dvd rezac ne prepoznaje dvd medije
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: dvd rezac ne prepoznaje dvd medije

Početnik
    Učlanjen
    16.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Unhappy dvd rezac ne prepoznaje dvd medije

Da li bi neko mogao da mi pomogne,dvd rezac"Nec" ne prepoznaje dvd medije bilo koje vrste...Na drugom kompjuteru radi normalno,a na mom nece.Probao sam kombinacije sa kablovima,ali nista. "Vidi" se hardwerski,ali kada ubacim dvd samo se cuje zvuk u njemu i ne ocita...Inace je "master".Pozdrav.

Domaćin Oggy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Podrazumevano Re: dvd rezac ne prepoznaje dvd medije

Kakve kombinacije kablova-najpre su oni? MOLEX za napajanje kod tebe, da nije razglavljen??

Početnik
    Učlanjen
    16.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Oggy
    Kakve kombinacije kablova-najpre su oni? MOLEX za napajanje kod tebe, da nije razglavljen??
    Pazi,to je kompjuter mod brata,ali to je nebitno.Ima u kucistu dvd "NEC"i cd citac.HDD mu je master,DVD master primary,a CD citac secundary.Kada sam pomenuo kombinacije sa kablovima mislio sam na kombinacije premestanja kablova sa jednog na drugo i menjanja u biosu.Nista od toga nije uspelo,tako da je vratio na prvobitni (opisani) raspored...Napominjem da je DVD provereno ispravan.Pozdrav.

Domaćin Oggy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Ili nisi dobro napisao ili smo resili problem. HDD master(treba da bude primarni kanal-IDE1), DVD master(treba da bude secundarni,IDE2) CD slave(Sekundarni kanal,IDE2).Posto su CD i DVD na istom kablu, ili oba podesi master\slave ili oba stavi na CS-Cable Select.

A MOLEX? Probaj neki drugi, po mogucstvu koji nije koristen.MOLEX je ono belo napajanje koje ide u CD/DVD i HDD.

Iskusan polarnimeda (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

deluje smesno, ali pomaze- PROMENI PROG ZA REZANJE DISKOVA!!! Meni DVD rezac nije hteo da reze nista na DVDe, i noviji nero (6.6.0.6) mi je resio prob... I danas to necu razumeti, jer sam mislio da to nema neke veze.. ali imalo je...
    javi sta je bilo!

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio vladimir2310
    Pazi,to je kompjuter mod brata,ali to je nebitno.Ima u kucistu dvd "NEC"i cd citac.HDD mu je master,DVD master primary,a CD citac secundary.Kada sam pomenuo kombinacije sa kablovima mislio sam na kombinacije premestanja kablova sa jednog na drugo i menjanja u biosu.Nista od toga nije uspelo,tako da je vratio na prvobitni (opisani) raspored...Napominjem da je DVD provereno ispravan.Pozdrav.
    a kako znas da je provereno ispravan?

Početnik
    Učlanjen
    16.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio polarnimeda
    deluje smesno, ali pomaze- PROMENI PROG ZA REZANJE DISKOVA!!! Meni DVD rezac nije hteo da reze nista na DVDe, i noviji nero (6.6.0.6) mi je resio prob... I danas to necu razumeti, jer sam mislio da to nema neke veze.. ali imalo je...
    javi sta je bilo!
    Druze hvala ti,ali nije poenta u rezanju,vec u tome da komp prepoznaje hardverski DVD rezac,a kada se ubaci DVD medije,jednostavno "ne vidi"nista,kao da nije nista ubaceno...U"NERO"-u u opciji "GET SYSTEM INFO"pokazuje kao da je DVD rezac prazan.Mislim da ce Oggy-jev savet resiti problem...Probacu sa drugim kablovima,jer je sve drugo podeseno kako valja.Pozdrav.

Početnik
    Učlanjen
    16.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio marlon
    a kako znas da je provereno ispravan?
    Znam jer je isproban na drugom kompu,a i tamo je sve u biosu podeseno na isti nacin.Jedino sto mi tu "smrdi"su sami kablovi,zato cu zameniti kablove sa tog kompa,pa cu videti.Verovatno je to,jer sve sto deluje misticno i komplikovano,obicno je vrlo jednostavno i glupo...Pozdrav.

Slične teme

1. Nero ne prepoznaje rezac
    Autor neledr u forumu Softver
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 04.11.2007., 00:43
  2. Zbog cega cd-rezac ne prepoznaje diskove od 800 Mb
    Autor ujka vasa u forumu Hardver
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 27.08.2007., 13:28
  3. Nestale particije za DVD citac i rezac a windows ih prepoznaje...?
    Autor divladq u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 29.07.2007., 19:43
  4. Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 07.11.2006., 17:43

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •