Na koji znak se UVEK mozete osloniti?

Oslonac i pouzadnost je simbolika zemljanog elementa (postojanost,održanje,stabilnost) i znakova koje ovim vladaju (jarac,djevica,bik). Ali,zapamtite osoba sa suncem u nekom znaku nije personifikacija arhetipa tog znaka...već njegov svojevoljno kanalisan kanal...koji ovaj arhetip moze manifestovati kako mu volja.Dakle ako je osoba sa suncem u jarcu vrlo svjesna sta pouzdanost znači...to ne znači da će izabrati takav način ophodjenja u svojim životim postupcima....Sami biramo kakvi ćemo biti...nikada ne možemo suditi na osnovu polozaja sunca da li je neka osoba pouzdana. To uvijek zavisi od njene licne savjesti.
 
A da li kada nismo pod uticajem lične savjesti? i telo nam radi pasivno...Ne razmišljamo šta odlučujemo nego samo delujemo...Tipa mesečarenje, opijati, neka izuzezno napeta stresna situacija koja se ponavlja iznova i iznova. Jel u tom slučaju natal i taj uticaj planeta, ta naša životna energija, informacija koja nam je data po rođenju...preuzima auto-pilot ili je to podsvest koja je opet direktno povezana sa našom savjesti?
U pravu si sve, samo me zanima kad nije savjest prisutna, a tu smo delujemo, šta je autopilot? ( malo sam izleteo iz teme :rumenko: )
 
Pa da bi nesto sami birali moramo pod prvo imati budnu svijest(sunce) o tome ko smo sta smo,gdje se nalazimo,da li stvarno postojimo, ili nam se pojavnost prividja ili ona stvarno postoji.

Ako je ona umanjena , odsutna, pomućena sto se dogadja npr.kad spavamo,kad smo u komi,nesvjesti, ili pod opijatima,stanju psihoze,somnabulizma,stanju umne poremećenosti,šoka i sl. svakako imamo samo djelimičnu ili nikakvu mogućnost da voljno djelujemo.

Zato se ljudima u stanju mentalne poremećenosti i psihoze njihov eventualni zločinački akt nikako ne može osuditi kao voljno djelo jer je nesvjesno...ali se zato mi prema njima ni ne ophodimo kao prema svjesnom,trezvenu biću.

Medjutim kada su opijati koji dovode do nesvjesnog stanja u kom se pocini neko nedjelo...itekako uzimaju u obizir kao nedjelo jednog svjesnog trezvenog bića..budući da je to biće sebe svijesno dovelo u takvo stanje...dakle svijesnim posezanjem za nekim opijatom...

A autopiloti kako ih ti slikovito nazivas (svidja mi se ovaj terimin) tih naših nesvjesih djela svakako jesu polozaji u natalu...samo ih u tom smislu (pomućenog stanja svijesti) potpuno ili nepotpuno voljno nekontrolirano ispoljavamo, sto se manifesuje vrlo neuskladjeno sa spoljnim svijetom...Pa tako neka mentalno obljela osoba s jakim arhetipom raka može recimo imati patolosku vezanost za majku u 45 godini i plasi se kontakata...dok druga mentalno oboljela sa jakim vazduhom u karti ce imati potrebu da luta ulicom i zasreće ljude da razgovorala sa njima iako ih npr. ne poznaje.
 
NIsam nužno mislio samo na te situacije (gde je upleteno neko ludilo)...Dodao bih tu i svakodnevne momente, kad je svest okupirana drugim stvarima i nema vremena da se bavi sa nečim što može pasivnost, ili ti taj auto pilot da odradi, a u isto vreme dešavaju se stvari spolja...Tipa, blejiš na poslu funkcionišeš, radiš, a opet imaš neko bitno pitanje privatno kojim je svest preokupirana. Logično je da će ove procese na koje si navikao svakidašnje ( odluke, komunkacija usput sa kolegama i generalno tvoje ponašanje) da preuzme taj pasivan mood...Lično mislim da utiče podsvest koja je isto povezana sa svešću i nema direktnog uticaja planeta. Jer kad se posle presabereš, te odluke, ta komunikacija...To je u 99% slučajeva baš ono što bih ja ili ti moja svest odlučila...Mada opet možda samo u opsegu tog kanalisanog kanala koji si spominjao i trenutnog uticaja tranzita...
 
