Crna Gora 22. Hrvatska zupanija

JMBG

Zainteresovan član
Poruka
123
ZALOSNO ALI ISTINITO, SRECNI STO SU SE "ISCUPALI IZ SRBSKIH KANDZI", NEZADRZIVO UPADAJU U HRVATSKE .
Posle susreta sa predsednikom crnogorske skupštine Rankom Krivokapićem, g.Šeks je ocenio da Crna Gora nije izvršila agresiju na Hrvatsku već da je bila "zloupotrebljena".

'Ja imam puno razumevanje za stajalište kolege Krivokapića da je u vreme velikosrpske agresije na Republiku Hrvatsku Crna Gora u velikoj mjeri bila zloupotrebljena. Da je bila pod Miloševićevom čizmom i da je bila pod bitnim uticajem Generalštaba Jugoslavenske Armije', rekao je Vladimir Šeks posle sastanka u Skupštini Crne Gore.

Nema zvaničnog zahteva, razmatraju se modaliteti

Šeks je saopštio da Hrvatska Crnoj Gori nije uputila zvanični zahtev za isplatu štete, počinjene na dubrovačkom ratištu.

Zagreb procenjuje štetu nastalu u ratnim operacijama u jesen 1991. na 35 miliona evra.

Predsednik Sobora Hrvatske je rekao i da će način isplate pričinjene štete utvrditi dve vlade, i pri tom nije isključio mogućnost da to bude šteta bude naplaćena kroz udeo Hrvatske u nekom od crnogorskih državnih preduzeća.
NEKADA SAM BIO PONOSAN STO MOJE PLEME POTICE IZ CRNE GORE, SADA TO KRIJEM I PONOSIM SE MATERINIM PORIJEKLOM. I JASNO MI JE STO SE PRADJED I ISELIO IZ CG.
 
NIje to uopste glup potez za CG. Hrvati su im mnogo bolji partner nego mi... sa Hrvatskim pasosem mogu gde hoce... sa nasim ni u Boliviju... jos kad bi se udruzili Turisticki, gde bi im bio kraj?

Jedino sto mi je zao jeste sto jos ima Srba koji pricaju o nekom bratstvu i slicnim srnjima, sa Rusima, Grcima, CGoricma... Nas najveci brat treba da bude US of A... a mi samo treba da slusamo... i ima da ekonomski procvetamo...
 
Silent Bob:
NIje to uopste glup potez za CG. Hrvati su im mnogo bolji partner nego mi... sa Hrvatskim pasosem mogu gde hoce... sa nasim ni u Boliviju... jos kad bi se udruzili Turisticki, gde bi im bio kraj?

Jedino sto mi je zao jeste sto jos ima Srba koji pricaju o nekom bratstvu i slicnim srnjima, sa Rusima, Grcima, CGoricma... Nas najveci brat treba da bude US of A... a mi samo treba da slusamo... i ima da ekonomski procvetamo...

VRLO MUDRO I PAMETNO RAZMISHLJANJE !
Bravo.
 
JMBG:
ZALOSNO ALI ISTINITO, SRECNI STO SU SE "ISCUPALI IZ SRBSKIH KANDZI", NEZADRZIVO UPADAJU U HRVATSKE .
Posle susreta sa predsednikom crnogorske skupštine Rankom Krivokapićem, g.Šeks je ocenio da Crna Gora nije izvršila agresiju na Hrvatsku već da je bila "zloupotrebljena".

.

Šeks po običaju *****!
Svaki građanin međunarodno priznate države, pa i SFRJ, ima moralno i Ustavom određeno pravo i obavezu da brani ustavni poredak i celovitost države i bla, bla....

Gde je bio taj kenjator kada sam ja dobio poziv za vojsku, i da kaže: E, nemoj ići, nije to tvoja obaveza.......

Btw: To što su neki đetići rado išli tih dana u vojnike, to je posebna priča:)
 
fosilvaso:
Šeks po običaju *****!
Svaki građanin međunarodno priznate države, pa i SFRJ, ima moralno i Ustavom određeno pravo i obavezu da brani ustavni poredak i celovitost države i bla, bla....

