Tuberkuloza bubrega

WithdrawnWater:
Iste one koje izazivaju i tuberkulozu pluca? Google je cudo moderne tehnike, veruj mi.
Ne vidim cemu taj sarkazam.Nisam ja maloumna,pa da ne znam za postojanje Google/Yahoo.Pre nego sto sam ovde postovala pogledala sam na google,i nasla ova dva clanka.Medjutim,ono sta ja ovde pitam je sta tacno izaziva.
Moja mama to nazalost ima,i u nalazu su joj nasli prisustvo -acidorezistentni bacil.I kada se na tvom magicnom Googlu ukuca taj pojam pretrazivac nalazi svega sest sajtova koji uopste u sebi pominju taj pojam.Tako da sam onda mislila da ce nam neko od vas strucnih nesto reci na tu temu,ali kako vidim da to nije moguce.DUBOKO SE IZVINJAVAM NA UZNEMIRAVANJU.
 
Lutko, šta ti zapravo hoćeš- da pitaš ( jer ne znaš) ili da copy/paste sa google-a o TB ( pa da nam dokažeš da ne znamo)??! Ozbiljno pitam!

P.S. ARB je oznaka za acidorezistentni bacil tj. Mycocterium tuberculosis tj. Kohov bacil tj. upravo onaj koji izaziva tuberkulozu. Tvoja mama znači ima extrapulmonalnu tuberkulozu koja se leči na isti način kao i plućna- antituberkuloticima...Mogu o ovome do sutra...Ako hoćeš javni se na pp...
Pošto sam malo starija, daću ti savet(a da ga nisi tražila, izvini)- mlada si i ne bi trebalo ovako krupnim slovima da nam "guglaš"...Ipak je ovo ovde na dobrovoljnoj bazi-niko nas ne tera da pitamo, dajemo savete, popujemo, pravimo se face, lažemo, izmišljamo, vređamo...na ovom forumu...Sve sami radimo.Pozz

PS. ps. A usput, većina ovog copy/paste je glupost, neistina i neznanje. Da ovo pročita moj profesor koji je nacionalni expert za tuberkulozu, šlogirao bi sigurno(što i nije loš način da konačno ode u penziju :oops: )
 
micka_88:
Ne vidim cemu taj sarkazam......

To nije bio sarkazam, nego blago cudjenje.
Kad ne budes bila lenja da procitas uvodnu temu kako se postavljaju pitanja, kad ne budes bila lenja da koristis Google malo temeljnije od prva dva artikla na srpskom pretrazivacu, i najzad, kad postavis pitanje tako da na njega moze da se odgovori drugacije od toga kako si dobila odgovor - ni mene nece mrzeti da ti ponudim vis eod onoga sto si dobila: kratke forme odgovora na kratku formu pitanja, prilicno besmislenog: kakvo pitanje takav i odgovor - tuberkulozu bubrega izaziva isto sto i tuperkulozu pluca. A sve ostalo o tuberkulozi bubrega u sasvim izdasnom opsegu mozes zaista da nadjes na googlu. Samo se valja uloziti maleni napor. Pa onda, postaviti specificno pitanje: ali to se naravno ne moze, jer je zaboga tesko, zar ne, procitati kako se pitanje postavlja (nama nije bilo tesko da napisemo, ali je tesko procitati, pa ond aimamo ovakva pitanja, kao i pitanja tipa "Da li Pera ima slomljeno rebro, ziga ga sa strane?!" i "imam neku tackicu na kozi, da li mozda imam rak?" te slicene budalastine.)
 
marina.c:
PS. ps. A usput, većina ovog copy/paste je glupost, neistina i neznanje. Da ovo pročita moj profesor koji je nacionalni expert za tuberkulozu, šlogirao bi sigurno(što i nije loš način da konačno ode u penziju ops: )



Sto se ovoga tice neprijatno sam iznenadjena ukoliko je ovo tacno.Ti si iz te struke,pa poznajes materiju,ali kako neko ko ne poznaje dovoljno medici moze to da zna.Sa druge strane ja sam u par navrata na ovom forumu nalazila neke linkove koji vode ka sajtu- www.doktor.co.yu ,pa sam smatrala da je dovoljno pouzdan,sto verovatno i dalje smatra vecina nas "obicnih smrtnika" koji su zeleli na tu temu da se informicu





WithdrawnWater:
kad ne budes bila lenja da koristis Google malo temeljnije od prva dva artikla na srpskom pretrazivacu.
Kako je to moguce kada I Google I Yahoo kada se ukuca acidorezistentni bacil izbace svega po pet rezultata.A sa druge strane moje znanje engleskog nije toliko dobro da bih mogla o tome da se tamo informisem,a sa trece stranene znam ni kako bi izgledalo ime tog bacila na engleskom.

U stvari mislim da je problem u tome sto ja nisam postavila pitanje sta je tacno Acidorezistentni bacil,kako nastaje i sl...Ali shvatate da sam ja ovde samo da bi pitala nesto u ime moje mame,tako da kada se ona vrati sa posla,pokusacu da postavim konkretno pitanje,a do tada izvinite sto sam vas iznervirala(ISKRENO)
 
Nista nista, izvinjene prihvaceno - i nama nekad prsne osigurac, kad dodjemo ovde a sto cudnih trik-pitanja, pa ne znamo da l' nas neko zeza, ili je nesto drugo u pitanju.
ACR bacil, i Koch-ov bacil su isto, Marina ti je dala sve sinonime za bacil TBCa.
 

Back
Top