Treba mi objektivno mishljenje...

Tinar

Veoma poznat
Poruka
10.368
Zanima me kako vi vidite ovu situaciju:
Nas je 6 u drushtvu, i sve smo iz istog odeljenja, osnovne shkole, iako se nismo tada druzile, sada smo naj drugarice. Elem, ima jedna drugarica, isto iz odeljenja iz osnovne, koja je pochela da se druzi sa nama, ali retko (jednom u dve, tri nedelje). Posle nekog vremena, pochela je da se vidja samo sa tri drugarice iz nasheg drushtva, ali smo i dalje sve ostale u skroz ok odnosima. Ja sam sa njom ishla na letovanje (ona, i nas dve drugarice iz drushtva), dopisujemo se mailom... Ona je otishla u Englesku da zavrshi 4. godinu, i kod nas dolazi samo za njen raspust. Prvi put kad je doshla, bio je moj rodj pa smo se sve videle. Drugi put kad je doshla, dakle sada, dogovoreno je vidjenje medjutim, ja sam shvatila da treba sve da se vidimo, dok je ona rekla da hoce samo sa njih tri, ne sa nas tri. Tako je jedna morala da me pozove i da mi kaze kako nas tri ne mozemo sa njima...
Mene zanima sledece: da li je ok postupak ove tri (ne racunam tu devojku iz Engleske), sto su nam javile kako ne mozemo sa njima, posto je tako ova odlucila? Tj., da li bi vi mogli da postupite tako da kazete drugu/drugarici kako ne moze sa vama da se vidite sa, ipak, zajednichkom drugaricom iako je ta drugarica mislila da ide? I na kraju, da li bi ste ipak na kraju ishli da se vidite sa tom drugaricom iz Engleske, iako tim chinom svesno ˝diskriminishete˝ drugarice; ili bi ste otkazali susret da ne bi ispalili drugarice koje su mislile da svi treba da se vide?
 
evo objektivno........rekla bih ostalima da ova ne zeli da ih vidi(jer cini mi se da je vase zajednicko prijateljstvo a pri tome mislim na vas 6 jace od odnosa s njom),ali bih ja otisla da ona hoce da me vidi,jer ipak ne mogu da menjam njen stav i razlog zbog kojih nece,a ipak je meni stalo da je vidim...eto
 
Хммм Тинче морам признати врло зезнута ситуација... Знаш како... ја сам увек за то сви или нико без дискриминације итд (мислим кад се ради о супер друштву као што сте вас 6). С друге стране колико сам схватио она је и пре него што је отишла у Енглеску преферирала дружење са њих три. Лично глупо ми је што је рекла да не жели да се види са вас три ал' боже мој то говори само о њој, али треба имати у виду да вас шест ипак не идете у пакету (или ипак идете? :rolleyes: ) и да морате дозволити оним осталим 5 да имају неко друштво ''са стране''. Наравно зна се да сте вас шест као нокат и прст, али никако се не смете ограничавати само на то... Дакле, ако су те три (које ће се видети с њом) и даље твоје нај другарице, а изразиле су жељу да се виде с њом зашто да не, не би то требало да ти смета... једино што је по мом мишљењу реално да ти очекујеш од њих три је да можда оне кажу тој Енглескињи да није у реду то што је урадила и да је ипак требала да вас позове или све вас или ниједну... Ал' опет зашто би вас она звала да се видите ако се она (па самим тим и вас три) не осећате пријатно у том друштву...

Дакле, наравоученије... не требаш да се наљутиш на те три ако оду да се виде с њом мислим да ако сте добре другарице, таква једна ствар не би требала да поквари ваше односе... ;)
 
