Narode pomagajte hitno !!!!! - graficka

dejan19

Početnik
Poruka
11
Hteo bi da kupim novu graficku, i bistrim po netu danima i sada znam manje nego kada sam zapoceo potragu.
Naime zeleo bih neku graficku koja je na 128 bita a koja ce lepo da se uklopi sa mojom plocom
ASUS P4P800 SE, imam 2*512 mb kingston 400 ( 3200 )

Takodje bih voleo graficku koja podrzava shader 3.0 posto hocu da igram novi Splinter cell.
Pitanje je da li kupiti ATI ili Nvidia.
Takodje znam da u rangu do 80 eur, ATI ne moze da prismrdi NVIDIA cipu, ali opet sve mi se svodi na
Sapphire ATI X 1300 XT - DDR 3
Ostale opcije su mi:
Gigabyte ATI R 9600 PRO -256mb 128bit.
Saphhire R9550 -128mb, 128bit
Sapphire R9550 - 256mb

Moze li neka ok Nvidia kartica da se kupi za te pare ( nova ) a koja bi podrzavala shader 3.0?

Unapred hvala
 
Klothius:
Pa ili 7300gt,ili ta x1300xt,ili neka polovna 6800.Probaj da nadjes 6800gs ili ultra.9*** serija ATijevih kartica ne podrzava SM3.
sto znaci da za pola godine neces moci da pokrenes nijednu novu igru ako uzmes atijevu seriju 9. a nvidia jos od 66oo podrzava sm3! najbolje bi bilo da nadjes 7300GT sa ddr3. ja imam sa ddr2 i malo je losija iako ima 256ddr2.
A za 80ak e ces naci jedino 128mb dd3 (7300GT), ali je i to jace od ove moje... mada neke igre vec traze minimum 356Mb... Pa razmisli.
 
Stani malo.Koje igre traze minimum 356mb grafickog rama?I bih rekao da ako nadjes 7300gt sa 128-bitnom ddr3 memorijom da je uzmes s obzirom da je jako slicna 7600gt(po performansama),ali nesto sumnjam da ces je naci ovde.Jedino mozda u Hrvatskoj ili Sloveniji,ali ne verujem da je imaju u AGP varijanti.
 
Neke igrice vec traze minimum 356mb??Ne bi rekao....Graficka kao sto je 8800gtx ima 750mb rama, da li si se ikad zapitao da li ta kartica kad igras najzahtevniju igicu trosi vise od 200mb??Ta graficka ima dva izlaza i tih 700mb mozesh da iskoristis samo ako imas dva ogromna ekrana i radis u auto cad-u....(naci 500 mb rama si za dzabe platio)Kolicina memorije je jedna od manje bitnih stvari kod graf. kartica....
ps: navedi mi neku igricu koja trazi 300mb rama na kartici
 
Klothius:
Stani malo.Koje igre traze minimum 356mb grafickog rama?I bih rekao da ako nadjes 7300gt sa 128-bitnom ddr3 memorijom da je uzmes s obzirom da je jako slicna 7600gt(po performansama),ali nesto sumnjam da ces je naci ovde.Jedino mozda u Hrvatskoj ili Sloveniji,ali ne verujem da je imaju u AGP varijanti.
ma bre ljudi- pa greska u kucanju jbt! :) mislio sam na 256! konkretno- NWN2 vec trazi toliko za min! to me je i tesilo sto nisam uzeo 128mb ddr3 7300GT :)
 
NWN2?Pa ja tu igru igram na max-u u 1280x960 i imam oko 40-45 fps.E sad druga je stvar kad je nateram da radi sa AA(posto sama igra to nema u opcijama),jer tada moram da iskljucim senke,ali to je mali kompromis za prave ivice.@Ivam91 kada igras igre u rez preko 1280x1024 sa detaljima na max,512mb ce mnooogo da pomogne.Usput gde ti je N?
 
E narode hvala puno na pomoci, odlucio sam da dodam jos para i kupujem ASUS N7600GS/256
(107 e. za graficku, kukala mi majka )
Kad je bal, nek je na vodi sto bi rekli....
Jos jedno pitanje.
posto imam 5 slobodnih PCI slota na ploci, zasta se oni koriste.
Predpostavljam da to nije podrska za PCI-E kartice, posto na ASUS-ovom sajtu daje naznaku da je obican PCI.
 
dejan19:
E narode hvala puno na pomoci, odlucio sam da dodam jos para i kupujem ASUS N7600GS/256
(107 e. za graficku, kukala mi majka )
Kad je bal, nek je na vodi sto bi rekli....
Jos jedno pitanje.
posto imam 5 slobodnih PCI slota na ploci, zasta se oni koriste.
Predpostavljam da to nije podrska za PCI-E kartice, posto na ASUS-ovom sajtu daje naznaku da je obican PCI.
Fax modem,zvucna karta...
 
dejan19:
E narode hvala puno na pomoci, odlucio sam da dodam jos para i kupujem ASUS N7600GS/256
(107 e. za graficku, kukala mi majka )
Kad je bal, nek je na vodi sto bi rekli....
Jos jedno pitanje.
posto imam 5 slobodnih PCI slota na ploci, zasta se oni koriste.
Predpostavljam da to nije podrska za PCI-E kartice, posto na ASUS-ovom sajtu daje naznaku da je obican PCI.

U PCI slot sigurno necesh ubosti Grafichku karticu :lol: :lol: ......
Morash da trazish grafichku za tvoju matichnu.... ako je starija matichna onda ima AGP slot, novije imaju PCI-E..... Pogledaj dobro koju matichnu imash i koju grafichku cesh kupiti da se nezayebesh......
EDIT:
Ako neznash koju matichnu imash i koji slot za grafichku ona koristi program EVEREST ce reshiti taj problem.....
 
ok shvatio

Jos jedno pitanje, ne mogu nigde da nadjem odgovor.
U specifikaciji ploce u sekciji za graficku kartu naznaceno je da koristim iskljucivo kartice koje potpadaju pod opseg 08-1.5V.
Gde da izvucem podatak da li ova nova kartica ASUS N7600GS/256 spada u te ili ne, i sta ce da se desi ako ima vecu voltazu?
Unapred hvala, puno ste mi pomogli
 

Back
Top