Gde je bio taj kenjator kada sam ja dobio poziv za vojsku, i da kaže: E, nemoj ići, nije to tvoja obaveza.......

Btw: To što su neki đetići rado išli tih dana u vojnike, to je posebna priča:)
Znaci li to da su Vojvodjani i siptari trebali da oruzijem brane ustavni poredak kada je 88. pucisticki tzv. jogurt revolucijom Milosevic oborio legalno izabrana rukovodstva AP Kosovo i AP Vojvodine cineci time direktan atak i najgrublje narusavanje ustava iz 74. mozemo mi sada da drvimo dal je ustav bio dobar ili nije ali bio je vazeci tako da je upravo Milosevic prvi krenuo da narusava ustavni poredak SFRJ i to dve godine pre Hrvata i Slovenaca.
 
svetolik trpkovic:
Znaci li to da su Vojvodjani i siptari trebali da oruzijem brane ustavni poredak kada je 88. pucisticki tzv. jogurt revolucijom Milosevic oborio legalno izabrana rukovodstva AP Kosovo i AP Vojvodine cineci time direktan atak i najgrublje narusavanje ustava iz 74. mozemo mi sada da drvimo dal je ustav bio dobar ili nije ali bio je vazeci tako da je upravo Milosevic prvi krenuo da narusava ustavni poredak SFRJ i to dve godine pre Hrvata i Slovenaca.

Brkaš AP granice i spoljne granice države.
Osim toga, SMrad je POJAČAVAO celovitost države, a Hrvati i Slovenci su je cepali
 
Silent Bob:
NIje to uopste glup potez za CG. Hrvati su im mnogo bolji partner nego mi... sa Hrvatskim pasosem mogu gde hoce... sa nasim ni u Boliviju... jos kad bi se udruzili Turisticki, gde bi im bio kraj?

Jedino sto mi je zao jeste sto jos ima Srba koji pricaju o nekom bratstvu i slicnim srnjima, sa Rusima, Grcima, CGoricma... Nas najveci brat treba da bude US of A... a mi samo treba da slusamo... i ima da ekonomski procvetamo...

Slozio bih se ... 8-)
 
fosilvaso:
Brkaš AP granice i spoljne granice države.
Osim toga, SMrad je POJAČAVAO celovitost države, a Hrvati i Slovenci su je cepali
Narusavanje ustavnog poretka je narusavanje ustavnog poretka bilo da se radio o granicama drzave bilo o granicama mesne zajednice nema tu "malo smo ga rusili" ili jesi ili nisi .Uostalom kakva bi bila drzava kad bi se ustav odnosio samo na spoljne granice stao bi ceo na jednu stranu, a ne treba zaboraviti da su AP bile jedan od temelja vazeceg ustava a ne neka leva nebitna stvar .A to kako je ojacao celovitost smo videli na Kosovu 10 godina kasnije a i sada vidimo.
 
svetolik trpkovic:
Narusavanje ustavnog poretka je narusavanje ustavnog poretka bilo da se radio o granicama drzave bilo o granicama mesne zajednice nema tu "malo smo ga rusili" ili jesi ili nisi .Uostalom kakva bi bila drzava kad bi se ustav odnosio samo na spoljne granice stao bi ceo na jednu stranu, a ne treba zaboraviti da su AP bile jedan od temelja vazeceg ustava a ne neka leva nebitna stvar .A to kako je ojacao celovitost smo videli na Kosovu 10 godina kasnije a i sada vidimo.

AP granice su bile Tiletova debilska izmišljotina: Zašto i Srbi u RH i BiH nisu dobili AP:)
 
fosilvaso:
AP granice su bile Tiletova debilska izmišljotina: Zašto i Srbi u RH i BiH nisu dobili AP:)
Alaj se ti razumes u istoriju ko Marica u krivi ... "granica " izmedju Srbije i Vojvodine je postojala jako dugo dok su tu jos bile druge drzave.Jos jednom napominjem ne tvrdim ja da su granice republika,AP i ustavi SFRJ bili pravedni i dobri nego kazem da je licemerna prica nasih komunista-nacionalista kako su samo Hrvati i Janezi krenuli da ruse drzavu i ustavni poredak i kako je JNA samo legalno branila ustav a previdja se da je Milosevic takodje nelegalno prvi poceo da rusi ustavni poredak zemlje jos dve godine pre rata.
 
