Redovni servis

Reikki

Početnik
Poruka
28
Pitanje za vozace, tacnije za vlasnike automobila.

Dali redovno vozite svoju masinu na servis (veliki i mali) ?


Moram da priznam da sam opet presla preko 3000 km preko roka za servis. Moj majstor dize galamu i tvrdi da je katastrofa. Pa jel to stvarno toliko opasno?



Unapred zahvaljujem na odgovorima ;)
 
Klasika, kad se tanko sa parama malo se prolongira. Te cifre su orjentacione i eksploatacija vozila može biti vrlo različita iako su recimo oba prešla istu kilometražu. A sad će da ti zaključa temu :lol:
 
Ja na Mustangu menjam ulje svakih 3,000 milja (4,800 kilometara) i svakih 15,000 milja (24,000 kilometara) odvezem ga do dilera da mi provere sve.

Na pickupu cu menjati ulje svakih 5,000 milja (8,000 kilometara) jer tako pise u knjizi, a knjigu moram postovati zbog garancije na vozilu.

Ovde u Americi, ako je vozilo pod garancijom obavezno se servis mora raditi redovno i kako pise u knjizi, inace ode garancija. Pricao sam sa jednom zenom kojoj je na Corolli crkao motor na 30,000 milja i, iako je auto bio pod garancijom, diler joj nije hteo zameniti motor je je menjala ulje na 6,500 milja umesto na 5,000 milja.
 
68Mustang428CJ:
Ja na Mustangu menjam ulje svakih 3,000 milja (4,800 kilometara) i svakih 15,000 milja (24,000 kilometara) odvezem ga do dilera da mi provere sve.

Na pickupu cu menjati ulje svakih 5,000 milja (8,000 kilometara) jer tako pise u knjizi, a knjigu moram postovati zbog garancije na vozilu.

Ovde u Americi, ako je vozilo pod garancijom obavezno se servis mora raditi redovno i kako pise u knjizi, inace ode garancija. Pricao sam sa jednom zenom kojoj je na Corolli crkao motor na 30,000 milja i, iako je auto bio pod garancijom, diler joj nije hteo zameniti motor je je menjala ulje na 6,500 milja umesto na 5,000 milja.
Takodje i ja radim redovno servis zbog sebe ali i zbog garancije ;)
 
Tako radim od prvog dana, mada u knjizi pise da bi trebao raditi na 5,000 milja, ne na 3,000 milja. Takodje koristim i bolje gorivo nego ono sto knjiga preporucuje.

Ali za pickupa radim sve po knjizi zbog garancije. Imam 7 godina garanciju na njemu i nebi da je izgubim.
 
Pa dosta sam u autu...retko kad radim blizu kuce,pa dosta cesto idem za Srbiju.....nakupi se to....na brzinu,pre sam prelazio i vise......za godinu i do 80 000km.....tada sam radio u Holandiji i Turskoj i sve sa kolima se cimao........Da,da kazem, zivim u Italiji...
 

Back
Top