Ovan kaze ja cu ti pomoci koliko si spreman da pomognes sam sebi - honest. Ribe ce te izneveriti uvek jer se krecu uzvodno-nizvodno. Suvise emocija kod Rakova. Skorpije da im verujem. Device, Vage nikada. Bikovi - da. Lavovi - ne i da zavisi kako su Suncevi ( gledaj Merkur, venera) . Jarcevi - eh, kradu iz koristi, Vodolije - da. Blizanci-zavisi.
 
Ja kao lavica/devica 11i12 kucica se oslanjam najvise na sebe i onda nemam problem s ljudima. Ali na Bikove nekako mozes da se oslonis. Tipa da budes s njima u kontaktu do kraja zivota. Na Jarca isto ali on je prezahtevan, vise daje od Bika ali vise i trazi i dosadan je.
Skorpije idi begaj. Ali su uvek tu jer se one prvenstveno vezuju. Malo su neprijatne.
I vatra i vatra se prepoznaju i postuju ali daleko od toga da se oslanjamo jedni na druge za sve.
Vazdusni znaci nisu dobri za oslanjanje nikako :D
 
Trebalo bi, po mom znanju na Ribe, Device, Vodolije, Škorpije... Tj. oni koji su okrenuti drugima, skoro do mazohizma.

Tačnije trebalo bi kod onih kojima je Saturn jak i odlično postavljen. Saturn je spremnost na preuzimanje odgovornosti.

Iz mog iskustva najveći oslonac su mi uvek bili Jarčevi. Ne mislim na Sunce u Jarcu, nego naglašen taj znak (serija). I Ribe.
 
Na Strelca se nikada ne treba OSLANJATI osim ako nije cilj DOBAR PROVOD. Reč koja se ne sme reći ''ZAROBLJEN SI''. Dakle zaboraviti davati ma kakve zidove Strelcu. Sve će ih razbiti, a ujedno i vas.
Dakle to je TRAP. Strelac će reći ''OK'' i onda će da ''nešto iskrsne''. U suštini Strelca mrzi da radi nešto po obavezi jer mrzi da se oseća ugušeno, sputano i sa manjkom slobode. Ako navalite da mora, spremite se da budete povređeni na neki način.

Istom logikom NIKADA se ne oslanjati ni na Jarca, pogotovo ako je nešto DUGOROČNO u pitanju. Jarcu je LIČNI interes bitniji od vas, uvek i zauvek. Zeznuće vas u kritičnom momentu ako mu se pojavi šansa da napreduje negde dalje. I još će se ljutiti ako to ne razumete. sa njima može da bude bleja super, ali onda se njima izgubi i trad i glas jer su počeli da ''rade neki biznis''.

Najviše se osloniti na fiksne znake Zodijaka. Bik, Lav, Škorpija i Vodolija. Pre na Bika i Lava no na Škorpiju i Vodoliju. Vodolija će da odjednom nestane ako mu tako dune, a Škorpija će da pokuša da nekako ''naplati'' uslugu.
 
To je to, potpis na svako slovce.

U reali stvarno mogu da se oslonim na Jarceve, ovako kad pogledam cisto iz licnog iskustva, ali to je ako se nadjemo pod zajednickim ciljem.

U sustini jako Sunce voli dosta da daje bez da trazi nesto zauzvrat.
Znakovi oko kojih stalno treba da se pomaze i koji su nesamostalni su oni gde su jaki Venera i Mesec (Rak, Vaga, Ribe)
Obicno se na njih ljudi i ne oslanjaju.
U Devici je npr. slaba Venera pa ona ne ocekuje da joj neko ugadja i ispunjava hirove.
Jaka Venera daje neskromnost u zeljama, a pasivna je po prirodi pa ocekuje da ih neko drugi ispuni. :D

Sto se tice Skorpije mislim da je oslonac najvise u vidu emotivne podrske i "there, there" momenta. :mrgreen:

Strelac je tu za draga saveta momenat, pomocice u nekom ideoloskom smislu ono kako on misli da treba. Vise kroz razgovor, manje prakticnosti.
Od onog ocekivanja da dodje npr. savrseno obucen na neko mesto nema nista.

Isto ljudi koji imaju Saturn u kvadratima, ili u losem znaku(Lav, Ovan,Strelac,Rak) negiraju formalnosti maksimalno.
Tipa osoba koja ima Saturn u Ovnu na Asc npr. se nikad nece pojaviti na nekom eventu :mrgreen: sa ispeglanom kosuljom.

Skorpija ce ipak pre da ucini za drugog nesto nego Bik bez da mora da joj se uzvrati.
 

Back
Top