Vakcina protiv Hepatitisa B
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Vakcina protiv Hepatitisa B

Početnik
    Učlanjen
    27.02.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Vakcina protiv Hepatitisa B

Zelela bih da samoinicijativno primim vakcinu protiv hepatitisa B. Moze li mi neko reci gde se to prima, na koji nacin, ima li nekih kontra indikacija? Da li se placa? Da li je neko primio? Da li je potrebno prethodno testiranje ili se podrazumeva da ako se nisi rizicno ponasao ne moras da se testiras vec samo primis vakcinu? Radila sam skoro biohemijske analize krvi i sve je bilo u redu, da li to znaci da ne moram pre vakcine da se testiram? Ja sam se nesto uplasila pa hocu da se zastitim. Da li neko ima iskustvo sa vakcinisanjem? Da li gresim?

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano Re: Vakcina protiv Hepatitisa B

Postoji vise tema koje se bave hepatitisima (izmedju ostalog i B), molim te da koristis pretrazivac i da ne otvaras nove teme za pitanja za koje su teme vec postavljene (ne bi bilo zgoreg pogledati i lepljivu "Obavezno procitati pre postavljanja pitanja'_

Posto vidim da si ovde prvi put: ne razumem sta te je toliko isprepadalo da iz cista mira hoces preventivno da se vakcinises protiv Hep B? Je l' radis sa krvnim produktima, ne koristis zastitu pri seksu, planiras trudnocu - o cemu se radi? Verovatnoca da dobijes hep B je toliko zanemarljiva da ne vidim ni jedan razlog zasto bi se vakcinisala ukoliko nisi zdravstveni radnik izlozen krvnim produktima (hirurg, zubar, stomatoloska sestra ili vec tako sta) ili izlozena nezasticenom seksu, ili planiras trudnocu. Ukoliko je ovo prvo u pitanju - vakcinisi se naravno a ako je ovo drugo u pitanju - koristi kondom: n ije Hep B jedino sto mozes da dobijes (niti najgore) nezasticenim seksom.

Da ne ulazim u sva ostala tvoje pitanja jer imam odgovor na poslednje: mislim da gresis - ako nisi izlozena virusu nema ni razloga da se preventivno vakcinises na osnovu iracionalnog straha....
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Slične teme

1. Vakcina protiv gripa
    Autor coler u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.01.2005., 10:05
  2. Vakcina protiv gripa
    Autor Van Goga u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 08.11.2003., 00:23

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor