Na koji znak se UVEK mozete osloniti?

U sustini stagod nam je u kuci 3 su najbolji drugari/prijatelji, osim ako nemamo lose planete ili napadnute planete (tudje/licne) na neki nacin.

Netačno, najbolji drugari i prijatelji su 11. Treća kuća su ljudi koje srećemo u svojoj blizini, a tu mogu spadati i komšije, rođaci sa kojima uopšte ne moramo biti bliski. Treća kuća nisu nikakve emocije, samo komunikacija.

11 kuća su naši pravi prijatelji, i istomišljenici, naše stado.

Da, Đavolja, slažem se da vole da guraju pod tepih, pa ond ai taj drugi deo ima smisla... Ali meni oni nekako kao da ih mrzi da troše energiju... Pa kako za sebe, tako i za druge... Samo upijaju energiju. :lol:
 
jedna od manje bitnih kuća. :mrgreen:

Prema vedskoj je to jedna od najbitnijih, i ako je jaka, smatra se hrabrošću, hrabrošću da napraviš korak, da zakoračiš, da kažeš nešto. Čak se Mars u trećoj smatra jako povoljnim, možda inajjačim, zbog toga što govori o preduzimljivosti. Treća je ono što sami učimo, i što sami preduzimamo, pa ako je jaka, osoba može imati dosta samostalnih poslova, i biti uspešna u poslu, jedini problem je što sve voli da uradi po svom (Mars - Ovan energy)...

Ne znam, meni je naglašena, i ne znam da li je to prokletstvo ili nešto dobro... Jer nekako previše nemira... ADHD.
 
Netačno, najbolji drugari i prijatelji su 11. Treća kuća su ljudi koje srećemo u svojoj blizini, a tu mogu spadati i komšije, rođaci sa kojima uopšte ne moramo biti bliski. Treća kuća nisu nikakve emocije, samo komunikacija.

11 kuća su naši pravi prijatelji, i istomišljenici, naše stado.

Da, Đavolja, slažem se da vole da guraju pod tepih, pa ond ai taj drugi deo ima smisla... Ali meni oni nekako kao da ih mrzi da troše energiju... Pa kako za sebe, tako i za druge... Samo upijaju energiju. :lol:

Hahaha, boz' svasta! Kao prvo, drugarstvo i prijateljstvo nije isto.

11 kuca su poznanici, grupe, udruzenja, manifestacije, ljudi na zurkama koje upoznas u prolazu, ljudi sa kojim nemas nikakav realan fizicki kontakt, ljudi koji ti nisu bliski. To je lokacija gde se pojavljujemo alternativno, nesvakidasnje, daleko od naseg doma i porodice (4) kao i nase licne zabave (5).

3 su vec komsije, drugari iz skole, ljudi sa kojima smo odrasli, ljudi koje drzimo pravim prijateljima, ljude koji su deo porodice prakticno, ljudi koji su najblizi nasoj kuci 4, ljudi kojima odajemo svoje tajne, price, ljudi koji nam ulivaju pozitivnu energiju, ljudi koji nas razumeju, ljudi koje volimo da slusamo i da zastitimo. Ovo je ujedno kuca Brace.

11 kuca su klijenti, ljdui sa kojima saradjujemo oko humanitarnih delatnosti, ljudi koji su tu da nam pomognu na humanitarnoj osnovi, davanje krvi, davanje odece itd

3 kuca su drustvene igre, generalno igre svakog nivoa, uzivanje u igrama, uzivanje u zabavi, uzivanje u smehu, uzivanje u humoru i uvek trazimo ljude koji podjednako ili isto s nama tu uzivaju.

11 kuca su veoma daleki poznanici, ljudi koje ne srecemo svakodnevno, ljudi kod kojih ne idemo kuci nego se s njima srecemo u gradu, ljudi koji su uvek na distanci, nedostizni, javljaju se preko zice itd

3 kuca su uvek ljudi koje drzimo na cekanju kada god nam nesto zatreba, ljudi koje uvek pozovemo da nam pomognu, ljudi cije planete u tom znaku cine najbolje prijatelje, ljudi od kojih mozemo da ocekujemo pravu podrsku, a to nije uvek podrzavanje u svemu vec i kritika ako treba, pravi prijatelji znaju kako da iskritikuju, da se naljute, da se cuvaju i da se sa njima prozivi mnogo sto sta sto dobrog, sto loseg, u zivotu.
 
