vucjak...poteban savet, pomoc...

ptosic

Obećava
Poruka
67
u stan smo doveli nemackog ovcara starog 4 godine ...odgaili smo ga od steneta,pvih godinu dana je boravio u stanu,a nakon toga u vikendici...
Na nase iznenadjenje, u stanu se ponasa krajnje pristojno, pametno i uredno...i maza je velika...Poblem je sto ne podnosi nikoga mimo ukucana, ni ljude ni zivotinje...postaje jako agresivan...napolju je sa korpom naravno...u stan nikome ne pada na pamet da ulazi...
Ima li ko savet, preporuku...sta god...ima li nacina da se dresurom popravi, navikne na ljude...ocajna sam...
 
ptosic, видим да си из Раковице. Могу да ти препоручим изузетног дресера са Бановог брда, који је написао књигу о немачким овчарима и уједно је и судија за њих, добар познаваоц дотичне расе. Ја сам код њега дресирала свог пса и никаквих проблема са псом није било, иако је имао тенденцију ка агресивности.
Што се тиче самог пса, реци нам бар у каквим је условима растао, колико је, у ствари, имао контакта са људима из околине, да ли су га провоцирали исти, .... додуше, пас има доста година да би се почињало са дресуром, али чини ми се да би могао да се доведе мало у ред.
Ту његову, како ти кажеш, јаку агресивност не треба баш толико правдати чувањем имовине и пре свега, укућана, може да буде у питању и асоцијалност. Дефинитивно је за консултацију са стручном особом, посебно ако немаш искуства са таквим псима.
 
hvala svima, dali ste mi nade da se moze upristojiti...

Inace, pokazivao je odredjenu dozu agresivnosti prema okolini i kao stene, a mi tumacili brigom za nas. Ne znam koliko je u pitanju samo cuvanje teritorije, nasrtljiv je i na ulici prema svemu sto se krece...prema nama, potpuna suprotnost...

U vikendici je najveci deo dana provodio sam...osim nas ukucana, u cescem kontaktu je bio jedino sa rodjacima sa kojima delimo dvoriste, a i prema njima se ponasao agresivno. Doduse, u poslednje vreme manje nego ranijih godina, kao da ih je na neki nacin prihvatio (ne i zavoleo). Da li je bio provociran ili na bilo koji nacin ugrozen sa njihove strane...skoro da smem da tvrdim da jeste.

Mili, ako nije problem, mozes li mi na pp poslati kontakt sa dreserom koji je radio sa tvojim psom?
 
ptosic:
u stan smo doveli nemackog ovcara starog 4 godine ...odgaili smo ga od steneta,pvih godinu dana je boravio u stanu,a nakon toga u vikendici...
Na nase iznenadjenje, u stanu se ponasa krajnje pristojno, pametno i uredno...i maza je velika...Poblem je sto ne podnosi nikoga mimo ukucana, ni ljude ni zivotinje...postaje jako agresivan...napolju je sa korpom naravno...u stan nikome ne pada na pamet da ulazi...
Ima li ko savet, preporuku...sta god...ima li nacina da se dresurom popravi, navikne na ljude...ocajna sam...


Cao! Prvo, hvala ti na pohvali za temu "kompenzacija". A sto se tice "vucka"...
Probaj da se obratis policijskoj jedinici za obuku pasa, oni su ti na surcinskom putu (iza "Merkura", a preko puta direkcije "Zelenila"). Oni stvarno ozbiljno rade sa njima, mozda ti mogu pomoci.
Inace, i ja sam jedno vreme cuvao dva odrasla nedresirana i totalno agresivna psa- dobermana i nemackog ovcara, kojima ni gazda nije smeo da pridje...i hranu su im bukvalno ubacivali. Jedino sam ja uspeo da im pridjem, da mi "jedu iz ruke". Inace, nisam ni dreser ni veterinar, samo im nisam pokazao strah i koristio sam sistem nagrade, tako da verujem da profi dreser moze da ucini i mnogo vise.
Ako ti nesto znaci, mogu ti pokloniti "dogchaser" koji u trenutku umiruje psa ultrazvukom. Nije skodljiv, mada ni preporucljiv za tretiranje svog ljubimca, ali...otkud znam, za svaki slucaj.
 
Probaj da se obratis policijskoj jedinici za obuku pasa, oni su ti na surcinskom putu (iza "Merkura", a preko puta direkcije "Zelenila"). Oni stvarno ozbiljno rade sa njima, mozda ti mogu pomoci.

То је клуб "Милиционар" и већ сам је послала код једног њиховог врхунског дресера, који је водио тај клуб.


Ako ti nesto znaci, mogu ti pokloniti "dogchaser" koji u trenutku umiruje psa ultrazvukom. Nije skodljiv, mada ni preporucljiv za tretiranje svog ljubimca, ali...otkud znam, za svaki slucaj

Сигурна сам да то није потребно, дресер ће да обави свој посао. Рецимо да ја то никад не бих користила на животињи. Није ни то решење.
 
Сигурна сам да то није потребно, дресер ће да обави свој посао. Рецимо да ја то никад не бих користила на животињи. Није ни то решење.[/QUOTE]


E to si u pravu, i meni bi bilo zao. Doduse, da postoji neka zujalica za ljude... 8)
 
zzzzzzz, za temu "kompenzacija"...nema na cemu...razumeli smo se :) ...

a vucko...nadam se da danas pocinjemo sa casovima lepog ponasanja i vaspitanja.. :)

Sa dreserom iz Milicionara sam se cula nekoliko puta, izgleda da je prezauzet da bi redovno obucavao psa...u svakom slucaju, veliko hvala Mili...dao nam je bezbroj korisnih saveta i ukazao na greske kojih nisam ni bila svesna...i uverio nas da se vule da upristojiti...videcemo kako ce napredovati...

Za "dogchaser" do sada nisam cula...i meni bi bilo tesko i zao da mu to stavim...ako bas bude moralo...neka to bude krajnja mera...
 
ptosic:
Za "dogchaser" do sada nisam cula...i meni bi bilo tesko i zao da mu to stavim...ako bas bude moralo...neka to bude krajnja mera...

Веруј ми, нећеш доћи у ситуацију да мора да буде "крајња мера", с` обзиром да имаш позитиван став према решавању проблема и што ти је један врхунски познавалац те расе рекао да није безнадежно, стога, заборави на ово! ;)
Желим вам пуно среће и јављај се.
 
trebami velika pomoc moj mali vucijak ima 4 mesec a ja mislim da njemu treba da sad vec porastu usi i jos nesto moj vucijak kad sam ga dovela imao je 4 i jeo prvih 2 dana zrnca za pse i stene posle ta dva dana nije teo da jede nista pa sam se prepala da li neko moze da mi pomogne hvala unapred!!z:poz:
 
Pitaj na temi o nemačkim ovčarima ako dosad nisi. Ali sa veterinarskog aspekta, više faktora utiče na dizanje ušiju a najbitniji među njima je metabolizam kalcijuma. Prema tome, presudni su izbalansirana ishrana, primerena uzrastu i rasi psa i redovno čišćenje od parazita, iz razloga što gliste tokom svog života odvlače kalcijum na zarastanje rana koje prave tokom svoje entero-hepato-pulmo-enteralne migracije.
 

Back
Top