problem(monitor)

sečko

Obećava
Poruka
66
imam problema sa monitorom Samsung SyncMaster 997 MB.Kada igram neke igre koje imaju rezoluciju manju od 1024x768 na ekranu mi se pojave linije polukružnog oblika kao neke senke.Probao sam na drugi monitor 19" i to se ne pojavljuje.Šta se dešava?
 
Moze da se natera igra da radi u nekoj rezoluciji i sa odredjenim refresh rate-om koristeci Rivatuner.Jedini problem je taj sto ce najverovatnije morati da prvo zapocne igru sa Riva profilom,da izadje iz igre,iskljuci proces(pomocu task menadzera) wmiprvse i zatim ponovo startuje igru pomocu Riva profila.
 
Idi na www.3dguru.com pa na download,pa skini Rivatuner.Moram biti iskren tako da mislim da ti ovo nece pomoci posto je u pitanju crt monitor,a samo LCD monitori imaju problema sa rez manjim nihovih nativnih.Uglavnom u Rivatuneru idi na karticu Launcher=>mali zeleni plus u dnu=>Regular item=>ukucaj neki naziv igre=> strikliraj Associated diplay mode i podesi ga na 1024x76t8(32 bits) i neki refresh rate koji tebi odgovara=>Strikliraj Associated application pa idi na browse i nadji .exe file igre=>ok.
 
Inace kod nekih igara ovo mozda nece raditi.Npr Doom III me nesto zeza kada podesim 1280x960,jer on ipak podesi onu res koja je u igri podesena.Nego imam samo malo pitanje za tebe.Zasto si uzimao monitor koji moze da radi u 1600x1200,a ti ga drzis na 800x600 zbog karte?To ti samo proizvodi vise vidljivih nazubljenih ivica.Nego ako ovo ne upali,probaj tvoj monitor kod nekog sa jacom kartom i postavi rez na 1024x768 ili vise pa vidi da li se pojavljuju te linije.
 
Bio sam na tom sajtu ali ne vidim nikakav download.Imaju samo nekakve slike kuće.Meni rezolucija i jeste na 1024x768.Bilo koju višu da izaberem desktop mi se razvuče i ikonice takođe.Pokazuje se samo deo desktopa.Potražiću program preko Googla.Kod druga sam na 19" lcd probao i nikakve linije se ne pojavljuju ni na nižim rezolucijama.
 

Back
Top