Na koji znak se UVEK mozete osloniti?

Tebi ce zena da bude ljubavnica, ljubavnica i sestra i drug! :D A ako je vodolija i veci deo u ribama nije ni cudo sto si tu i tamo razocaran u zene.
Medjutim ce bude! ;)
Tebi treba nesto originalno i pozrtvovano.

Сад имам изговор да мрачим по форуму!!
Иначе, већ сам говорио да су ми до сада већином прогнозирали погрешно па тако и...
 
Merkur u devici fizika, merkur u vodoliji astro-fizika. :)

- - - - - - - - - -

Сад имам изговор да мрачим по форуму!!
Иначе, већ сам говорио да су ми до сада већином прогнозирали погрешно па тако и...

Htedoh reci u ljubav. Ne u zene...
A i Trumane, nije sve u prognozi, mora malo i akcija. :)
5 kuca kao kuca zabave mozda cini u tvom slucaju da je tebi vrhunac zabave razgovor o kolektivnom progresu (vodolija) ili kolektivnoj patnji (ribe). Moj utisak nije da ti stojis iza tog mracenja, vise stvarno kao da te to zabavlja.
 
Poslednja izmena:
A i Trumane, nije sve u prognozi, mora malo i akcija. :)
5 kuca kao kuca zabave mozda cini u tvom slucaju da je tebi vrhunac zabave razgovor o kolektivnom progresu (vodolija) ili kolektivnoj patnji (ribe). Moj utisak nije da ti stojis iza tog mracenja, vise stvarno kao da te to zabavlja.

Па не знам баш...волим ја и да се забавим - одем у кавану, зезам се са друштвом...није да сам досадњаковић каквим ме представљаш!
 
Merkur u devici fizika, merkur u vodoliji astro-fizika. :)

Merkur u Vodoliji su ideje koje se pretvaraju u dela. Tu Merkur dobija svoj vrhunac, antena na samom vrhu zgrade koja dalje salje signal kako bi se dobilo emitovanje (Neptun).

Sve ono sto daje zivot hardware-u. Merkur u Blizancu dobije ideju, ali Merkur u Vodoliji je do kraja razradi, preobrazi u nesto sasvim genijalno sto se dalje salje.

Merkur u Devici nije u tom fazonu da odrzava ideje, vec je to analogija za praktican pristup stvarima, prakticnost necega, a pogotovo za sopstvene svrhe. Merkur u Devici je svakako analiticke prirode.

- - - - -

Ali, ali, ali, ali, ali... :mrgreen: Fiziku bi morali da okarakterisemo Saturnom i Uranom. Prvo Saturnom, pa onda Uranom. Fizika mi je inace omiljeni predmet uvek bio i ostao. :ok:
 
Тако је звучало! Ја имам Уран у трећој, умем да намиришем те ствари између редова.

E pa ja imam Pluton u trecoj!
Foliram, mafijam ;)

A ja imam Saturn u trećoj i... nemam pojma o čemu pričate. :hahaha:

Merkur u Vodoliji su ideje koje se pretvaraju u dela. Tu Merkur dobija svoj vrhunac, antena na samom vrhu zgrade koja dalje salje signal kako bi se dobilo emitovanje (Neptun).

Sve ono sto daje zivot hardware-u. Merkur u Blizancu dobije ideju, ali Merkur u Vodoliji je do kraja razradi, preobrazi u nesto sasvim genijalno sto se dalje salje.

Merkur u Devici nije u tom fazonu da odrzava ideje, vec je to analogija za praktican pristup stvarima, prakticnost necega, a pogotovo za sopstvene svrhe. Merkur u Devici je svakako analiticke prirode.

