POCINJU PREGOVORI DS-a I DSS-a OKO FORMIRANJA VLADE

koštunica je posle prethodnih izbora izjavljivao da je logično da dss-u pripadne mesto premijera, jer je najjača stranka u demokratskom bloku... što su svi prihvatili, te je dotični vladao prethodne tri godine, sa sve najnesposobnijim ministrom policije u istoriji srbije i ministrom pravde, koji je svojevremeno zabranjivao knjige...

pošto je koštunica jedan čovek od reči, koji uvek sme da nas pogleda u oči, logično je da se priseti svoje izjave i da mesto premijera prepusti najjačoj stranci u demokratskom bloku.

alternativno, mogao bi da pravi koaliciju sa radikalima. ali, čak i oni su se opametili (koliko je to uopšte moguće), pa nisu voljni da prepuste koštunici premijersko mesto. ako kojim slučajem dodje do novih izbora, dss će verovatno biti kažnjen, jer će biti glavni krivci za neformiranje vlade. tako da je koštunica priteran uza zid, više nema gde i moraće da popusti, kad tad.
u medjuvremenu, može samo da se koprca. što i radi, ali svemu dodje kraj...
 
Juce sam bio na nekom sastanku DSa i jako sam se iznervirao zelja DSa da se konacno dokopa vlasti je potpuno analogna zelji Kostunice da ostane na istoj .Sve informacije govore da ce za malo vlasti pristati na sve ucene i trule kompromise ukljucjuci i onaj da Voja K ostane premijer sto je jako tuzno i pokazace se pogubnim za DS .Umesto da su rekli posle izbora nismo dobili vecnu da formiramo vladu bez Kostunice ostajemo jaka pozicija sa LDP i G17 a Kostunica nek pravi koaliciju sa SRS i SPS pa nek rade sta oce da narod vidi kako ce"patriote" odbraniti Kosovo ,kako ce podici standard nek se iskazu pa bi posle sigurno dosli na vlast u mnogo cistijoj poziciji nego sada trulim kompromisima sa onima koji su ih u kampanji najvise prozivali pa cak na momete i vredjali.
 
DSS će morati da popusti ili da uđe sa DS u koaliciju i ostalim prozapadnim faktorom ili
da ide na nove izbore a tu je gotovo siguran krah proćiće kao SPO a postoji realna mogućnost da velika većina rukovodstva završi na robiji za ne dela koja su počinili za vreme svog mandata.Tako da ja tipujem da če mlohavi ipak prihvatiti da sačuva bar MUP
a za mesto premijera to je gotovo sigurna stvar NAROD NE ŽELI DA VIDI KOŠTUNICU KAO PREMIJERA!
 

Back
Top