Tinar:
Zanima me kako vi vidite ovu situaciju:
Nas je 6 u drushtvu, i sve smo iz istog odeljenja, osnovne shkole, iako se nismo tada druzile, sada smo naj drugarice. Elem, ima jedna drugarica, isto iz odeljenja iz osnovne, koja je pochela da se druzi sa nama, ali retko (jednom u dve, tri nedelje). Posle nekog vremena, pochela je da se vidja samo sa tri drugarice iz nasheg drushtva, ali smo i dalje sve ostale u skroz ok odnosima. Ja sam sa njom ishla na letovanje (ona, i nas dve drugarice iz drushtva), dopisujemo se mailom... Ona je otishla u Englesku da zavrshi 4. godinu, i kod nas dolazi samo za njen raspust. Prvi put kad je doshla, bio je moj rodj pa smo se sve videle. Drugi put kad je doshla, dakle sada, dogovoreno je vidjenje medjutim, ja sam shvatila da treba sve da se vidimo, dok je ona rekla da hoce samo sa njih tri, ne sa nas tri. Tako je jedna morala da me pozove i da mi kaze kako nas tri ne mozemo sa njima...
Mene zanima sledece: da li je ok postupak ove tri (ne racunam tu devojku iz Engleske), sto su nam javile kako ne mozemo sa njima, posto je tako ova odlucila? Tj., da li bi vi mogli da postupite tako da kazete drugu/drugarici kako ne moze sa vama da se vidite sa, ipak, zajednichkom drugaricom iako je ta drugarica mislila da ide? I na kraju, da li bi ste ipak na kraju ishli da se vidite sa tom drugaricom iz Engleske, iako tim chinom svesno ˝diskriminishete˝ drugarice; ili bi ste otkazali susret da ne bi ispalili drugarice koje su mislile da svi treba da se vide?
ZILJAVE KUCHKEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
da ne kazem original!

ma yebi im mamu bre...........ma najozbiljnije ti kazem.......ja bih to uradila,,,,i bash mi se zato takve stvari NE deshavaju jer znaju kako bi se proveli!
 
pa ja bi je iskulirala... zasto bi dizala paniku bzv!? ako kazes da ste vas 6 super drugarice a da je ona tu ponekad sta te boli k**** za tu iz engleske... ona dodje jednom godisnje i ako hoce da vidi one 3 nek ih vidi, svejedno je, jer je sigurno da tebe vise vole jer su sa tobom ostalih 11 meseci! eto... nadam se da ti je pomoglo!
 
iskuliras,ko ne zeli tebe u drustvu ne zelis ni ti njega a za ove tri.... pa malo su ispale judisime time sto su va tri nekako izdale time ali sad...po mom misljenju to i nije bas lepo jer ja i svoje drugarice sa strane zdruzim sa drugaricama iz odeljenja tako da ne vidim poentu odvajanja :roll:
 
Nikada ne bi ispalila ove tri...Sta ako se ja nekad nadjem na njihovim mestima one bi normalno mene ispalile zato sto sam i ja njih...A i ne bi ispalo fer prema njima...Sta ona dolazi jednom u pola godine i retko je vidisa ove tri gledas bukvalno svaki dan zato sto su tu pored tebe...Nemoj nikada da ispalis tebi bilske osobe tj.one koje su uvek uz tebe zbog nekoga ko nije... ;)
 
gle tinar,nije to nista cudno.
mislim i dobre drugarice mogu da imaju drugarice koje nisu zajednicke.mislim ova iz engleske ocigledno ne smatra vas dovoljno bliskim nego njih tri samo.
nisu one vas izdale ili tako nesto,ali cinjenica je da ce se takve stvari u zivotu jos desavati i da se i inace cesto desavaju...neko te pozove,neko ne,neko gotivi tvoju drugaricu za tebe joj je sve jedno...nema sta da se nervirate ili ljutite...zivot je takav,nisu svi ljudi jedni za druge,a vi fala bogu niste vezane pupcanom vrpcom pa da zavisite jedna od druge.
pazi,pre tri godine,u srednjoj bih se verovatno i ja mozda osecala nelagodno u tom slucaju...al to su po meni zaiste normalne stvari koje ne treba da kvare vas odnos...
 
Vi ste svi shvatili ovo previshe ozbiljno... Meni je samo bilo potrebno objektivno mishljenje, jer sam bila isprovocirana.
Naravno da sam iskulirala situaciju, i naravno da svaka od nas 6 ima josh drugarica van nasheg drushtva koje ne ˝meshamo˝ medjusobno i to je sve ok, ali stvar je u tome (shto ochigledno niko nije ni shvatio :roll: ) da smo se sve druzile malo pre ovog ˝dogadjaja˝, pa nas je sve 6 to zapanjilo...
Jeste sve ovo detinjasto, ali jbg...
 

Back
Top