- - - - -

Ali, ali, ali, ali, ali... :mrgreen: Fiziku bi morali da okarakterisemo Saturnom i Uranom. Prvo Saturnom, pa onda Uranom. Fizika mi je inace omiljeni predmet uvek bio i ostao. :ok:

Meni je taj predmet išao baš loše u osnovnoj. :mrgreen:
Imali smo nekog starog nastavnika, koji ništa nije umeo da objasni da to bude jasno, u skladu sa našim uzrastom. Čovek je čitav čas samo diktirao lekcije neviđenom brzinom, to su se ispisivali listovi i listovi a4 formata po času, pa ako uspeš da zapišeš, uspeo si, a ako nisi - jbg. :mrgreen:
I onda, kad uzmem da učim toliko materije koju sam zapisao u skladu sa svojim Saturnom u trećoj :mrgreen: - a nije mi bila jasna materija, još sam dobro i prošao.

Inače, imao je običaj da, ako ga ne slušaš, se prišunja do tebe i zvizne antenom za televizor po stolu. :hahaha:

Tek kasnije u životu sam video da sam mogao da zavolim taj predmet da smo imali drugačiji pristup u školi. Meni je to uvek bilo baš bitno - da bih zavoleo predmet, materija treba da mi se predstavi na razumljiv način.

No, dobro. Barem nam je hemičarka bila dobra riba. :mrgreen:

edit : I da, još ovo - kod njega, prva ocena koju dobiješ u 6. razredu je ocena koju ćeš imati do kraja osnovne škole.
Jednom sam mu iz inata, onog najgoreg škorpionskog, naučio apsolutno sve savršeno, i on meni tokom odgovaranja oduševeljeno - bravo, svaka čast, sjajno, e tako se uči... I na kraju odgovaranja mi čovek da 3, jer mi je to bila prva ocena na prvom odgovaranju. Svi su tako kod njega prolazili.
 
Poslednja izmena:
Treca su prijatelji, jedanaesta su poznanici. 11 su kompanjoni, sudelotvornici, ljudi kojima mahnemo na netu...

Ili razmisljaj ovako - Blizanac koji vlada Prijateljstvom je treci znak po redu. Prirodno vlada kucom 3.

Problem nije u tome sto si procitao negde, vec u tome sto ljudi koji lupe takve gluposti uopste ne razmisljaju sta znaci prijateljstvo, sta drugarstvo, a sta poznanstvo. To su sve razliciti koncepti.

A najvise nam prijaju ljudi gde nam se nalazi Jupiter, to je uvek i u svakom obliku bila podrska. Sto je jupiter jaci, tim je i podrska veca. Najcesce moralna, duhovna i materijalna.

6 kuca su poslovni saradnici. I sa njima mozes biti prijatelj, ali na profesionalnom nivou.

Kao i u svemu sto se vezuje za komplikovan zivot, tako postoje i vrste prijatelja koje upoznajemo, ali Blizanac, tj. kuca 3 su ti najtipicnija i najucestalija. Bukvalno ljudi sa kojima pricas svaki dan.

Prve cetiri kuce vladaju SOBOM i NAJBLISKIJIM.

A 11 je vise vezana za pozrtvovanje i kolektivni smisao. Poslednje cetiri kuce vladaju KOLEKTIVNIM i SVEOPSTIM. Dakle, 11 ti je vise vezana za to kako mozes drugima da pomognes u necemu i na koji nacin.

11 je sve neuhvatljivo sto moze postati dohatljivo ukoliko je kolektivna volja dovoljno snazna. To je uvek i u svakom obliku timski rad, a treba imati u vidu da je Merkur tu egzaltiran.
А девета кућа означава духовно сродство, најверније и најбоље пријатеље - кумове.
 
А девета кућа означава духовно сродство, најверније и најбоље пријатеље - кумове.

:ok: :klap: Tako jeeee.

Trebalo bi pregledati termine u odnosu na 09.
- Odzacar
- Kum
- Dugme
- Kesa

- - - - - - - - - -

Meni je taj predmet išao baš loše u osnovnoj. :mrgreen:
Imali smo nekog starog nastavnika, koji ništa nije umeo da objasni da to bude jasno, u skladu sa našim uzrastom. Čovek je čitav čas samo diktirao lekcije neviđenom brzinom, to su se ispisivali listovi i listovi a4 formata po času, pa ako uspeš da zapišeš, uspeo si, a ako nisi - jbg. :mrgreen:
I onda, kad uzmem da učim toliko materije koju sam zapisao u skladu sa svojim Saturnom u trećoj :mrgreen: - a nije mi bila jasna materija, još sam dobro i prošao.

