odricete li se kosova radi boljeg zivota?
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: odricete li se kosova radi boljeg zivota?

Početnik twintales (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano odricete li se kosova radi boljeg zivota?

Godinam se od nas, nasih roditelja, baba i deda odvajalo za kosovo, ziveli su kao bubrezi u loju. Danas su dosli ovde i opet imaju vise privilegija nego svi mi koji smo vekovima ovde.
    A mi se kao tu brinemo za to isto kosovo zbog kog godinama zivimo kao idioti.

Smucilo mi se da nas ucenjuju zbog sacice ljudi koji nece da dodju u Srbiju i zbog zemlje koja je ostala tamo.
    Kontamo svi da je vreme da ode i da krenemo da zivimo bolje, samo nema niko hrabrosti da to javno kaze. Mi smo kao patriote neke. A vise od pola srbije nema sta da jede.
    Gde smo mi to?
    Zelim da mi se pridruze istomisljenici i da zauzvrat dobijemo normalan zivot.

Moderator Decky_Nis (avatar)
    Učlanjen
    04.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    249

Podrazumevano Re: odricete li se kosova radi boljeg zivota?

Citat Original postavio twintales
    Godinam se od nas, nasih roditelja, baba i deda odvajalo za kosovo, ziveli su kao bubrezi u loju. Danas su dosli ovde i opet imaju vise privilegija nego svi mi koji smo vekovima ovde.

Smucilo mi se da nas ucenjuju zbog sacice ljudi koji nece da dodju u Srbiju i zbog zemlje koja je ostala tamo.
    Kontamo svi da je vreme da ode i da krenemo da zivimo bolje, samo nema niko hrabrosti da to javno kaze. Mi smo kao patriote neke. A vise od pola srbije nema sta da jede.
    Gde smo mi to?
    Ma stvarno? Kako si samo ti pametan nema sumnje da si Siptar a dosao si da solis pamet lakovernim Srbima ili si mozda od onih manijaka LDP-LSD sto bi prodali celu zemlju za par milijardi? Od tvoje babe i dede se odvajalo za Kosovo jadni oni sve su im pare pokupili nemaju sada za leba, ne lupaj gluposti. Zasto ti ne "ostavis" svoju zemlju i idi zivi na nekom drugom mestu a ne da onom napacenom narodu dole da savetujes da idu u jos vecu propast dosta je njima muka pa jos i nasi ljudi treba da im podbadaju noz u ledja. Zakucace i tebi Siptar na vrata ako ne tebi mozda sinu ili unuku pa onda podvijte rep i bezite kao sto nabedjujes onu sirotinju koja je ostala dole i koja cuva jednu kravu i dve kokoske da bi prezivela od puke nemastine koja ih je snasla. Gade mi se takvi ljudi koji lako odustaju i prave se pametni samo u svoju korist, tvom dupetu da bude lepo a one dole ko shisha nek crknu ako treba. Pazi tvoju recenicu: "Smucilo mi se da nas ucenjuju zbog sacice ljudi koji nece da dodju u Srbiju i zbog zemlje koja je ostala tamo" - a gde su oni to majke ti u Zanzibar pa da dodju u Srbiju? A za tu zemlju koja ostaje tamo su ti isti Srbi vekovima radili mucili se i prolivali krv a sada da je ostave da "twintales" i njegovoj babi i dedi budu vracene pare koje su odvajane za Kosovo i ne njima bude lepo. A na drugu stranu se sigurno hvalis kako si ti ponosni Srbin a ovamo noz u ledja svojima....
    Dont settle for average!!!

Primećen član Misanthropos (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2004.
    Reputaciona moć
    0

Jbt, napisah tri kilometara poruke ali ovaj retard-krstaricin forum nije navikao na ozbiljne postove i eto, blokira browser.

Elem, ovo ultra-primitivno razmišljanje (ako se to može zvati razmišljanjem) dečkija je van svake mogućnosti da se racionalizuje.

