KLINICKA SMRT PRIJATELJSTVA

Gost
nas dve smo se toliko druzile,tacnije zivele zajedno skoro 6 godina.iza sebe imamo jedan mali zajednicki zivot.nebrojano ljudi i dogadjaja koji nas povezuju.
ne znam ni sama kad je poslo naopako.morala sam usled odredjenih okolnosti da se vratim iz beograda(gde smo zajedno zivele)kuci u provinciju.
uverena sam da nisam kriva.dala sam joj dusu i mada ona misli kako je njoj vise stalo do mene nego meni do nje,odnosi su totalno zahladneli,nismo se cule vec 5 dana.do sada sam ja u poslednje vreme popustala i zvala kad god nje nema duze vremena da pozove ali ni to vise nije resenje.STA DA RADIM? KAKO DA SE BORIM ZA NJU I DA LI IMA SVRHE DA SE BORIM.A MISLILA SAM DA MI JE PRAVI PRIJATELJ U PRAVOM SMISLU TE RECI....pomozite...
 
to jeste,ali ocigledno da njoj nije stalo do naseg prijateljstva iako bi covek rekao da se to nikada ne bi moglo desiti....
kad bolje razmislim ipak ne mogu ni ja da budem sama u tom prijateljstvu,mora i ona da se potrudi.
kao nikada mi nece oprostiti sto sam otisla iz bg-a.
ma prica je mnogo duga.znate kako je tesko.kad si nekome mogao da kazes i ako ubijes coveka,sada toga vise nema.....
 
Ne znam shta da ti kazhem. Ja sam imala najbolju drugaricu, sa kojom sam bila nerazdvojna 8 godina, i sada ne razgovaramo oko 3 meseca. Ne, nemojte sad misliti da cu se zhaliti. Ja sam prekinula svaki kontakt sa njom, jer je pocela da vredja meni drage osobe. I svih osam godina je palo u vodu, zbog njene nesmotrenosti.JA NJU NE MOGU ORGANSKI DA PODNESEM, MRZIM JE, MNOOOOGO JE MRZIM, iako je to odjednom, ali bih volela da je nikada vishe ne vidim, strashno me nervira. Necu sad da te smaram svojim zhivotom, ali sigurno da to nije tako iz chista mira...verovatno je ona ljuta na tebe zbog nechega, prichaj s njom! Imala sam drugaricu koja je otishla u KG u srednju, i od tad smo ostale dobre, ali nije to kao pre....Poz
 
Anonymous:
mislis da vredi da pricam sa njom?,i to bi moglo da bude samo preko telefona?ja da iniciram razgovor?vredi li?sta ako njoj jednostavno ovako odgovara.mozda stvarno i jeste tako :(
Ili ti je prijatelj ili nije.Tu nema puno filozofije, vreme ce ti reci sve.Kao i ljubav, tako i prijateljstvo ne moze da bude inicirano samo s jedne strane....
 
