Demokratija=zlo ili nesto dobro?
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Demokratija=zlo ili nesto dobro?

Zainteresovan član Demandred_Forsaken (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2006.
    Reputaciona moć
    42

Podrazumevano Demokratija=zlo ili nesto dobro?

To me zanima. Demokratija, koliko je to dobro a koliko lose?
    Ja sam protiv demokratije, jer demokratija je vladavina vecina, a vecinu cine prosecni, a ne inteligentni. Mislim moze demokratija da funkcionise ali da se ogranici recimo pravo glasa i mogucnost kandidovanja (da recimo ne moze autolimar da bude predsednik opstine).
    PS.Napisacu opsirnije kasnije, sada nemam vremena..a u medjuvremenu da cujem vas?

Iskusan krauterbox (avatar)
    Učlanjen
    14.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    274

Podrazumevano Re: Demokratija=zlo ili nesto dobro?

Na osnovu ovoga što si napisao može se sa sigurnošću zaključiti da si Ti vjerovatno inteligentan i da sigurno nisi autolimar.

Zainteresovan član Demandred_Forsaken (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2006.
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio krauterbox
    Na osnovu ovoga što si napisao može se sa sigurnošću zaključiti da si Ti vjerovatno inteligentan i da sigurno nisi autolimar.
    Xm....verovatno. Ali ne radi se o "autolimarima". To je bilo hipoteticki. Mislim na bilo koju neobrazovanu i neinteligentnu osobu na takvoj funkciji!
    ali...to nije bilo pitanje?
    Recimo, u demokratiji 2 osobe sa blagom mentalnom retardiranoscu mogu da nadglasaju akademika!!! Mislim, treba ograniciti pravo glasa prosecnih i glupih. zar tako ne bi bilo bolje?
    Poslednji put ažurirao/la Demandred_Forsaken : 25.02.2007. u 10:27

Iron Lord nije na forumu
    ne vadi prst iz uveta odkad je čuo da uvo više uživa
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Овако, свака догма је окренута против човека.
    Било у виду државног уређења било у виду духовног.
    Циљ је организовати власт тако да си недодирљив а онај коме је намењена та догма - не може ништа против исте.

Мада је цивилизација технолошки напредовала, можемо видети, вртењем глобуса на столу (сваки домаћин мора да има глобус у кући) да егзистирају све врсте догми од настанка цивилизације до данас.

Само страх човека да се неће снаћи као и неразумевање нечега ствара јак отпор непознатом.
    Рецимо КУПЉЕНА ДИПЛОМА и КАПИТАЛИЗАМ стварају ОПРАВДАН СТАХ КОД СРБА
    (незналица не треба приватнику)

Zainteresovan član Shade_ (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2006.
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio Demandred_Forsaken
    Ja sam protiv demokratije, jer demokratija je vladavina vecina, a vecinu cine prosecni, a ne inteligentni. Mislim moze demokratija da funkcionise ali da se ogranici recimo pravo glasa i mogucnost kandidovanja (da recimo ne moze autolimar da bude predsednik opstine).
    PS.Napisacu opsirnije kasnije, sada nemam vremena..a u medjuvremenu da cujem vas?
    Sta je demokratija po definiciji, i uopste kako treba da izgleda dobar politicki sistem tesko je reci u nekoliko recenica. Oko toga se i dasnas vode naucne rasprave.
    A sta znaci demokratija u nama znanom pojavnom obliku prosto je k'o pasulj. Od nivoa kucnog saveta ili mesne zajednice pa do visokih drzavnih fotelja, svako od nas moze da uoci mehanizam kako se dolazi do polozaja. Vladaju oni koji se najvise laktaju, koji imaju najdeblji obraz, najjaci zeludac i koji su najvestiji u obmanjivanju biracke mase. Cast izuzecima, ali i te izuzetke pojede mrak cim se usprotive prljavim pravilima.
    Ali za to nije kriv sistem sam po sebi, krive su ljudska pohlepa i gramzivost koje su upropastile svaki dobro zamisljen drustveni poredak.

