimalan broj važnih kostiju koje bi neki paleoantropolog trebao da pronađe, da bi utvrdio da su ostaci nekog recimo Homo erectusa?


Hm...ovako...
Na ova pitanja ću ti odgovoriti odjednom...Neandertalski Čovek je ime dobio po dolini u kojoj su pronađeni njegovi fosilni ostaci...dolina Neander u Nemačkoj.
Kromanjonac je dobio ime po pećini u južnoj Francuskoj gde su prvi put pronađeni njegovi fosilni ostaci. Prva čovekolika bića su Hominidi a u nauci poznati i pod imenom Australopitekusi...slede Homo Habilis(vešt čovek),Homo Erectus(uspravni čovek),Homo Sapiens(razumni čovek) i Homo Sapiens Sapiens(veoma razuman čovek) a zovu ga još i 'Savremeni Čovek'.
Neandertalski čovek je bio podvrsta Homo Sapiensa a Kromanjonac je bio pripadnik Homo Sapiens Sapiensa...

Svaku od pomenutih vrsta je krasila neka različitost a sve one su ustanovljene tek po pronalaženju fosilnih ostataka. Broj kostiju koji je potreban da bi se odredila vrsta ili podvrsta je različit od vrste do vrste...za Neandertalskog Čoveka,Hominida,Homo Erectusa,Homo Habilisa i Kromanjonca...dovoljna je samo lobanja...
 
Citat iz posta #8 Teorije evolucije:
Stvar koju treba primetiti jeste da evolucija nije nešto što ide “od manje kompleksnog ka kompleksnijem”, ili od goreg ka boljem.
Znači: evolutivni razvoj od najprimitivnijeg živog bića (ameba, ili je možda neko još prostije, nije ni bitno) do najsavršenijeg (čovek), išao je putem od najveće kompleksnosti do najmanje i od najboljeg ka najgorem! Ja pomenuti citat ne mogu drugačije razumeti.
 
ristob:
Citat iz posta #8 Teorije evolucije:
Stvar koju treba primetiti jeste da evolucija nije nešto što ide “od manje kompleksnog ka kompleksnijem”, ili od goreg ka boljem.
Znači: evolutivni razvoj od najprimitivnijeg živog bića (ameba, ili je možda neko još prostije, nije ni bitno) do najsavršenijeg (čovek), išao je putem od najveće kompleksnosti do najmanje i od najboljeg ka najgorem! Ja pomenuti citat ne mogu drugačije razumeti.
To bi bilo kao sto kazes samo u slucaju da su jedine dve mogucnosti stalno kretanje od manje ka vecoj ili od vece ka manjoj slozenosti. To medjutim nisu jedine dve mogucnosti i zato je moguce da nekad ide u jednom a nekad u drugom pravcu ili da slozenost ostaje ista.
 
ristob:
Da li je evolucija kretanje od niže uređenosti ka višoj ili bobrnuto?
Čini mi se da znam našta ciljaš. Ostavi entropiju po strani jer se ovde radi o živim organizmima, gde se ne govori o uređenosti i neuređenosti već o manjoj ili većoj složenosti. O entropiji razmišljaj posle smrti (:D mislim živog organoizma). Usput se raspitaj malo o negentropiji.
 
stnco:
Čini mi se da znam našta ciljaš. Ostavi entropiju po strani jer se ovde radi o živim organizmima, gde se ne govori o uređenosti i neuređenosti već o manjoj ili većoj složenosti. O entropiji razmišljaj posle smrti (:D mislim živog organoizma). Usput se raspitaj malo o negentropiji.
Ovo ne znam šta je!:-( :-( :-( Gde da pitam?:-? :-? :-?
 
lightm:
To bi bilo kao sto kazes samo u slucaju da su jedine dve mogucnosti stalno kretanje od manje ka vecoj ili od vece ka manjoj slozenosti. To medjutim nisu jedine dve mogucnosti i zato je moguce da nekad ide u jednom a nekad u drugom pravcu ili da slozenost ostaje ista.
Original postavio Stnco
Čini mi se da znam našta ciljaš. Ostavi entropiju po strani jer se ovde radi o živim organizmima, gde se ne govori o uređenosti i neuređenosti već o manjoj ili većoj složenosti. O entropiji razmišljaj posle smrti ( mislim živog organoizma). Usput se raspitaj malo o negentropiji.
Ako može dodatno pojašnjenje. Posebno navedite primere, ako ih ima, gde se evolucija kretala od složenijeg ka prostijem i od boljeg ka lošijem. To je, za mene, paradoksalno.
 
stnco:
Čini mi se da znam našta ciljaš. Ostavi entropiju po strani jer se ovde radi o živim organizmima, gde se ne govori o uređenosti i neuređenosti već o manjoj ili većoj složenosti. O entropiji razmišljaj posle smrti (:D mislim živog organoizma). Usput se raspitaj malo o negentropiji.

Pozdrav domaćinu teme i ostalima ... svakodnevno pratim ovu zanimljivu temu!

o negentropiji !
Hmm ... nikad čuo. Može li ovde da se pojasni u kraćim crtama ? (ili je potrebno uže stručno znanje ?)
 
lightm:
Primer smanjenja slozenosti je na primer smanjenje broja prstiju kod konja. Slicne primere imas i kod coveka koji je ostao bez repa, funkcionalnog slepog creva i treceg, providnog, ocnog kapka, a verovatno ce ostati i bez umnjaka.
Bog je napravio kopito konju kao najbolju obuću imajući u vidu kakve će korisiti čovek imati od konja. Konj je životinja koja je ponela, na svojim leđima, sav teret civilizacije čoveka, do industrijske revolucije!
Bog je imao u vidu da će čovek živeti u kućama, da će telo pokriti odećom i da će noću ležati u krevetu sa posteljinom, pa mu je telo napravio golo i, ako ni radi čega drugog ono iz estetskih razloga, nije mu napravio rep. Iz istog razloga nije napravio ni treći očni kapak.
Slepo crevo nije nefunkcionalno. Ono je i te kako potrebno čoveku.
 
ristob:
Bog je napravio kopito konju kao najbolju obuću imajući u vidu kakve će korisiti čovek imati od konja. Konj je životinja koja je ponela, na svojim leđima, sav teret civilizacije čoveka, do industrijske revolucije!
Bog je imao u vidu da će čovek živeti u kućama, da će telo pokriti odećom i da će noću ležati u krevetu sa posteljinom, pa mu je telo napravio golo i, ako ni radi čega drugog ono iz estetskih razloga, nije mu napravio rep. Iz istog razloga nije napravio ni treći očni kapak.
Slepo crevo nije nefunkcionalno. Ono je i te kako potrebno čoveku.


Joj! Joj! JOJ!!!! Ovo je tako uzasno da me boli da citam. Prosto da ne poverujes. Da zanemis. Iskreno mi se vise svidja neodredjeni odgovor "Bog je tako hteo" nego ovaj pokusaj da se objasni postojanje odredjenih sturktura u kao nekakvoj izmisljenoj antropocentricnoj funkciji.

Imam samo jedno pitanje. Sta je sa kopitima zebri?

I nije nego da smo predvidjeni da spavamo u svilenoj posteljini i nosimo odecu! A sta je sa ljudim koji zive u plemenskim zajednicama u tropskim i suptorpskim oblastima?! Nemoj ni da probas da kazes zato sto je tamo toplo jer onda ni zivotinje koje tamo zive ne bi trebalo da imaju krzno ili jos gore da kazes da su to primitivni i necivilizovani ljudi pa da zato ne nose odecu koja je od boga odredjena!!!

Estetski razlozi?! ROFL!!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top