Inače, imao je običaj da, ako ga ne slušaš, se prišunja do tebe i zvizne antenom za televizor po stolu. :hahaha:

Tek kasnije u životu sam video da sam mogao da zavolim taj predmet da smo imali drugačiji pristup u školi. Meni je to uvek bilo baš bitno - da bih zavoleo predmet, materija treba da mi se predstavi na razumljiv način.

No, dobro. Barem nam je hemičarka bila dobra riba. :mrgreen:

edit : I da, još ovo - kod njega, prva ocena koju dobiješ u 6. razredu je ocena koju ćeš imati do kraja osnovne škole.
Jednom sam mu iz inata, onog najgoreg škorpionskog, naučio apsolutno sve savršeno, i on meni tokom odgovaranja oduševeljeno - bravo, svaka čast, sjajno, e tako se uči... I na kraju odgovaranja mi čovek da 3, jer mi je to bila prva ocena na prvom odgovaranju. Svi su tako kod njega prolazili.

:mrgreen: Ihaaaaaaaha. Uvek su to bili neki starci, izgleda :think: A engleski jezici uvek neko mlad.
 
Nije u Devici. U Vodoliji je, pogledajmo samo doba informacija oko nas i uvidecemo da je to tako. u Devici je samo u svom sedistu, mozda malo vise no sto je u Blizancima, tu malcice vise prija Merkuru, ali je generalno Egzaltacija u Vodoliji. Blizanac je na zabavi opusten, voli da upoznaje ljude i tu se odlicno oseca (Egz Vodolija).

Krila kao sinonim Brzine (ujedno i vazduh).

Takodje, kuca tri je uvek bila vezana za Prijatelje u svim natalnim kartama koje sam radio tokom zivota. I to bas onako kako sam naveo. Osim Brace i najuze rodbine, tu su i prijatelji koji su "kao deo familije".

Pitanje egzaltacija i uopšte dostojanstva planeta prati određenu logiku i utvrđeno je pre x hiljada godina. Što ne znači da ti grešiš jer ima novijih (a i starijih) astrologa koji tvrde da je egzaltacija ME u Vodoliji ali znači da najmanje grešim ja, jer se po pravilu egzaltacija ME računa u Devici.

Ne pišem ovo da se raspravljam i kontriram, nego zbog sveobuhvatnosti informacija na ovu temu. Slagali se ili ne, red je spomenuti i naglasiti sve što na ovu temu ima da se kaže :D

- - - - - - - - - -

Ma kako moze da bude u Devici i u sedistu i egzaltiran?

Može. Ima više teorija, iskreno zaboravila sam :rumenka: ali logično je.

http://www.skyscript.co.uk/essential_dignities.html
 
A ja imam Saturn u trećoj i... nemam pojma o čemu pričate. :hahaha:



Meni je taj predmet išao baš loše u osnovnoj. :mrgreen:
Imali smo nekog starog nastavnika, koji ništa nije umeo da objasni da to bude jasno, u skladu sa našim uzrastom. Čovek je čitav čas samo diktirao lekcije neviđenom brzinom, to su se ispisivali listovi i listovi a4 formata po času, pa ako uspeš da zapišeš, uspeo si, a ako nisi - jbg. :mrgreen:
I onda, kad uzmem da učim toliko materije koju sam zapisao u skladu sa svojim Saturnom u trećoj :mrgreen: - a nije mi bila jasna materija, još sam dobro i prošao.

Inače, imao je običaj da, ako ga ne slušaš, se prišunja do tebe i zvizne antenom za televizor po stolu. :hahaha:

Tek kasnije u životu sam video da sam mogao da zavolim taj predmet da smo imali drugačiji pristup u školi. Meni je to uvek bilo baš bitno - da bih zavoleo predmet, materija treba da mi se predstavi na razumljiv način.

