sta ako rusi stvarno stave veto?

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.294
videli smo kakvu je reakciju izazvao ahtisarijev predlog za kosovo, kojim se maltene daje potpuna nezavisnost kosovu (2 mrtva i par desetina povredjenih)....
pitam se sta bi bilo sa srbima na kosovu kada bi rusi stvarno ulozili taj veto...koliko bi srba izvuklo zivu glavu sa kosova?
 
filatelista:
Koliko sam shvatio, ako bude neslaganja, neće ni doći do sednice na kojoj će Rusi uložiti veto. Tako bar načuh nešto. Ako dođe do odlaganja, verovatno će biti nemira i to mnogo većih nego 17. marta.
O tome valjda vodi računa naša država.
A ako ne vodi, na Kosovu će biti svega :roll:
iako stoji ona "nikad ne reci nikad" ja ne verujem da ima sanse za nesto slicno, makar na osnovu izjava nasih politicara i toga sta se cuje medju obicnim narodom... mozda neki sitniji protesti ali... valjda su neki izvukli pouku sa proslih demonstracija
 
adem_ks:
iako stoji ona "nikad ne reci nikad" ja ne verujem da ima sanse za nesto slicno, makar na osnovu izjava nasih politicara i toga sta se cuje medju obicnim narodom... mozda neki sitniji protesti ali... valjda su neki izvukli pouku sa proslih demonstracija

jedina pouka koju mogu da izvuku je da ce dobiti batine ako krenu na policiju...
a bes negde mora da se iskali...samo, ne verujem da ce da igraju mali fudbal sa srbima...
 
adem_ks:
uz sve to i mi vas molimo da ostanemo deo srbije

Ni od Miloševića, ni od Tita, nego još od Radoja Domanovića naovamo, svi mogući oblici srpske politike i vlasti udarali su temelje ovoj današnjoj situaciji sa Kosovom. Kako god da prođu, na svemu što dobiju, Šiptari mogu da zahvale samo i isključivo Srbiji.

A šta će doneti srećna nova 2020.ili 2030. nek se niko od aktera ove priče ne zanosi previše. Pametni političari zapada rekli bi - šta je 50 godina za istoriju? - i ovo bi nazvali samo jednom od faza u dugoročnoj politici.
 
Ako Albanci krenu opet u etnichko chistjenje da bi se spasli Srbi sa Kosova morace da se isele u Srbiju.
Shta drugo mozemo?Mi nishta ne odluchujemo.
Zashto mislish da Alnbanci ne bi uradili isto i da dobiju sve pa i da i mi priznamo njihovu nezavisnost?
Ali veta nece biti jer nece biti ni sednice saveta bezbednosti ukoliko Rusija poshalje zapadu signal javno ili tajno da na datu rezoluciju ne pristaje..i onda ide pojedinachno priznavanje nezavoisnosti-od drzave do drzave.
 

Back
Top