Osvrnuću se na pitanje, još jednom, i odgovoriti sada mnogo kraće: Kosovo nije tu da bismo ga se odricali, ono je potpuno van naše mogućnosti izbora - da ga damo ili ne. Ono je tuđe.

A što se tiče prihvatanja te činjenice, ona je stvar u našim glavama, to znaju čak i fašistički radikali i narodnjaci kad kažu: ono i kad ne bude naše, moramo ga zadržati u našim srcima. To se zove manipulacija biračkim telom. Na sreću, odnosno uz dogovor sa evropskim koordinatorima, sređeno je da se status odloži, da bude posle izbora u Srbiji (sad još uvek ne smeju da ga odvoje jer strahuju da ovi neće konstituisati vladu pa bi se moglo na nove izbore, a ako se u međuvremenu Kosovo odvoji Radikali će pobediti ubedljivom većinom - takvo je stanovništvo u Srbiji - evo ti najbolji primer takve abominacije: Decky_Nis).

A što se tiče relacije život-Kosovo, i to je samo deo slagalice problema u Srbiji. Neće onom bednom području južno od Beograda biti bolje ako se napravimo gospodom i za razliku od retarda priznamo činjenično stanje. Neće biti ni ako bi Srbija ovakva kakva je ušla u EU. Problem juga, jugoistoka i Šumadije tiče se unutrašnjeg ustrojstva zemlje. Glupo mi je više da ponavljam šta to znači.

Ono što govoriš o jadnom srpskom življu na Kosovu je preterano. Kosovo je bilo najnerazvijenija regija sve do kasnih sedamdesetih, kada je tadašnja Jugoslavija rešila nešto da uloži i u nj. A danas, ti ljudi koji dole kao bajagi brane Kosovo, u stvari brane srpsku aktuelnu vlast, isposredovanu voljom primitivnog srpskog stanovništva koje se zove biračkim telom, a koje bi glas podarilo opciji koja se pokaže "najpatriotskijom", što će reći - najprimitivnijom.

Da stvar stoji drugačije Srbija bi tražila od EU da daju novac za izgradnju stambenog kompleksa u Beogradu samo za izbeglice sa Kosova, plus otvaranje najmanje tolikog broja novih radnih mesta, opremanje infrastrukture, i naravno sve to u Beogradu jer su ovi napaćeni ljudi na Kosovo ovoliko godina živeli kao u najgorim našim košmarima. Pa dakle, izgraditi im stanove u Beogradu, da osete standard i život. I nisu oni dole još uvek zato što drže konopac između Srbije i Kosova, neg zato što nemaju kud po Srbiji.

I još nešto: Kurt, ako može, ostavi temu na pdf. Niš da vidimo mišljenje Nišlija, ako uopšte ovde iko razmišlja o najvažnijoj stvari - politici. Nije me briga šta misle oni fašisti sa pdf. Politike.

Zainteresovan član tufnica_86 (avatar)
    Učlanjen
    27.05.2006.
    Reputaciona moć
    46

Srbija je prodata zemlja...To svi znaju.

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

[QUOTE=Decky_Nis]Ma stvarno? Kako si samo ti pametan nema sumnje da si Siptar a dosao si da solis pamet lakovernim Srbima ili si mozda od onih manijaka LDP-LSD sto bi prodali celu zemlju za par milijardi?QUOTE]

nije garant!! ili 99.99999999%

Iron Lord nije na forumu
    ne vadi prst iz uveta odkad je čuo da uvo više uživa
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio twintales

Gde smo mi to?
    Према Уставу Србије Косово је део исте.
    Замислите колико би пара имали када би сте продали своју имовину.

Slične teme

1. Do Boljeg Života u Srbiji za 350 dindži
    Autor Torrente Bgd u forumu Politika
    Odgovora: 64
    Poslednja poruka: 20.03.2009., 01:32
  2. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 10.09.2008., 14:08
  3. NAORUZANJE RUSIJE SRBIJI RADI KOSOVA
    Autor kalama u forumu Politika
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 11.11.2007., 03:10
  4. kako do boljeg imuniteta??????