Graficka skola

Upisuj smer za fotografa... Drugarica mi ide tamo... Imash svake druge nedelje blok, idete na Adu, u Knez-M ili gde vetj odaberete i fotografishete, a sve to posle obradjujete u mrachnoj komori svakog ponedeljka na praksi... ;D
 
Tako neshto... Pa ono, nije losh sigurno, ali ne mogu ja da znam na shta ko cilja...
Nisu moji rezoni razmishljanja isti kao nechiji.
Ja sam upisao XIII gimnaziju, a sigurno ne bih upisao ni jedan drugi smer osim fotosa u graf. ;D
 
ja sam tehnichar pripreme shtampe :lol:.....ma nemoj to bre bolje upishi graf.oblikovanje...mnogo bolji smer...ovaj ti je kao zajedno graf.oblikovanje i shtampa...jak smer ali smoran....osim ako ti volish da uchish o shtampraskim mashinama itd.....:lol:.....jbg kada nisam znala shta upisujem :lol:
 
Jok, ja vec davno zavrsila gimnaziju, isla sam u XIII (pu, pu, ne ponovilo se!), sada hocu da ce prekvalifikujem. To uradis kada zavrsis redovno neku neisplativu skolu, pa onda odes u neku drugu skolu, sa kojom mozda mzoes da nadjes posao, i polozis razliku ispita. Dakle, ne zanima me da li je ta priprema za stampu smor, samo da li je trazena, a jeste.
saki, ti si iz NS, jel tako bese? Ne znamd a li to graficko oblikovanej ima u BG....
 
Zvezdica:
saki, ti si iz NS, jel tako bese? Ne znamd a li to graficko oblikovanej ima u BG....
eh jbg....a shtampa...pa da trazheno ali i prljavo...a.ko ti hocjesh da shtampash to je tvoj izbor...ali dosta tezhak posao...bolje i smoran nego tezhak :lol:....da jesam iz NS-a...
@kriviStojka
ma nishta...kao shto rekoh zezala se :D:D:D...zna dragan da sam ja neozbiljna :lol:
 
U BG ima ogledni smer- "tehnicar graficke pripreme", a od obicnih: tipograf, tehnicar reprodukcije, tehnicar stampe i tehnicar graficke dorade. I, naravno, fotograf.
Ja sam mislila da se kao tehnicar stampe zezas sa masinama, a ne kao tehnicar pripreme (ili tipograf).
 
opasna :lol:......pa ne znam...kod nas ima i tehnichar za grafichko oblikovanje i ako volish da crtash i da dizajnirash jako dobar smer....eh sada...kao tehnichar pripreme ti NE RADISH sa mashinama...ja ti kazhem da je smorno jer uchish o njima....a koga interesuje za chega sluzhi sito shtampa,koja se shtampa danas najvishe koristi itd....
 

Back
Top