otkaz, sluzbeni glasnik

greenbug

Početnik
Poruka
4
Imam tri pitanja i molim bilo koga ko je strucan u tim oblastima da mi pomogne odgovorima ili bar gde da ih potrazim. Naime uskoro stupa na snagu otkaz koji sam dala u firmi u kojoj sam radila i posto sam cula da nisu sve doprinose uplacivali blagovremeno zanima me gde to mogu da proverim i sta se podrazumeva tacno pod doprinosom.​
Zatim, za protekli period , koji se meni vodi kao porodiljsko osustvo nije mi isplaceno nekoliko plata kao ni ostalim radnicima, a onda se pred Novu Godinu daje "na ruke" novembarska akontacija(a poslednja isplacena plata je bila martovska) i zatim ponovo nista. Otkaz stupa na snagu od 5.3.07. i zanima me da li postoji neki rok za isplatu i ako to ne urade sta treba da preduzmem.
I trece pitanje glasi ako zelim da saznam neku informaciju iz Sluzbenog glasnika , a ne znam koje je godine zakon stupio na snagu kako da to saznam.
Unapred zahvaljujem svima koji se jave sa bilo kakvom informacijom od znacaja!​
:confused: :arrow: :idea: :arrow: :-D
 
Odeš u svoj Fond za zdravstveno osiguranje sa ličnom kartom i na za to predviđenom šalteru predaš formular-zahtev za listing uplaćenih doprinosa.Neki odmah daju listing,neki prime zahtev pa posle odeš po listing.Pod doprinosima se podrazumevaju uplate u penzioni i zdravstveni fond kao i takozvano socijalno osiguranje.(znači penziono i zdravsveno osiguranje i osiguranje od nezaposlenosti)Što se tiče plata-ako si na porodiljskom odsustvu platu tj. bolovanje dižeš u fondu.Isplaćuju sa zakašnjenjem-ne znam kolikim koji fond. Ali odeš i pitaš na šalteru gde se predaju hranarinske liste.Pitaj kada ćeš dobiti pare.
Obzirom da si na porodiljskom ,platu ti ne daje firma već fond.Firma sa tim nema ništa. Kome znači da se obratiš-Fondu u tvom slučaju.Ne znam šta je ona novembarska isplata ali može da bude godišnji odmor za koje vreme ti se bolovanje prekida i tu platu daje firma. Ako ne dobiješ svoje pare obrati se nadležnoj inspekciji za rad i radne odnose.
Službeni glasnik nađeš preko Googla uđeš,ukucaš iz koje oblasti je zakon koji te interesuje i on izbaci.Nije bitno da znaš godinu. Nadam se da sam ti pomogla
 
Ako si dala otkaz samo zbog toga onda si malo pogresila jer uskoro svi poslaodavci moraju uredno izvrsiti uplate za penziono i socijalno osiguranje po novom zakonu u toku ove godine se menjaju zdravstvene knjizice i to ce ici drugacije .
Mozes proveriti u svojoj opstini u penzionom fondu.
Ukoliko ti nije uplaceno, daj rok bivsem poslodavcu da ti uplati ukoliko to ne ucini nadji advokata tuzi i sigurno dobijas.
 

Back
Top