Pravoslavna Etiopija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mozda je penzionisano vojno lice. :D Bas je zanimljiv pristup u predgovoru, kao da je pisao neko kome je to jedina knjiga iz te oblasti. Samo kad bi tamo imalo lepih turistickih mesta ovo sto sam procitala privuklo bi me da putujem u Etiopiju.
 
djorax:
Mnogo si bre lakomislena... mislio sam da više voliš Rusiju, Kinu...

Jesi li čula da su skoro neki stranci nestali u Etiopiji :shock: ?

Nikad nisam cula da neko putuje u Etiopiju. A volim Kinu zbog krpica, niko nema tako uske fine tanke majce a simpaticne, romanticne i seksi kao Kinezi, imaju jos neke stvarcice koje su simpaticne, romanticne i seksi, sveske, lampe, tetovaze, sve je kod njih sareno i veselo. Rusiju volim jer stvarno mislim da je nenadmasna u velelepnosti u odnosu na male drzave zbog toga sto je sve veliko i glamurozno u Moskvi pre svega.
 
djorax:
Pa kafu ne toliko... iako je tamo pronadjena

To sto mi ucimo iz geografije na fakultetu cesto se jos bazira na Jovanu Cvijicu i njegovim savremenicima. Skroz treba da se promeni program, ali skroz. Tako jednostavna stvar kao sto je kompjuter jos uvek se ne koristi u sistemu obrazovanja kao skladiste lako dostupnih a savremenih cinjenica, pa je na fakultetu vaznije da se nauci sta je napisao Cvijicev savremenik nego da se nadje savremena informacija na internetu.
 
Nije penzionisano vojno lice.
Autor knjige ''ČUVARI ZAVETNOG KOVČEGA'' je 1973. godište i vrlo je simpatičan.
A ako te stvarno interesuje Etiopija, njena kultura i običaji, istorija - obavezno nabavi pomenutu knjigu.
Na multimedijalnoj prezentaciji knjige održanoj večeras u Banjoj Luci, u klubu ''Delta'', autor knjige,
Dragiša Jurišić je na veoma nadahnut i interesantan način čitav čas govorio o Etiopiji i oduševio sve prisutne.
''Etiopija je druga najveća pravoslavna zemlja na planeti, a narodni instrument su gusle.
Najveću bolnicu u Etiopiji izgradio je Tito.....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top