Иван Босиљчић

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cyber_Barbie:
Odlichan je u Chikagu i divan je uopshte,mada se meni kao Flin dopao i Vujke,poshto sam gledala obe podele...Bosiljchic je sladak,talentovan.....................Ma nemam rechi!I josh + ishao je u moju gimn :D

Гледала сам и ја обе поделе, можда је што се женског дела тиче она друга подела боља. Ивана Кнежевић (Велма Кели) је по мени боља од Катарине Гојковић, као што ми је и Слобода Мићаловић (Рокси Харт) симпатичнија од Јелене Јовичић, али Босиљчић ми се у сваком погледу више допада од Вујкета.

Па зар Босиљчић није ишао у гимазију у Ужицу?
 
Pravo da ti kazem ne znam,ali sam bash pre jedno mesec dana gledala slike,razredna nam je donela sa proslave desetogodishnjice mature i bio je Ivan!!!Moja razredna mu je predavala srpski.Prelep je na slikama...Chak i da je anoniman,odmah bih ga zapazila ;)
 
Балерина Кристина Чанковић, Иван Босиљчић и Јелена Јовичић - Чикаго

П.С.Пошто се многи интересују за балерину Кристину Чанковић, једна информација за њих, од пре пар дана је постала певачица групе "Луна".
 
just_somebody:
Lep i kulturan mladic, ali da se ne lazemo i nije neki glumac, prvishe je izveshtachen kad glumi, pogledajte smo taj osmeh... Da ove moje rechi imaju pokrice sledi podatak da chovek nikad nije dobio ulogu u nekoj zbiljnoj predstavi...

Врло занимљив угао гледања на ствари....
"Чикаго" и "Цигани" нису "озбиљне" представе :confused:
Па да ли ти је познато какве критике је добио "Чикаго"? То су били све од реда хвалоспеви! Такве критике у задњих десет година није добила ниједна представа у Београду и шире!!!
 
Da li sam ja rekla da su to loshe predstave? Ne, chak nishta slichno! Cigani lete u nebo mi je omiljeni mjuzikl, tako da si rechi izvadila iz konteksta... Mjuzikli sami po sebi nisu ozbiljan vid predstave, to hocu da kazem! Mjuzikle moze da igra svako ko ima iole dobar glas, a recimo jednu Veliku Dramu ne, eto u chemu je razlika...
 
just_somebody:
Da li sam ja rekla da su to loshe predstave? Ne, chak nishta slichno! Cigani lete u nebo mi je omiljeni mjuzikl, tako da si rechi izvadila iz konteksta... Mjuzikli sami po sebi nisu ozbiljan vid predstave, to hocu da kazem! Mjuzikle moze da igra svako ko ima iole dobar glas, a recimo jednu Veliku Dramu ne, eto u chemu je razlika...

Да ти поновим, пошто видим да теже капираш.
Ти збиља немаш појма, јер само дилетант дели представе на озбиљне и неозбиљне, лаке и тешке. Да ли су"озбиљне" представе само оне у којима глумци на сцени, како би Шекспир рекао "цепају страст", а публика у сали зева од досаде, док муве отпадају са плафона? Да ли су "тешке" само оне представе чији декор не може да се превезе без два камиона шестотонца?
Да си истински зналац позоришта, било би ти јасно да је мјузикл један од најсложенијих и најзахтевнијих позоришних жанрова, који од глумца захтева буквално све: изглед, глуму, глас и плес. Уосталом, холивудска и бродвејска продукција то најбоље зна. Баш као што ти не знаш да постоје само две врсте представа: добре и лоше. Али не плаши се: за глупост се заиста не иде у затвор. За толику поготову!
 
Смела селекција Стеријиног позорја

Позорје ће отворити мјузикл „Чикаго” Позоришта на Теразијама, који је режирао Кокан Младеновић


cikagoiw9.jpg


Нови Сад – Овогодишње, 52. Стеријино позорје, које ће се одржати између 26. маја и 4. јуна, биће по много чему сасвим различито од ранијих фестивала. Руководећи људи Позорја, на челу са директором Мирославом Микијем Радоњићем и уметничким директором Иваном Меденицом и Управни одбор манифестације, одлучили су да оно буде не само фестивал националне драме већ и националног позоришта. Три члана селекторског тима, у којем је, уз Радоњића и Меденицу била и помоћник директора Мирјана Марковиновић, завршили су селекторски посао и јуче објавили резултате вишемесечног рада, у којем су одгледали више од 70 представа.
– Конкуренција је ове године много већа и оштрија, када је реч о националној драми и позоришту, али је наш једини критеријум био уметничка релевантност. Направили смо програм са представама које су стилски, жанровски и тематски врло различите. Наша селекција је врло смела, истакао је Иван Меденица.
Позорје ће отворити мјузикл „Чикаго” Позоришта на Теразијама, који је према тексту Фреда Еба и Боба Фосија и на музику Џона Кендера, режирао Кокан Младеновић. Ова хит представа према речима Меденице, поред високих извођачких стандарда, има и једну друштвену субверзивност, јер не само што критикује поредак у Америци 30-тих година прошлог века, већ у последњој сцени указује и на непосредну везу естраде и криминала, са јасним алузијама на нашу реалност, заправо је први мјузикл у историји Позорја.


Толико о озбиљности! 8-)
 
Au, shvatash li ti da ja protiv mjuzikla nemam nishta, volim da se opushtam uz mjuzikle.... Cigani su me odushevili, ali svako umetnichko delo moze imati estetsku, saznajnu i moralnu vrednost, drama moze imati sva tri, a mjuzikli uglavnom samo estetsku vrednost, jel sad makar malo jasnije o chemu govorim?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top