programi

Posto sam ja sada isto u faci ucenja mogu najbolje da ti ponognem.Pre svega nabavi neki programski jezik.Ja sam uzeo Visual Studio 6 i 7 posto jos nema knjiga za 7!!!!Poceo sam sa Visual Basicom 6 u kupio sam knjigu od izdavaca Ceta Visual Basic korak po korak.Kada to zavrsim kupujem knjigu od mog omiljenog izdavaca mikro knjige(www.mikroknjiga.co.yu)C++ Biblija(za vise nivoa obrazovanosti)!!!Poz nadam se da sma ti pomogao!
 
Corey:
Poz nadam se da sma ti pomogao!
A ja mislim da mu nisi pomogao bas nista.
I ja sam poceo da ucim Visual C++ 6,ali sam pogresio
i to MNOGO. Visual C++ (i svi ostali Visual) je mnoogo nezgodan za pocetnike,tako da bih preporucio svakome da prvo pocne sa C.
Naravno ovo je moje misljenje,i terba uzeti u obzir da sam jos uvek pocetnik.
 
Hvala. Ako imate jos nesto da mi kazete unapred hvala. Inace pomalo sam se bavio Basicom jos u vreme Comodora 64, ako se neko seca tih masina, ali sam kasnije stao.
 
To mnogo zavisi od toga sta konkretno zelis da programiras.
Za ozbiljan rad je najbolji C/C++. Ako zelis da programiras aplikacije vezane uglavnom za baze podataka, ili neke druge prostije stvari verovatno ti je zlatna sredina izmedju prostog i najboljeg Delphi, a ako ti je najbitnije da je jezik lak uzmi Visual Basic.

Dobro je to sto znas "obican" Basic od pre. I ja smatram da je bolje prvo nauciti jezik na nekom starijem (citaj MS DOS) kompajleru - dakle sintaksa i sl., a zatim preci na Visual varijantu istog i na objekte i rad pod Windowsom (ili nekim *nix sistemom).

Ako se odlucis za Delphi, mislim da ce ti dobro doci Mastering Delphi 7 (Marco Cantu, za nase trziste je izdala Kompjuter biblioteka), i predznanje Turbo Pascala. Ja sam tako poceo...
 
najbolje da krenes iz cistog c++ da bi naucio kako to radi i sintaksu i sve ostalo posto je on najobimniji i realno najtezi jezik.......pa onda kreni na neki visual alat, jer ces u suprotnom uciti 2 stvari odjednom, a to bash nije lako........a mozes i neki drugi jezik samo posle c++ ces videti da nijedan jezik nije tako izrazajan
 

Back
Top