Звездице?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.970
Чему то служи? Зна ли неко?
Ја сам већ годинама на форуму и никад, до скоро, нисам примећивала те звездице које, као, значе оцењивање теме...
То ми никад ништа није значило, а теме сам отварала и пратила по насловима, нисам обраћала пажњу на те звездице...
Можда не бих ни обратила пажњу да се није десило нешто чудно...
Отворим ја тему на Дому, она првих дана добије пар оцена, петица..и ништа, ништа....данима... А онда, вечерас, одједном, у глуво доба ноћи када нема никог на форуму (ту смо само ми, столице:lol: ), одједном се појаве још 4 гласача која теми дају јединице, и тако јој, као ваљда, спусте рејтинг! :roll:

То ме мало заинтересује, па поггедам шта и како се то оцењује...

И онда приметим још чуднију појаву: теме које отвара Бети (чак и оне једноставне, обичне, попут оне о пролећу) напрасно добијају по 10-12 слабих оцена (скоро више него што има постова на теми!)...:roll:

Тема на Дому о упису у први разред, лепа и корисна, на којој се нико није фајтао нити сукобљавао, такође добила неке слабе оцене! :roll:

Тема на Култним стварима, за мене најбоља тема на Крстарици, о правопису и језичким недоумицама, такође се бори са неком средњом осеном 3....:roll:

У чему је ту фазон? Шта се ту у ствари оцењује? И да ли је то нека ствар престижа имати тему са добром оценом, па се зато други труде да је оборе, или шта?
 
the shezika:
Zvezdice nisu merilo koliko je tema atraktivna. Ranije je moglo cak i sam sebi da dodelis zvezdice, ne znam da li moze i sada.

Može i sad, probao sam....:wink:

A čemu bi to trebalo da služi ni meni nije jasno. Da li je tema atraktivna ili ne vidi se po tome koliko postova ima i koliko se dugo drži na prvoj strani podforuma. Često takve teme nemaju ni jednu zvezdicu.
 
Hellen:
Чему то служи? Зна ли неко?
Ја сам већ годинама на форуму и никад, до скоро, нисам примећивала те звездице које, као, значе оцењивање теме...
То ми никад ништа није значило, а теме сам отварала и пратила по насловима, нисам обраћала пажњу на те звездице...
Можда не бих ни обратила пажњу да се није десило нешто чудно...
Отворим ја тему на Дому, она првих дана добије пар оцена, петица..и ништа, ништа....данима... А онда, вечерас, одједном, у глуво доба ноћи када нема никог на форуму (ту смо само ми, столице:lol: ), одједном се појаве још 4 гласача која теми дају јединице, и тако јој, као ваљда, спусте рејтинг! :roll:

То ме мало заинтересује, па поггедам шта и како се то оцењује...

И онда приметим још чуднију појаву: теме које отвара Бети (чак и оне једноставне, обичне, попут оне о пролећу) напрасно добијају по 10-12 слабих оцена (скоро више него што има постова на теми!)...:roll:

Тема на Дому о упису у први разред, лепа и корисна, на којој се нико није фајтао нити сукобљавао, такође добила неке слабе оцене! :roll:

Тема на Култним стварима, за мене најбоља тема на Крстарици, о правопису и језичким недоумицама, такође се бори са неком средњом осеном 3....:roll:

У чему је ту фазон? Шта се ту у ствари оцењује? И да ли је то нека ствар престижа имати тему са добром оценом, па се зато други труде да је оборе, или шта?
zvezdice ne sluze nicemu ocigledno,osim da se neki ljude svete autorima tema jer ih valjda mrze :?
inace mislim da postoji neki psihopada koji ide i deli lose ocene i to sa vise naloga jer ne vidim zasto bi neko na stvaro dobrim temama davao ocenu lose.
za betty sam i ja priimetila,da tema kakva god bila,imace maksimum 3 zvezdice jer se neko bas potrudi da da vise losih ocena.ali opet mislim da je to neki manijak koji je mozda sa betty bio u nekom licnom sukobu,il jos uvek jeste,ili joj se sveti iz nekog nama nepoznatog razloga pa namerno podjebava davajuci samo po jednu zvezdicu...
 
pa naravno da zvezdice nemaju nikakvog značaja, svako može da ti da jedinicu ili peticu..bez pregledanja...pa još ovi što imaju milion klonova...
važnije je, bar po meni, koliko ima postova i pregledanja... to je valjda merilo koliko ljude nešto zanima...
evo ti 5 zvezdica od mene
 
ja mislim da se zvezdicama ne ocenjuje tema nego kako se tema odvija(ocenite niz poruka)...
i mislim da se to neko zayebava,prosto ne verujem da te zvezdice neko shvata ozbiljno:?
(cak i da otvori temu o tome:lol: )
e helen evo ti kec,to ti je za onaj nenadani kontrolni :razz:
 
Jao, stvarno se ne secam kada sam poslednji put primetila ili dala nekom zvezdicu. Odavno sam shvatila da broj zvezdica nema veze sa pamecu. Verovatno ima ljudi koji su toliko zabludeli pa se svete preko zvezdica :lol: ali cisto sumnjam da je to uzelo maha i da to sada neko namerno radi... ko zna zasto ljudi daju zvezdice, imaju valjda neke svoje razloge, na kraju, racuna se prosek... pa kao i svaki prosek, ... jbg

Sa druge strane, ako se tebi Helen svidja neka tema, a nekom drugom ne... da li taj drugi ako iskaze svoj stav automatski je i zloban. Sigurna sam da ces dopustiti da ljudi imaju razlicite stavove...

Ipak je zabavno da teme nekih nepoznatih clanova foruma imaju puno zvezdica, a teme nekih redovnih imaju manje... valjda zato sto ne mozes svima da se dopadas, pre ili kasnije ces se nekom zameriti jer si boze moj, drugaciji malo od njega.... zato ja i ne pokusavam nikom da se dopadnem, preduhitrila sam ih u svemu i dala im "razloge" da me ne simpatisu.

I koga zaista briga za ocenu na forumu?
 
To neki nesrecnici dele keceve, mojim temama stalno neko smanjuje ocenu, sad sam primetila na Beogradu da su se zvezdice smanjile na svim omiljenim nam temama. Ma koga zabole...
 
Hee.....stvarno moze svako svakome, da podeli zvezdicu...
leukz_nl_bewegende_emoticons_3d_123.gif
....pojma nemam...
leukz_nl_bewegende_emoticons_3d_87.gif
 
ja ne gledam zvezdice, ima toliko zvezdanih tema koje me uopste ne interesuju da mi ne znace nista. jos ako mozes sam sebi da ih das, u cemu je poenta? mozda ima i ljudi cije misljenje je uvek zanemareno, pa se ljute? ali opet je bas klinacki, ne znam koja bi se odrasla osoba zabavljala time.
 
da ne bi ove teme, ne bih ni konstatovala te zvezdice... a i ovako sam ih trazila jedno 3-4 minuta (naporan dan na poslu, jbg)...
cemu one sustinski sluze?
mislim, ja otvaram teme na vrhu prve strane, a i te ne sve, nego onako, po naslovu... ako mi je baaaaas dosadno, onda sve... i to mi je kriterijum. posle se opet vratim na neku temu gde sam postovala, da procitam razvoj diskusije... a nekada i to zaboravim.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top