Veoma poznat
    Učlanjen
    05.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

ma u pravu si
    nikako radikali, socijalisti i dssovci nesmeju da imaju pravo glasa!!! 8-)

jeli jado, a kako mislish da dobri, sposobni i inteligentni dodju na vlast

vojnim puchem

tiranin u ni jednoj zemlji nije doneo nishta dobro! 8)

Iskusan krauterbox (avatar)
    Učlanjen
    14.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    274

Recimo, u demokratiji 2 osobe sa blagom mentalnom retardiranoscu mogu da nadglasaju akademika!!! Mislim, treba ograniciti pravo glasa prosecnih i glupih. zar tako ne bi bilo bolje?
    Ti si izgleda zadnjih dana čitao Platona, što u suštini nije loše, jer gadno bi bilo da si umjesto njega čitao neke koji su se kasnije pozivali na njega.

Ono za šta se Ti zalažeš je pravna nesposobnost bazirana na principima eugenike, a to prijatelju do neba smrdi i samo je korak udaljeno od prisilne eutanazije mentalno retardiranih, a dva je koraka daleko od proglašavanja npr. "politički retardiranim" nekih socijalnih grupa ili etničkih manjina.

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Xm....verovatno. Ali ne radi se o "autolimarima". To je bilo hipoteticki. Mislim na bilo koju neobrazovanu i neinteligentnu osobu na takvoj funkciji!
    ali...to nije bilo pitanje??
    navedi jednu takvu osobu
    ako jedan akademik ne moze da "nabedi" dva retardircica da glasaju za njega jel on akademik, mislim pravi, ili "kragujevacki"???

Iskusan alergicna (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2006.
    Pol
    ženski
    Austrobugarska(hahaha)trenutno u HOLANDIJI
    Reputaciona moć
    109

[QUOTE=crow]ma u pravu si

Eto, bash tako, da bi sposobni i inteligentni doshli na vlast

Domaćin ben tara (avatar)
    Učlanjen
    22.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    148

Bravo za temu.

Tehnicki gledano, demokratija se prvensveno ogleda u jednakosti da svi imaju iste odn. fair sanse. No sva svjetska cuda su nastala prije pojma demokratije.

Mark Twain demokratiju spoznaje na tri stuba:
    1. slobodi savjesti
    2. slobodi govora i
    3. na mudrosti ,da se prve dvije pravilno koriste.

Učlanjen
    22.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    148

[QUOTE=alergicna]
    Citat Original postavio crow
    ma u pravu si

Eto, bash tako, da bi sposobni i inteligentni doshli na vlast

Ragazi, tema je d e m o k r a t i j a, ne prvobitno drustvo, anarhija, mafija...

Učlanjen
    22.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    148

Takve (retardirane...) osobe u demokratskim zemljama nemaju pravo glasa. USA ima stotine hiljada takvih pa opet biraju gore no limare. Zasto? Zato sto je sve danas u "Public Relation"?

Zainteresovan član marko717 (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2006.
    Reputaciona moć
    45

Па наравно да демократија није најбољи систем, верујем да ће за једно 300-2000 година неко пронаћи нешто боље, или ће ово еволуирати у нешто другачије..... али дотле немамо боље.....

У основи кад говоримо о политици, боље је да даш неколико партија(странака), па која најбоље покаже своје умеће у убеђивању(а то би требало да успеју показујући неко практично решење) је најбоља и за после. Ако није, ако су варали људе, онда ће то сви осетити, економски највише, међутим највише ће осетити беспарицу тај исти аутолимар, а мање доктор наука!!! Па зар онда није боље допустити свима да гласају, да свако има могућност да гласа, макар да се види колико је људима боље или горе, и то њиховом сопственом проценом...

Ако једна странка има најбољи економски програм, онда би тај програм ''сам'' требао да ''привуче'' најбоље стручњаке, а ако привуче стручњаке, они би требало да лако привучу ''обичне'' људе, да науче што не знамо, да покажу, да објасне...
    Наравно није то тако лако, посебно кад видим да су се код нас пред изборе сви трудили да изазову неко сажаљење, да покажу како је ''зао'' њихов противник, да причају нешто што нема везе са мозгом(не мислим на једну појединачно странку, већ на све укупно), ево дајем примере.

