JOS JEDAN KORAK.......POMOZITE DA STIGNEM DO CILJA

F

FIGARO

Gost
URADIO SAM SAJT U FRONT FAGE-u I ZELIM DA GA POSTAVIM NA GEOCITIES ALI IMAM JEDAN PROBLEM. IMAM HOME PAGE GDE JE ULAZ NA SAJT ALI I SLEDECU STRANU NA KOJU SE ULAZI SA GLAVNE. KAD IH OBE PREBACIM NA SAJT MOGU DA OTVORIM SAMO HOME PAGE, A KAD KLIKNEM NA ULAZ IZLAZI MI PORUKA "PAGE NOT FOUND" TAKO DA MI FUNKCIONISE SAMO HOME PAGE A OSTALE STRANE NE RADE.
ZABORAVIO SAM DA KAZEM DA MI JE U KOMPU HOME PAGE U "MY DOCUMENTS" A OSTALE STRANICE U POD DIREKTORIJUMU "SAJT". IMA LI TO NEKE VEZE?? MOLIM VAS POMOZITE MI DA MI SAJT FUNKCIONOSE KAKO TREBA!!

UNAPRED ZAHVALAN FIGARO!!!! :( :( :(
 
Cao, tijana
Mozda ima a mozda i nema veze proveri kako s napisala link ka drugoj stranici moras da napises celu putanju i jos nesto ne vidim ni jednu sliku a prva i zadnja se aktiviraju sa vec problemom Sorry, the page you requested was not found.
Koristim Dreamwiever trebalo bi dase na isti nacin definise link (HTML kod)
 
Gde se fajl "dobrodoslica.gif" nalazi?

Na tvom racunaru se nalazi u "My Documents/My Webs/images", ali na netu se nalazi u nekom drugom folderu.

Ovo moras da promenis:
img src="file:///C:/My%20Documents/My%20Webs/images/dobrodoslica.gif" width="800" height="20"
Stavi tacnu adresu slike i ona ce se videti. To kao i sve ostalo...
pozdrav
 
FIGARO:
ZABORAVIO SAM DA KAZEM DA MI JE U KOMPU HOME PAGE U "MY DOCUMENTS" A OSTALE STRANICE U POD DIREKTORIJUMU "SAJT". IMA LI TO NEKE VEZE??
Naravno da ima veze. Imaš 2 linka na naslovnoj stranici, kod jednog recimo piše:

<a href="srpska_verzija.htm">...</a>

... a to će da radi samo ako se ovaj fajl nalazi u istom direktorijumu kao i naslovnica, što kažeš da nije slučaj, već su ove strane u nekom lepom poddirektorijumu "sajt". Kod tebe u lokalu... Pa na sajtu postavi istu situaciju. Kreiraj poddirektorijum, tamo smesti ove fajlove, proveri adrese na linkovima i - VODI RAČUNA O MALIM I VELIKIM SLOVIMA U NAZIVU FAJLA!
 

Back
Top