No, dobro. Barem nam je hemičarka bila dobra riba. :mrgreen:

edit : I da, još ovo - kod njega, prva ocena koju dobiješ u 6. razredu je ocena koju ćeš imati do kraja osnovne škole.
Jednom sam mu iz inata, onog najgoreg škorpionskog, naučio apsolutno sve savršeno, i on meni tokom odgovaranja oduševeljeno - bravo, svaka čast, sjajno, e tako se uči... I na kraju odgovaranja mi čovek da 3, jer mi je to bila prva ocena na prvom odgovaranju. Svi su tako kod njega prolazili.
Ти си са таквим Сатурном, могао да будеш изврстан математичар, да освајаш првенства из математике, могао си да будеш део Винче, или пак да упишеш и завршиш економски факултет и да потом обављаш посао из домена рачуноводства, банкарства, финансија, итд...

Блокада, одбој према природним наукама долази од Месеца квадрираног Сатурном. Бројке, формуле те смарају, стварају ти осећај незадовољства, досаде, па и љутње што је довело до тога да си створио слику да ти ниси за математику, физику или да немаш стрпљења да учиш разне формуле, законе, алгоритме. Могуће је и да ти је мајка (Месец) говорила да си бољи за друштвене науке (Право) и да је боље за тебе да упишеш један факултет на којем су доминантне друштвене науке и да ћеш бити задовољан ако ћеш се бавити занимљивим послом (адвокатуром) који никада неће пропасти у овој држави за разлику од других професија које су у драстичном паду, које нису довољно плаћене или за њих нема довољно радних места.
 
Pitanje egzaltacija i uopšte dostojanstva planeta prati određenu logiku i utvrđeno je pre x hiljada godina. Što ne znači da ti grešiš jer ima novijih (a i starijih) astrologa koji tvrde da je egzaltacija ME u Vodoliji ali znači da najmanje grešim ja, jer se po pravilu egzaltacija ME računa u Devici.

Ne pišem ovo da se raspravljam i kontriram, nego zbog sveobuhvatnosti informacija na ovu temu. Slagali se ili ne, red je spomenuti i naglasiti sve što na ovu temu ima da se kaže :D

Mozemo to da potvrdimo na primerima. U suprotnom, tvrdimo da je nesto korektno iako za to nemamo bilo kakvog drugog osnova, osim onoga sto smo procitali tamo negde, nekad, od nekoga. To meni nije primamljivo.

Zasto bi Merkur bio egzaltiran u Devici?
Zasto bi Merkur bio egzaltiran u Vodoliji?

Ranija shema se vise ne potvrdjuje. I za Pluton su govorili da je u Lavu, pa u Ribama, pa ja kazem da je u Blizancima. Bitno je kakvu potvrdu to ima ukoliko posmatramo

a) Prirodu planete
b) Sve sto se vezuje simbolicki za planetu
c) Sve sto planeta simbolicki predstavlja
d) Znak i manifest kroz tipicne primere ljudi, ali isto tako i kroz situaciju i generalno uredjenje nakon manifestacije (recimo u tehnologiji i napretku).

Ono sto bih naglasio kao cinjenicu jeste da su se pravila malcice promenila nakon 18-19 veka sto se odrazilo i na drustvo, ali i na progres u svemu. Neke od tradicionalnijih shvatanja se, ipak, moraju preispitati.
 
:ok: :klap: Tako jeeee.

Trebalo bi pregledati termine u odnosu na 09.
- Odzacar
- Kum
- Dugme
- Kesa

- - - - - - - - - -



:mrgreen: Ihaaaaaaaha. Uvek su to bili neki starci, izgleda :think: A engleski jezici uvek neko mlad.

Možda zato što se fizika vezuje za Saturn i Uran, a jezici za Merkur? Pa je i predstava o ljudima koji se njima bave vezana za te planete. z:)

Hteo sam da te pitam, ne znam da li si o tome pisao na ovoj temi,verovatno jesi - Merkur u Blizancima je ideja, a u Vodoliji njena konačna realizacija. A u Vagi?