Хм, ја сам баш читао да се 11. кућа односи на пријатеље. Мени су рецимо рекли да пошто је празна ( и почиње у ваги и наставља се у девици ) то би требало да значи да сам имам високе критерије по питању пријатеља што и јесте тачно.
 
tako neshto sam i ja skapirala, da su u trecoj pravi prijatelji i uopshte sve shto mi ne biramo, jer porodica, mesto rodjenja i to prvobitno okruzenje nije neshto na shta mozemo da utichemo a da su u 11 svi oni koje smo mi izabrali...

s druge strane i medju ovim "nametnutim" valjda mi ipak biramo s kim kako, jer u principu ne moramo da imamo najboljeg prijatelja iz detinjstva iako ga uglavnom imamo, kao i medju onim prijateljstvima nastalim usled nashih putovanja i uopshte odluka se moze naci neka srodna dusha, pa mi malo smeta ovakvo posmatranje "u trecoj ne biramo, a blisko nam, a u 11 biramo..." nekako mi se chini da makar na prijatelje ne bi trebalo da se odnosi...
 
Сад сам збуњен...некако ми је чудно да се две куће односе на исту ствар ( пријатеље ). Па онда рецимо 11. кућа ти је добра, а 3. лоша...

truman, upravo polemika i jeste koja je kuca "pravih" prijatelja... prijateljima zovemo i drugove ili poznanike s kojima imamo zajednichke interese, ljude sa kojima smo neshto zajedno proshli i ostali u ok odnosima, ali nam u suhtini nisu toliko bliski...

i kuce se nikad ne odnose samo na jednu stvar...
 
Знам да се куће не односе само на једну ствар, ал ми је мало чудно да се више кућа односи баш на исту ствар. Но, волео бих да чујем шта различити форумски експерти о томе мисле. :cool:
 
Знам да се куће не односе само на једну ствар, ал ми је мало чудно да се више кућа односи баш на исту ствар. Но, волео бих да чујем шта различити форумски експерти о томе мисле. :cool:

3 kuca su brace, sestre i prijatelji iz neposrednog okruzenja, osnovna skola, komsije, deca kucnih prijatelja. Oni koji se pojavljuju u ranom dobu i po pravilu se vezes za njih. Niko ne garantuje da su to pravi, pravi prijatelji ali to je onaj osecaj kad se znas s nekim ceo zivot pa ti nista nije cudno a ni glupo da kazea. Stalo ti je na neki nacin.
Onda ode zivot svojim tokom. I stignes do 11 kuce.
11 kuca su prijatelji koje steknes putem interesovanja. Tipa volis muziku pa ides na koncerte i tamo se pojavljuje baza fanova tog i tog benda pa se vi prepoznate i druzite. Oni koje upoznajes na putovanjima, preko organizacija, ugl. vece grupe ljudi. 11 kuca je humanost te su to neki ljudi koji su fini prema tebi iako niste prosli sito i reseto nego jednostavno radi ideje da ljudi treba da se druze i budu fini. 11 kuca ukazuje na prijatelje koje kasnije stices a koji izlaze iz okvira porodice, rodbine, skole, zemlje. To su i Crnci iz Afrike i Gingeri iz Irske...
Meni je jaka 11a i ja lako sticem drustvo u tudjini. Dok s 3om u Skorpiji i plutonom tamo u opoziciji s Marsom, u najuzem okruzenju mogu imati problema bez obzira na "pravost".
11a kuca su i zamisli i koncepti za buducnost.
3a kuca su i svakodnevna komunikacija, kraca putovanja do sela...
Mada ja imam problema i u 11oj zbog "kante" (kako je Meduza nazvala :) )12 koja se suptilno namece :D
 
Poslednja izmena:
Трећа је примарна породица, једанаеста пријатељи ( које наравно сами бирамо ) по овоме што сам читао. Не знам зашто Н3В мисли да се 3. односи на пријатеље.

Treca su prijatelji, jedanaesta su poznanici. 11 su kompanjoni, sudelotvornici, ljudi kojima mahnemo na netu...

Ili razmisljaj ovako - Blizanac koji vlada Prijateljstvom je treci znak po redu. Prirodno vlada kucom 3.

Problem nije u tome sto si procitao negde, vec u tome sto ljudi koji lupe takve gluposti uopste ne razmisljaju sta znaci prijateljstvo, sta drugarstvo, a sta poznanstvo. To su sve razliciti koncepti.

A najvise nam prijaju ljudi gde nam se nalazi Jupiter, to je uvek i u svakom obliku bila podrska. Sto je jupiter jaci, tim je i podrska veca. Najcesce moralna, duhovna i materijalna.

6 kuca su poslovni saradnici. I sa njima mozes biti prijatelj, ali na profesionalnom nivou.

Kao i u svemu sto se vezuje za komplikovan zivot, tako postoje i vrste prijatelja koje upoznajemo, ali Blizanac, tj. kuca 3 su ti najtipicnija i najucestalija. Bukvalno ljudi sa kojima pricas svaki dan.

Prve cetiri kuce vladaju SOBOM i NAJBLISKIJIM.

A 11 je vise vezana za pozrtvovanje i kolektivni smisao. Poslednje cetiri kuce vladaju KOLEKTIVNIM i SVEOPSTIM. Dakle, 11 ti je vise vezana za to kako mozes drugima da pomognes u necemu i na koji nacin.

