Omladinsko pozorite DADOV

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cao ljudii:) Ja sam ovdje nova i imam par pitanja sto se tice Dadova.Zanima me da li je Dadov fakultet?I ja koliko sam procitala placa se.I kolike su sanse upisati se tu?Hvala unaprijed!:)

Nije "Dadov" fakultet, to je amatersko pozorište.
U okviru "Dadova" postoji neobavezna škola glume, neka vrsta kursa, za mlade članove, koji tu ponešto nauče, i ako se predele za fakultete na kojima se studira gluma, to im može da pomogne.
 
Repertoar za oktobar 2020


ДатумДанВремеПредстава
01. октобар 2020.Четвртак20hЉУБАВНА ЛЕКТИРА
Режија: Лука Јованов
02. октобар 2020.Петак20hЉУБАВНА ЛЕКТИРА
Режија: Лука Јованов
07. октобар 2020.Среда20hДипломска представа студената глуме Академије уметности
„Бечка столица“
Редитељ: Предраг Стојменовић
08. октобар 2020.Четвртак20hГРЕТА ИЗ ФАУСТА
Режија: Срђан Ј. Карановић
09. октобар 2020.Петак20h„Бечка столица“
Редитељ: Предраг Стојменовић
12. октобар 2020.Понедељак20h„Бечка столица“
Редитељ: Предраг Стојменовић
19. октобар 2020.Понедељак20hЧЕТИРИ ГОДИШЊА ДОБА
Режија: Марко Челебић
20. октобар 2020.Уторак20hЧЕТИРИ ГОДИШЊА ДОБА
Режија: Марко Челебић
30. октобар 2020.Петак20hЉУБАВНА ЛЕКТИРА
Режија: Лука Јованов
 
01. 02, 30 oktobar u 20h

“Љубавна лектира” је преглед љубавне поезије (лектире) од лирских народних песама преко романтичара Лазе Костића, Ђуре Јакшића, Бранка Радичевића, модерниста попут Јована Дучића, Милана Ракића, Бранка Миљковића и послератне поезије Десанке Максимовић, Васка Попе, Мике Антића… Поменуте поете се изучавају кроз године школовања, почевши од основне школе па све до краја средње школе. Циљ представе је да, кроз хумористичку призму, обрадимо савремени поглед на љубавне теме од вајкада до данашњег тренутка, тако што ће се направити одабир од петнаест најзначајнијих љубавних песама, које ћемо приказати кроз 15 глумаца на сцени. Начин обраде неће бити рецитаторског типа, већ ће бити духовита полемика о мотивима са којима се деца-глумци повезују данас. Испитиваће се шта је данас друштвено прихватљиво од описаних љубавних односа, на којим местима је време променило начин на који се зближавају парови, шта је тада била устаљена норма понашања и како се модификовала до данашњег дана. Неретко се догађа да се међу тинејџерима љубавне песме извргавају руглу и ниподаштавају, а управо у тим годинама се стварају први љубавни односи и код њих самих. Поента је да прикажемо, колико год та времена била страна и давна тинејџерима, односи се, условљени друштвеним околностима и нормативима, мењају, али љубав, као таква, била је иста онда као што је и сада.


ИГРАЈУ

Нина Недић, Василије Вулићевић, Катарина Алексић, Будимир Стошић, Јана Мартинов, Никола Брун, Анастасија Мартиновић, Марко Ђековић, Александра Човић, Огњен Драговић, Огњен Иванов, Лазар Ненадовић, Мина Вујичић, Теодора Миленковић, Петар Богдановић и Александра Урошевић


Ljubavna-lektira.jpeg
 
ГРЕТА ИЗ „ФАУСТА“
Режија: Срђан Ј. Карановић 08.oktobar.2020 u 20h
Представа се бави односима међу ствараоцима у позоришту. На примеру сцене из Гетеовог „Фауста“ (страница 89) пратимо и анализирамо више различитих односа између редитеља, глумице, реквизитера, драматурга... Природа и динамика тог односа, од сцене до сцене, условљена је „типом“ редитеља или глумице који се срећу у конкретној варијацији сцене.
Тако ће публика бити у прилици да упозна Почетницу, Диву, „провинцијску првакињу“, редитеља „тезгароша“, „мучитеља“ или „фројдисту“ и бар на кратко „завири“ и открије део процеса настајања једне позоришне представе.
У раду на представи потрудићемо се да пронађемо, обрадимо, поставимо и јасно означимо поступке, односе, сукобе, хтења који су карактеристични за „позоришне људе“ са циљем да представа истовремено буде занимљива и публици која никад није прешла „с друге стране рампе“ и свима нама који смо стално на сцени и око ње.
Greta-iz-Fausta.jpg
 
ЧЕТИРИ ГОДИШЊА ДОБА
Режија: Марко Челебић 19. i 20.oktobar u 20h
Четири годишња доба (италијански Ле qуаттро стагиони) је популарни назив за циклус од четири концерта за виолину и оркестар, дело италијанског барокног композитора и виолинисте Антонија Вивалдија. Дело је написано 1723. године као део збирке од 12 концерата, а објављен је 1725. Ово дело је нарочито било популарно у Француској, а сам краљ Луј XВ је захтевао да се један од ових концерата “Пролеċе” ((Ла Примавера) изводи специјално за њега.
4-godis%CC%8Cnja-doba.jpg
 
Љубавна лектира

Ljubavna-lektira.jpg


“Љубавна лектира” је преглед љубавне поезије (лектире) од лирских народних песама преко романтичара Лазе Костића, Ђуре Јакшића, Бранка Радичевића, модерниста попут Јована Дучића, Милана Ракића, Бранка Миљковића и послератне поезије Десанке Максимовић, Васка Попе, Мике Антића…

više o predstavi na zvaničnom sajtu pozorišta:
http://dadov.rs/predstave/ljubavna-lektira/

30. октобар 2020.Петак20hЉУБАВНА ЛЕКТИРА
Режија: Лука Јованов

Омладинско позориште ДАДОВ
Десанке Максимовић 6/1, Београд
+381 11 3243 643
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top