Ти си са таквим Сатурном, могао да будеш изврстан математичар, да освајаш првенства из математике, могао си да будеш део Винче, или пак да упишеш и завршиш економски факултет и да потом обављаш посао из домена рачуноводства, банкарства, финансија, итд...

Блокада, одбој према природним наукама долази од Месеца квадрираног Сатурном. Бројке, формуле те смарају, стварају ти осећај незадовољства, досаде, па и љутње што је довело до тога да си створио слику да ти ниси за математику, физику или да немаш стрпљења да учиш разне формуле, законе, алгоритме. Могуће је и да ти је мајка (Месец) говорила да си бољи за друштвене науке (Право) и да је боље за тебе да упишеш један факултет на којем су доминантне друштвене науке и да ћеш бити задовољан ако ћеш се бавити занимљивим послом (адвокатуром) који никада неће пропасти у овој држави за разлику од других професија које су у драстичном паду, које нису довољно плаћене или за њих нема довољно радних места.

Sve je istina što si napisao, od a do š.

Pored toga, Jupiter mi je u konjukciji sa Mesecom, pa je podrška bila jaka i iskrena. I, na kraju krajeva, vladar 9. kuće, Merkur, je u sekstilu sa Jupiterom i Mesecom, pa je to pravo bilo konačan izbor. Na kraju krajeva, Vaga i Strelac se vezuju za pravo.
S tim što to u potpunosti odgovara mojim željama, pošto sam od malena želeo da radim ozbiljan, odgovoran posao, da budem poslovan čovek jelte. z:mrgreen: (Merkur i Sunce u 10. kući)
Tako da, to mi je cilj u životu - kombinovanje prava i umetnosti.


@ tema :

Što se tiče ljudi koje poznajem - Ovnovi, Lavovi, poneke Device i Škorpije.
 
А девета кућа означава духовно сродство, најверније и најбоље пријатеље - кумове.

a ja se pitam de mi je kum već dvajes godina... hvala ti što si ga našo.

- - - - - - - - - -

:ok: :klap: Tako jeeee.

Trebalo bi pregledati termine u odnosu na 09.
- Odzacar
- Kum
- Dugme
- Kesa

- - - - - - - - - -



:mrgreen: Ihaaaaaaaha. Uvek su to bili neki starci, izgleda :think: A engleski jezici uvek neko mlad.

u duhovnom smo srodstvu sa odžačarem i dugmićima? :lol:

svaka čast na znanju, imaš ga... ali dugme u simbolici trećeg polja?
ajd odžačar ako padne s krova, pa saturn iz 3 pravi loš aspekt na mars iz 6 ili ne daj bože 12... ipak, fala bogu, taj nam je aspekat je odžačar odradio.
ima logike...
 
To je vise shaljivo. z:mrgreen:

"Kada vidis odzacara uhvati se za dugme za srecu". U kontekstu mitova mi je isto tako zanimljivo da gledam.

"Kume, izgore ti kesa". :zcool:

"Nije kum dugme". :zelenko3:

Igre na Srecu (3-9), Sreca za Dobitak (5-11).

E, sad, tu zavisi ako su igre na srecu licne ili kolektivne jer nije isto uzeti nekome njegov lican novac (2-8) u partiji pokera ili novac mnogih na lotto-u (5-11).

Mozemo da posmatramo odzacara kao odnos nekoga ko je direktno povezan sa Kaminom u odnosu na prirodnu kucu Strelca.

Dalje Deda Mraz, buckasti, prolazi kroz dimnjak, donosi poklone deci. Ako ne gledamo simbolicki, Deda Mraz je Jarac, ali ako gledamo simbolicki Deda Mraz je Strelac jer upravo je znak Strelca vezan sa Darivanjem nekoga (sirokog duha).

Naravno, to je sve samo povrsno posmatrano, konkretni mitovi govore potpuno drugaciju pricu.
 

Back
Top