Zvucnici i TV
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Zvucnici i TV

Zainteresovan član ramzes022 (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano Zvucnici i TV

Potrbna mi je vasa pomoc.Pokusavam da na TV model Samsung iz 2001.godine povezem par dobrih zvucnika kako bih poboljsao ton na samom TV -u. Zvuk nije los ali nema stereo sistema iaKO sam za njega pljuno lepe pare :x :x :x :x ....

Problem je u sledecem : : : Na zadnjoj strani TV-a mam samo SCART do na prednjoj se nalazi AUDIO - IN - VIDEO konektori....

Interesuje me da li se moze na njega prikljuciti neki 2.1 sistem zvucnika (Altec Lansig ili neki malo bolji 2.1)

Tzar
    Guest

Podrazumevano

Scart moze biti i ulaz i izlaz, ja koristim za povezivanje sa videom kabl koji je na jednoj strani scart a na drugoj ima video in i out i L i R audio in i L i R audio out u obliku cinca. Nisam nikada probao da to povezem sa zvucnicima, mada ne deluje nemoguce.

On the other hand verovatno si pored tih audio in i video in video i jos jedan konektor to je konektor za slusalice, taj konektor mozes da iskoristis samo sto onda normalno nece raditi zvucnici na tvu. Ovo sam probao da povezem sa stubom i radilo je ok.

Učlanjen
    05.09.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Pa da to naravno ima smisla ako na zvucnicima postoji samo jedan konektor ali ako ih ima vise to ce da ide malo teze

Glupo je da pazarim zvucnike i da kad dodjem kuci skontam da postoji 1 ili 2 konektora koji nemogu da se utaknu unutra...To sto kazes za slusalice je verovatno tacno ali moram uzeti neku skrnavstinu da probam kako se ne bih ispalio

Tzar
    Guest

Podrazumevano

Tu si u pravu posto scart kabl kosta sigurno preko 500 din ne samo da bi bila ispala nego i bacanje para.

Učlanjen
    05.09.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

pa da ali se ja nadam da ce to biti moguce!!!!

Imam za tebe jedno pitanje : koliko konektora ima 2.1 sistem zvucnika 1 ili 2?

Tzar
    Guest

Podrazumevano

Imaju 1 konektor koji vezujes na Front ako imas 5.1 karticu ili na speaker ako je obicna kartica.

Učlanjen
    05.09.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

a ako je tv onda verovatno na konektor na slusalice ili mozda audio - in - video?

Tzar
    Guest

Podrazumevano

U slusalice. Audio in sluzi da povezes sa speakerom na kartici a video in sa tv outom na grafickoj ako hoces da na pr. gledas dvd ili divx na tvu.

Učlanjen
    05.09.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Ok Tzar thanks zato sto si se cimao!!!
    Probacu da uzmem od ortaka zvucnike 2.1 da probam samo

Slične teme

1. Zvucnici
    Autor giselle u forumu Hardver
    Odgovora: 4