11 je sve neuhvatljivo sto moze postati dohatljivo ukoliko je kolektivna volja dovoljno snazna. To je uvek i u svakom obliku timski rad, a treba imati u vidu da je Merkur tu egzaltiran.
 
Treca su prijatelji, jedanaesta su poznanici. 11 su kompanjoni, sudelotvornici, ljudi kojima mahnemo na netu...

Ili razmisljaj ovako - Blizanac koji vlada Prijateljstvom je treci znak po redu. Prirodno vlada kucom 3.

Problem nije u tome sto si procitao negde, vec u tome sto ljudi koji lupe takve gluposti uopste ne razmisljaju sta znaci prijateljstvo, sta drugarstvo, a sta poznanstvo. To su sve razliciti koncepti.

A najvise nam prijaju ljudi gde nam se nalazi Jupiter, to je uvek i u svakom obliku bila podrska. Sto je jupiter jaci, tim je i podrska veca. Najcesce moralna, duhovna i materijalna.

6 kuca su poslovni saradnici. I sa njima mozes biti prijatelj, ali na profesionalnom nivou.

Kao i u svemu sto se vezuje za komplikovan zivot, tako postoje i vrste prijatelja koje upoznajemo, ali Blizanac, tj. kuca 3 su ti najtipicnija i najucestalija. Bukvalno ljudi sa kojima pricas svaki dan.

Prve cetiri kuce vladaju SOBOM i NAJBLISKIJIM.

A 11 je vise vezana za pozrtvovanje i kolektivni smisao. Poslednje cetiri kuce vladaju KOLEKTIVNIM i SVEOPSTIM. Dakle, 11 ti je vise vezana za to kako mozes drugima da pomognes u necemu i na koji nacin.

11 je sve neuhvatljivo sto moze postati dohatljivo ukoliko je kolektivna volja dovoljno snazna. To je uvek i u svakom obliku timski rad, a treba imati u vidu da je Merkur tu egzaltiran.

Egzaltacija Merkura je u Devici a znak Blizanaca simboliše braću - sam naziv sugeriše - a ne prijatelje.

3. kuća i serija 3. opisuje najbliže okruženje - komšiluk, rodbinu, braću/sestre.
 
Nije u Devici. U Vodoliji je, pogledajmo samo doba informacija oko nas i uvidecemo da je to tako. u Devici je samo u svom sedistu, mozda malo vise no sto je u Blizancima, tu malcice vise prija Merkuru, ali je generalno Egzaltacija u Vodoliji. Blizanac je na zabavi opusten, voli da upoznaje ljude i tu se odlicno oseca (Egz Vodolija).

Krila kao sinonim Brzine (ujedno i vazduh).

Takodje, kuca tri je uvek bila vezana za Prijatelje u svim natalnim kartama koje sam radio tokom zivota. I to bas onako kako sam naveo. Osim Brace i najuze rodbine, tu su i prijatelji koji su "kao deo familije".
 
A posto je tema na koji se znak mozete osloniti tesko se oslanjate na pajtosa 11e za primarne stvari, medjutim mogu vam doneti srecu i onu vrstu pomoci koju niste ni trazili! :D Neko moje vidjenje.

- - - - - - - - - -

Мени Јупи у петој. Одо да гуглам.Почиње у Водолији, већи део у рибама.

Tebi ce zena da bude ljubavnica, ljubavnica i sestra i drug! :D A ako je vodolija i veci deo u ribama nije ni cudo sto si tu i tamo razocaran u zene.
Medjutim ce bude! ;)
Tebi treba nesto originalno i pozrtvovano.
 
Ja mogu uvek da se oslonim na ortake u znaku Ovna. Sad, Ovan mi jeste kuca 11. Ali oni nisu prijatelji, ortaci su, pajtosi, prolazni. Prisutni na veoma kratko vreme.

A mislim i da oni iz 11e hoce i novac da pozajme. Bas to, ne daju ti, ali ti pozajme.

- - - - - - - - - -

"Ne volem
ujne, strine, sogore, komsiluk
nataknem ih na civiluk
od njih nista dobro nije doslo"
Kakva li je Balaseviceva 3. kuca? Nije bas sasvim zadovoljan. :D
 
Merkur u Vodoliji : "Sta ima novo?"

Informacije i ideje koje se provuku kroz masu ljudi.

Impulsi informacija(merkur) koji su najbrzi u mozgu (uran/Vodolija) salju informacije ostalom delu tela. Klikeri u Glavi, a ne Klikeri u Stomaku itd.

Nelogicno mi je da je MErkur egzaltiran u Devici. Mozda jeste nekad bio dok su se uzimale u obzir tradicionalni posgledi, ali to se promenilo pocev 17 i 18 veka n.e
 

Back
Top