Profesori kao amoralni trgovci diplomama

Svrtja

Početnik
Poruka
23
Da li profesori imaju pravo na duple zarade? Jednu u obliku mesecne plate od drzave i drugu od naknadne naplate studentima za ispite i prodajom diploma za basnoslovne sume novaca. Jedan ispit neki su profesori na pravnom faksu u Kragujevcu naplacivali i po 750 Eura dok prosecna mesecna plata u Srbiji iznosi izmedju 250-300 Eura. Znaci DVE do TRI mesecne plate ekstra zarade. :shock: To nije normalno. Kao sto nije normalno ni da studenti placaju da bi prolazili.
 
bivsi_legionar:
Da li profesori imaju pravo na duple zarade? Jednu u obliku mesecne plate od drzave i drugu od naknadne naplate studentima za ispite.

Ne mislis valjda stvarno dve plate!!!? Pa nisu oni prodavali samo jedan ispit mesecno? :lol:

nisi razumeo,,,, mada niasm ni ja :) ali taj deo jesam :)..
elem.
profesori imaju platu koju im daje drzava i imaju dodatak toj plati koju donira fakultet upravo od onoga sto studenti kesiraju.... pa tako ispadne da je plata koju daje republika 30 000 a na kraju njihova plata je 130 000 :).... a ti korupcija je extra prihod.....

inace totalno svrglasta tema ;)))
 
Kad je neko doktor nauka trebalo bi i da ima keša i da živi u skladu sa ''njegovim potrebama''. Pošto su ove balkanske zemlje bijedne i profesori nemaju ''dovoljno'' , prinuđeni su da se ''snalaze''. U tome ih treba podržati: platiš i položiš, dobro tebi, a još bolje njima. Nema ni muke ni nauke. A onima koji plaćaju ispite niko nije kriv što nemaju bolje metode od te. SAMO NAPRIJED, PROFESORI, ŠIŠAJTE NAROD KAD VAM SAM DOLAZI NAFRIZURU.
 
iiiiiiiiiiiiiiiiiiii

iiiiiiiiiiiiiiiiiiii

krenuo je i nish :).....
dugo sam ovo cekao......
ni vise ni manje nego dekan niskog pravnog fakulteta cenjeni miroljub simic....
naravno njega dovede u vezu kao coveka koji je predavao na pravnom u kragujevcu
ali ako je to radio tamo, pitace se i sta je radio u nishu..... pa ce onda poceti
ponistavanje diploma pocev od njegovog sina koji je zavrsio za 3 meseca fakultet :)
naravno da podsetim na cenjenog profesora pecu iz upravnog prava i iz politickog sistema cenjeni dragan corbic ;)..... samo jos njih da uhapse i ja cu biti srecan i miran.
naravno da ima jos stihova ali da ne preterujemo mora neko da ostane i da predaje ;)
 

Back
Top