postoje neke stvari u zivotu koje ne planiras-do njih dodje nekako samo od sebe.Mozda nisi ti odgovorna, ali te snadju.Tako je i s prijateljima- ja sam imala nekoliko slicnih slucajeva, koji su se rzalicito zavrsili a ti izvuci pouku:- najbolja drugarica iz osnovne skole, posle druzenja od dve godine, otprilike, odjednom mi okrece ledja i pokusava da se ponovo druzi sa svojom bivsom najboljom drugaricom.Mene nekako izbegava, postaje hladna, a mene to mnogo vredja jer sam je zaista prihvatila kao svoju najbolju drugaricu.Uglavnom, ja odlucim da ne popustim, i kada je malo nju prosla ta faza, opet je zovem ,cujemo se, izlazimo, i tako se vratomo jedan drugoj kao da se nista nije desilo.Kada sam je pitala da mi objasni, ona mi odgovara da nije bila sigurna u moje stvarno prijateljstvo prema njoj, i da je htela na taj nacin da me `proveri`.Licno mislim da ni ona ustvari nije znala sta hoce, ali ja se nisam predala i pustila je da ode. Od tada smo nerazdvojne, danas je ona udata a mi smo kume.Eto, ja sam se izborila, jer mi je puno znacila, i pokazalo se da nisam pogresila.Nekada jednostavno ne mozez da znas sta se sa drugom osobom desava, jer ne moze sve da ti kaze- svi mozemo da prodjemo kroz neke cudne i nama neobjasnjive faze raspolozenja.
Drugi primer, da te ne gnjavim puno je isto tako jedna dobra drugarica iz srednje skole, sa kojom sam se druzila oko 10-tak godimna-mislim sve je znala o meni, sve moje tajne, a ona kao tip je bila dosta zatvorena-kad je pitam sta ima novo, nema nikad nista, i tako to.E,onda odjednom mi kaze da ceka bebu, i udaje se, a ja ni nemam pojma ko joj je decko!Mozes to da zamislis posle 10 godina svakodnevnog telefoniranja, ona oprilike zna sve o meni, i koji mi broj cipela decko nosi, a ja o njoj skoro nista, osim onih uobicajenih stvari-npr, kad je polozila neki ispit i tako to... Od tada ja nekako prestajem da joj se javljam, a ona nije shvatila zasto.Proslo je vec 2-3 godine, i sada je ponovo pocela ona mene da zove, i da pita sto joj se ne javljam i ne dolazim, a ja to ne mogu u facu da joj kazem jer bi se naljutila...eto tu sam ja prekinula kontakt, jer me je u tom drugarstvu nesto zaista ozbiljno iritiralo
 
Idi kod nje i otvori joj svoju dusu,isplaci se ako treba..videces da li joj se stalo ili ne..ipak je ti najbolje poznajes.Ako uvidis da je tvoja poseta uzaludna bila-netuguj neke price ipak imaju i tuzan kraj.Nauci da zivis bez nje i ja sam.
 
Anonymous:
ljudi sta da radim!!!
nase prijateljstvo polako umire!!

tesko mi je.
u p o m o c!!

pa ne mozemo mi da ti pomognemo :? ... na zalost tako je... moras da porazgovaras sa njom... ako u tom razgovoru ne razjasnite stvari i ne iskristalisete vase prijateljstvo onda moras to da prebolish, kao i sve ostalo u zivotu sto nam se nametne... :(
 
zao mi je....:
Anonymous:
ljudi sta da radim!!!
nase prijateljstvo polako umire!!

tesko mi je.
u p o m o c!!

Čuj sama sebi ne možeš pomoći ukoliko se budeš osećala toliko podredjenom u odnosu na nju! Znam da je teško, ali... nije li i tebi potrebna potvrda tog prijateljstva. Iz iskustva: postoje ljudi koji uživaju kada drugi pate zbog njih, kao i tvoja prijateljica kojoj je, kaže ona, više stalo do tebe nego tebi do nje! Pa gde je sada?! Ne dozvoli da te ta patetika pokida, saberi lepo šta tu valja a šta ne, jer nešto svakako debelo ne valja, dok se tvoja prijateljica tako ponaša!
Ne zaboravi da je u medjuljudskim odnosima jedino važno da na vreme shvatiš s' kim imaš posla!
U svakom slučaju ... želim ti da središ odnose sa njom, ali ne po cenu ličnog dostojanstva! :wink:
Srećno!
 
da u pravu si,oseca se ostavljenom,odbacenom,ali morala je da me razume kad nisam imala drugi izbor.on je tamo zbog svoje veze od koje mnogo ocekuje a i ja sam ovde zbog veze od koje mnogo ocekujem.
sutra idem u bg.vraticu joj lepo stvari.i sta bude bude.prilika nam je da regulisemo odnose sutra,pa tek u martu kad odem da zivim u bg.
 

Back
Top