У једној средњој школи, једна странка је делила лопте оном одељењу 4 разреда, које прикупи највише потписа за њих(!?):shock:.... а ако нешто мрзим у вези са данашњим странкама, то је оно ''средиће ми за посо''... и сад пошто ти или неко из твоје фамилије немате посао(што је најгоре осећање на свету, осећате се беспомоћно), као морате (иако вас није брига за програм те странке) да би прехранили породицу, да долазите на састанке, да делите проспекте, да гласате... све у нади да ће вам ''они'' наћи посао(!?):shock:.....
    А тек прави бисер је био кад ми је један добар пријатељ, причао како је ишао на некакав ''сеоски сабор'' који у његовом селу организује ''његова'' странка(уз коју је он да би му нашли посао). Ствар је у томе да та странка у свом називу има реч ''демократско'' а главни за тај округ им је неки старац, бивши комуниста:shock:, који није давао људима да славе славу:shock:, а сад ''демократа'' човек:shock:... ја питам овог друга, па како је било на сабору(пошто ме звао да им се придружим, а ја одбио), и он каже нешто као ''ма супер, напили смо се, најели смо се, једна пијана будала је држала говор два сата, на крају су неки устали да га бију, досадио људима....'':shock: или један други друг који ми рече ''ма у моју странку никог није брига за политику, мушки дошли да упознају девојке, а девојке да упознају мушкарце...'':shock:

Дакле овде код нас, на жалост, још није развијено такво размишљање о демократији и није развијен однос према странкама и целом систему какав би (ваљда) требао да буде, међутим, није све тако црно, највише зато што видим да готово ни једна странка не може да ''сакупи'' 50% од укупног броја грађана... дакле људи виде да ово не ваља,(то је добра страна демократије, сви можемо да ''судимо'') и док се не јави неко ко заиста зна ''шта и како'', људи ће бити неутрални, што значи да још има наде.... док се не јави одговарајући ''политички производ'' за то Српско ''тржиште'', тржиште се неће активирати пуним капацитетом.......
    Poslednji put ažurirao/la marko717 : 25.02.2007. u 16:37

Veoma poznat fosilvaso (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Mi koji stavove o demokratiji dobijamo kroz ova naša nazovi-demokratska društva ne možemo sagledati sve pozitivne strane toga uređenja...jer ih ne vidimo u praksi!
    Sve je apsolutno u totalitarnom režimu!

Poznat ~Petar~ (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

da, to jeste problem demokratije. ali se reshava gradjenjem dobrih institucija, vrednosti i normalne politicke kulture, etosa, ekonomskim i drustvenim razvojem, jakim srednjim slojem...
    zasto se u svajcarskoj ne pojavi neka varijanta seselja koji bi da proteruje one koje govore francuski iz nemackog podrucja?
    yebeno je kad to ne postoji, a pojave se demagozi i uzurpatori koji lako zayebu lakoverne. pa autolimar, bez previse razmisljanja zaokruzi ono sto mu deluje kul.
    e sad, srbi su dobro sta preskocili iz razvoja...sem kratkih perioda za vreme kraljevine, ili zacetka seljacke demokratije u shs; ali, nije nenadoknadivo

s obzirom da ne znam da postoji neki bolji sistem, moraces da zivis sa tim

Učlanjen
    22.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    148

Citat Original postavio fosilvaso
    Mi koji stavove o demokratiji dobijamo kroz ova naša nazovi-demokratska društva ne možemo sagledati sve pozitivne strane toga uređenja...jer ih ne vidimo u praksi!
    Zato sto prvo pocnemo sagledavanje negativnih strana pa ne stignemo.

Veoma poznat fosilvaso (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Citat Original postavio monti7-krstas
    Zato sto prvo pocnemo sagledavanje negativnih strana pa ne stignemo.
    Hoćemo li opet čekati 45 godina da sagledamo i pozitivne strane, ili ćemo opet napraviti neke kenjaže pre toga roka?
    Sve je apsolutno u totalitarnom režimu!

Učlanjen
    22.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    148

Citat Original postavio fosilvaso
    Hoćemo li opet čekati 45 godina da sagledamo i pozitivne strane, ili ćemo opet napraviti neke kenjaže pre toga roka?
    Kako ja kontam tok situacije, bit ce to prije roka. Zar ne mirises ovaj dim?

Slične teme

1. Evo nesto dobro, al samo za starije
    Autor pancevac76 u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.07.2008., 12:23
  2. Odgovora: 129
    Poslednja poruka: 01.07.2008., 15:19
  3. I TO JE DEMOKRATIJA !?
    Autor drbob u forumu Politika
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 19.05.2008., 18:12
  4. Da li je bilo nešto dobro?