problem sa konekcijom

CUBAKA

Početnik
Poruka
20
problem sa konekcijom
reinstalirao sam operativni sistem (bio win98, sada win me),i iz nekog razloga ne mogu da koristim internet. pri pokusaju konektovanja modem uspostavi vezu sa provajderom i vreme tece ali pri pokusaju koriscenja internet explorera izbacuje upozorenje da ne moze da ucita stranu. pokusao sam i sa operom, ali ne radi i izbacuje upozorenje da ne moze da nade proxy server. proverio sam vise puta sva podesavanja ( za modem, internet exp., operu) i nista (naravno da je u exploreru dobro unesena adresa proxy servera).
skinuo sam nove drajvere za modem ( motorola sm 56 ) i nista se nije promenilo. probao sam i sa drugim provajderom i desilo se isto. reinstalirao sam internet exp. i nista.
moram reci da sam ostao bez ideja, pa ako neko ima neku bio bih mu veoma zahvalan......
 
Tzar:
Probaj da skines i ponovo instaliras taj tcp/ip. Ako nisi koristio neke firewallove ili programcice tipa IE rastrictions pa zabranio nesto sto nije trebalo.

upalilo je. kada sam ukinuo tcp/ip i ponovo ga instalirao sve je na volseban nacin proradilo.
nije mi bas jasno, ali radi. zapazio sam i da sada nemam mrezu (naravno to nije ni bitno jer je racunar kucni). mnogo hvala za savet
 

Back
Top