Preporučite knjigu

Maya2170

Obećava
Poruka
83
Zelim da mi preporucite knjigu. Knjigu koja navodi na razmisljanje i ne ostavlja citaoca ravnodusnog da posle 5 minuta zaboravi sta je citao. Mozete da sastavite listu od 5 ili 10 naj... Bilo bi veoma zanimljivo i kada bi obrazlozili svoj izbor, odnosno, objasnili zasto bas volite tu knjigu ili te knjige. Npr. mozete mi reci koje knjige ste procitali vise puta i zasto....
 
Maya:
Zelim da mi preporucite knjigu. Knjigu koja navodi na razmisljanje i ne ostavlja citaoca ravnodusnog da posle 5 minuta zaboravi sta je citao. Mozete da sastavite listu od 5 ili 10 naj... Bilo bi veoma zanimljivo i kada bi obrazlozili svoj izbor, odnosno, objasnili zasto bas volite tu knjigu ili te knjige. Npr. mozete mi reci koje knjige ste procitali vise puta i zasto....


Uzmi "Lovac u zitu" ( the catcher in the rye ) od Selindzera.Mada, valjalo bi da procitas sve sto je napisao. :!:
 
IZ NEKE OBLASTI KONKRETNO ILI NEKI ROMAN DA UBIJES VREME!! AKO VOLIS ROMANE SA SPLETKAMA PROCITAJ "TAJNA KRVAVOG MOSTA"-MARIJA JURIC ZAGORKA
ROMAN JE FENOMENALAN: UKRATKO RADI SE O TOME DA SE ISPOD MOSTA DESAVAJU UBISTVA I SVAKOJ ZRTVI U DZEPU OSTAVLJENA JE PORUKA, CEO ROMAN JE NAPET, PRIKAZUJE PRLJAVSTINU VISOKOG DRUSTVA I NA KRAJU NARAVNO UBICA JE OTKRIVEN, ALI TO KO JE IZVRSILAC JE PRILICNO SPETLJANO!! KNJIGA SE CITA U JEDNOM DAHU JER SVAKA GLAVA OTKRIVA NESTO NOVO!!

VOZDRA
 
Psiholoski triler "Prikrade se pauk" od Dzejmsa Patersona.Knjiga je fenomenalna.Procitaces je za 2 sata,mnogo se brzo cita!!To nikako nemoj propustiti,ako vec nisi citala!!!!!
A probaj i "Mirandina Velika greska" od Dzil Mensel.Odlicna je!!!
Mozes i "Tajni svet snova jedne kupoholicarke" napisala Sofi Kinsela.Ako ti trba jos koja preporuka samo mi reci,imam jos dosta da ti preporucim!!
CAO :wink:
 
Draga moja,
Pokušaj da pronađeš DA LI SI VEŠTICA? Imaćeš šta da isčitavaš i da promišljaš. Svako čitanje pa se nešto pojavi, probudi, rodi, iznedri. Knjiga je ludilo. Prvi put je pročitaš za dva i po sata, a onda je isčitavaš čitavog života. Tako je glupo i jednostavno napisana da ti pamet stane. I ništa novo u njoj da je onaj što je napisa reko. Svi to znaju. A opet, nešto se desi, pokrene, malo prodrma, i još ponešto. Kako kome. Iskustva su svakakva, poneke i boluju, no isplati se. Najtužnije su one što shvate da nisu veštice.
 
Bilo sta od Kamija... svi pisu knjige u uobrazenju da ce bas ta njihova knjiga naterati na razmisljanje - i u pravu su! Zato je pitanje na koju temu ti zelis da razmisljas... I Koeljeve knjige te teraju da razmisljas, ali ja njega ne mogu da svarim. Njegovo uobrazeno i drsko analiziranje emocija, i jedno neiskustveno pisanje, nikada mi nisu "pili vodu". Vise volim da citam Henrija Milera koji mozda nema adekvatnu radnju, ali pise o jednom stvarnom zivotu kroz koji je zaisat i sam prosao, ili Kamija slicne sudbine, neshvacenog i otudjenog, buntovnike koji su to i u stvarnom zivotu bili. Jednostavno, jedino knjige koje portretisu stvarnost smatram da su vredne razmisljanja.
 
Maya:
Zelim da mi preporucite knjigu. Knjigu koja navodi na razmisljanje i ne ostavlja citaoca ravnodusnog da posle 5 minuta zaboravi sta je citao. Mozete da sastavite listu od 5 ili 10 naj... Bilo bi veoma zanimljivo i kada bi obrazlozili svoj izbor, odnosno, objasnili zasto bas volite tu knjigu ili te knjige. Npr. mozete mi reci koje knjige ste procitali vise puta i zasto....
Toplo preporucujem :
Nikolo Amaniti - "Ne bojim se"
 
Dopada mi se izbor... Jedna veoma uobrazena, po mom skromnom misljenju, osoba mi je rekla da mi preporuke nisu potrebne ali shodno mojoj situaciji i cinjenici da se veoma malo krecem mi namece potrebu da trazim pomoc. Tako da znate... Mislim da jedna knjiga Umberta Eka izlazi ove srede s Vecernjim novostima...
 
"Noz" od Vuka Draskovica . Rec je naime o pokolju srpskog stanovnistva od strane muslimana i ustasa za vreme 1941. godine u Hercegovini . Prati se jos i zivot jednog poturcenog Srbina , koji je odgajan u muslimanskoj porodici , dok jednog dana ne sazna da je on ustvari Srbin . Mnogo dobra knjiga !
 

Back
Top