Kandida u stomaku, a i sire....

bose391

Početnik
Poruka
2
Pozdrav svima.

Pre 6 meseci (a zatim i pre 3 meseca) radila sam sam bris iz nosa i bila je ustanovljena Candida u velikom broju. Probala sam sa Nystatin kapima i to mi je pomoglo jedno vreme, ali onda sam primetila promene i u stomaku, posavetovala sam se sa prijateljima lekarima (nisam radila bris fecesa) i oni su mi potvrdili da se radi o sitemskoj kandidijazi. Znam da se tesko leci i vec sam isprobala mnoge stvari (trenutno pijem Mycoseb, izbegavam ugljenehidrate i slatkise, pijem probiotike i vitamine...), ali jos uvek mi se cini da tapkam u mestu. Porcitala sam na desetine strana sa interneta gde uglavnom preporucuju neke cudotvorne lekove. Volela bih da se posavetujem sa nekim ko je preboleo isto pa da krenem njegovim “utabanim stazama” i sto brze ozdravim.
 
Cekaj molim te, ako sam dobro shvatila ti nisi radila koprokulturu,nije te pregledao gastroenterolog i kazes da pijes Mycoseb...kuku meni.
Pijes sampon!
Mycoseb se pravi u kremi i samponu,pobogu odakle ti takva ideja.
Ja stvarno ne verujem da su ti prijatelji lekari to rekli da radis, dijagnoza sistemske kandidijaza se ne postavlja na osnovu razgovora.
 
Da preparat se zove Mycoseb i pakovan je u tabletama - u uputstvu jasno pise da se koristi i za sistemske mikoze. A sto nisam isla klasicnom lekaru traba da zahvali to sto sam nezaposlena sam i nekako prezivljavam; nisam otvorila novu zdravstvenu knjizicu (pokusala sam, ali mi za to treba 1000 papira, a i ako se nabave nije garancija da ce socijalno biti besplatno). Cekam da se zaposlim, pa makar dobijala i minimalac – mislim da cu uspeti od marta. Pa cu onda da navartim do doktora, a dotle samo alternativa. Dosadasnji nacin ishrane i Mycoseb su mi doneli stabilizaciju stanja, ali me zanima koliko jos tim tempom?
 

Back
Top