misoni:
Да процветамо да,али економски,уз Амере,сумњам?:roll:
dr.antrax:
Pogledaj Poljsku, Grcku i ostale zemlje (americke satelite) koje slusaju US of A, ceo svet ih je zamrzeo, a uopste nisu ni ujednom pogledu procvetali. :evil:
Poljake svi mrze zbog nekih drugih stvari... istorijskih... ali zive bolje nego mi... Grci.. hej, Grci su pre 20 godina bili iza nas mnogo... ali opet su bili mnogo vise ispred, nego sto bi bili da su bili sa Rusima... vidi Grcku danas... lose im je i svet ih mrzi? Ne bi rekao... druge drzave... koje druge drzave... Tajvan, Juzna Koreja, Brazil, Portugal, Spanija... svima im je lose da je to strasno... a govorim o drzavama koje su pre 50 godina bili na istom ili nizem stepenu razvoja i kvaliteta zivota od nas... Pogledaj Cesku, Madjarsku... Pogledaj Estoniju, Letoniju i Litvaniju... lose im je... nema sta... pogledaj Makedoniju... cak i Bugarsku i Rumuniju... Pogledaj BiH... pogledaj Hrvatsku i Sloveniju... Itd... list se nastavlja u nedogled...
 
svetolik trpkovic:
Znaci li to da su Vojvodjani i siptari trebali da oruzijem brane ustavni poredak kada je 88. pucisticki tzv. jogurt revolucijom Milosevic oborio legalno izabrana rukovodstva AP Kosovo i AP Vojvodine cineci time direktan atak i najgrublje narusavanje ustava iz 74. mozemo mi sada da drvimo dal je ustav bio dobar ili nije ali bio je vazeci tako da je upravo Milosevic prvi krenuo da narusava ustavni poredak SFRJ i to dve godine pre Hrvata i Slovenaca.
...dobar dan svima iz kisovitog Osijeka!!...OOOOOOHOOOOHOOOOOOOO......gle sad ovo a ja mislio da su CRO i SLO to prve napravile.....eeee tako........znaci tada je sve pocelo a?...
 
svetolik trpkovic:
Alaj se ti razumes u istoriju ko Marica u krivi ... "granica " izmedju Srbije i Vojvodine je postojala jako dugo dok su tu jos bile druge drzave.Jos jednom napominjem ne tvrdim ja da su granice republika,AP i ustavi SFRJ bili pravedni i dobri nego kazem da je licemerna prica nasih komunista-nacionalista kako su samo Hrvati i Janezi krenuli da ruse drzavu i ustavni poredak i kako je JNA samo legalno branila ustav a previdja se da je Milosevic takodje nelegalno prvi poceo da rusi ustavni poredak zemlje jos dve godine pre rata.
.......sta da ti kazem.....skidam kapu dole....da sam ja to napisao...opet bih bio da ne kazem .......ujak...a nisam.....nemam sestru.....
 
Nishta chudno shto se teme tiche,taj Krivokapic je tvorac onog skorashnjeg bisera da za sve shto ne valja u CG-kriva je Srbija.:lol:
"Prijateljstva"takve vrste se uvek skupo naplate,a Hrvati su u tome maheri,u sushtini izradice brdjane da nece znati gde im dupe a gde dupe al zabole me,chak mi i drago.Nek se nose u tri lepe,ne interesuju me ko ni Hrvati.
A Amerika ce nam pomoci kolko i Rusi,ako ne i manje.
To su prazne priche da treba samo Amerima da se okrenemo,ko da ovi posle 2000.ne bi i nisu sve radili da se dodvore "US of A",pa opet nije vredelo.Shta god mi uradili oni vec imaju unapred zacrtan plan i nashi potezi ne menjaju mnogo..bolje reci menjaju...al nishta.:lol:Jedino shto mozemo je da chekamo trenutak kad/ako im se plan promeni pa krenu po ostalima ko sada shto nas yebu.Tek tada treba da im budemo sluge da bi se osvetili okruzenju.Ko cheka,taj docheka....
 

Back
Top