Sta preporucujete ?

Prva verzija:
Trazish od provajdera ( neki provajderi daju opremu na korishcenje ili je prodaju ( ja sam moju platio 60 € od provajdera ))
Druga verzija:
Wireless PCI kartica - oko 25 €
Antena ( ima vishe vrsta a mozesh i sam da uradish ali neocekuj neki preterano veliki kvalitet ) npr. Grid 24db , Kantena, Omni *ako se tako zove ) cene su razlicite.... od 25 -80 €
Kabal CFD 400 oko 2 € metar
Ovo je ako ti antena nece biti dalje od 10 m od kompjutera ( posto chim je duzi kabal to su gubici veci ) Nije preporuchljivo duzi kabal od 10-12m ali ja imam oko 15 m i radi dobro ( od AP-a sam udaljen oko 350 m vazdushnom linijom )
Treca verzija:
Antena ( neka od gore navedenih )
Acsess Point ( kvalitetniji koshta oko 80 € )
Kabal CFD 200 ili 400 oko 3 m
UTP kabal do kompjutera
Ova verzija je ako mora da bude vece rastojenje izmedju PC-a i Antene
Acsess Point ide sto blize anteni od njega ide jedan kabal do antene tj CFD 200 ili 400 oko 3 m ijedan do PC-a ( moze da 100m ) koji se ubada u LAN...

To je ukratko to.....( najpre se raspitaj koji wireless provajder ima u okolini i koji je najbolji i onda idi do njih i trazi da se prikljucish i pitaj ih dali oni daju opremu )
I da morash da imas optichku vidljivost sa provajderom ( nesme da bude prepreka izmedju tebe i njega kao sto je npr zgrada, drvo etc )

Deteljnije imash na wireless.uzice.net ......
 
Mene je sve kostalo oko nekih 169 evra tako tuda. Zadovoljan sam kako mi radi bezicni internet. Istina ja sam na istoj nadmorskoj visini tacnije ne ja nego antena je na istoj nadmorskoj visini sa predajnikom tako da mi radi extra... Pitajte jos nesto....
 
@ zlaja
Da izvodljivo je i preduslov je da ima optichka vidljivost izmedju rachunara koje zelish da umrezish...
Imash prvu varijantu koja je ujedno i jeftinija:
Uzmesh 2 PCI wi-fi kartice i dve usmerene antene ( quad, grig ili kantena ) i Cfd 200 kabal..... ovde je uslov da kabal koji ide od PCI kartice do antene nebude duzi od 15 m... Pa onda lepo sve spojish instalirash drivere i u propertisima tvoje kartice upishes ip adress 192.168.0.1 a tvoj drug sa kojim se umrezavash upishe 192.168.0.2 i stavish i tebi i njemu subnet mask 255.255.255.0 ....
Evo to je ukratko to a za drugu verziju cemo kasnije i ostala podeshavanja...

Sorry shto je odgovor zakasnio skoro mesec dana...
 

Back
Top