oprostiti prevaru ili ne?

s' obzirom da nisam zlopamtilo,da ne mogu da budem ljuta na nekog vise od 3 sata,i svakome bih sve oprostila (jbg,sto cu,takva sam...) pa tako i prevaru decku ukoliko je stvarno to zaluzio i ukoliko bi se zaista pokajao nakon toga.... al ne bih vise od jednog puta....
sto se mene tice,ja vise ne varam.... :-D
 
Prevara uliva nesigurnost i stvara ljubomoru i chim dodje do nje,jednostavno treba staviti tachku na sve.Naravno da postoje i sluchajevi gde treba da se oprosti(ako je bilo pod dejstvo alkohola),ali po mom mishljenju,chim je jednom zapelo-zapece i drugi put...Ja sam oprostila jednom prevaru,ali mi je sama chinjenica da se ona desila bila veliki teret i muchila sam samu sebe tim razmishljanjima,da li sam pogreshno donela odluku-ili ne...Na kraju sam sve prekinula zato shto nisam uspela da predjem preko toga,jednostavno sam takva,a i previshe mi je bilo stalo da bih dopustila da se pred osobom koju volim ponizavam i dajem mu na neki nachin zeleno svetlo da me prevari josh koji put.
 
newerna_beba:
s' obzirom da nisam zlopamtilo,da ne mogu da budem ljuta na nekog vise od 3 sata,i svakome bih sve oprostila (jbg,sto cu,takva sam...) pa tako i prevaru decku ukoliko je stvarno to zaluzio i ukoliko bi se zaista pokajao nakon toga.... al ne bih vise od jednog puta....
sto se mene tice,ja vise ne varam.... :-D
Није исто бити љут на некога или не опростити превару... ја могу да не будем љут али превару не праштам.

Cyber_Barbie:
Prevara uliva nesigurnost i stvara ljubomoru i chim dodje do nje,jednostavno treba staviti tachku na sve.Naravno da postoje i sluchajevi gde treba da se oprosti(ako je bilo pod dejstvo alkohola),ali po mom mishljenju,chim je jednom zapelo-zapece i drugi put...Ja sam oprostila jednom prevaru,ali mi je sama chinjenica da se ona desila bila veliki teret i muchila sam samu sebe tim razmishljanjima,da li sam pogreshno donela odluku-ili ne...Na kraju sam sve prekinula zato shto nisam uspela da predjem preko toga,jednostavno sam takva,a i previshe mi je bilo stalo da bih dopustila da se pred osobom koju volim ponizavam i dajem mu na neki nachin zeleno svetlo da me prevari josh koji put.
Молим те ако хоћеш само да ме саслушаш... Пробао сам свашта у животу и излазио, и пио, и напијао се итд... оправдања као што је ово горе болдовано су толико... не нису смешна.... патетична су... и јадна... ако попијеш мало алкохола ниси раскрстио с мозгом :roll:
Неколико пута сам се опасно љутио на неке ортаке кад ми кажу после изласка ''е брате извини за оно синоћ био сам пијан''... како он зна шта се десило и како зна да то није у реду ако је био пијан и ако је то стварно утицало на њега? Толико ми је то јадно да једноставно побесним кад чујем тако нешто :evil::evil::evil:
 
nisam imala iskustva sa prevarom, prvo jer ne volim da varam, jer tezim nekom savrsenstvu, ***** li ga, ako sam vec sa tim deckom, koji moj cu da ga varam, ako sa njim imam sve, a ako nemam, opet koji moj cu sa njim, i tako, nebitno,
ali imam bolesnu neku zelju da uhvatim decka kako me vara i da mu prospem nesto na glavu i izvredjam ga i polomim nesto sto mnogo voli i to...hm...ali, to sam samo ja.

mislim da kada bih tako nesto videla, samo bih se okrenula i otisla i ne bih odgovarala na pozive i ...nek crkne.

ali!

iako ne podnosim prevaru, mislim da na neki cudan nacin pokusavam da kazem da mogu mooozda i oprostiti prevaru
(ako je bila bezazlena i ako ga mnooogo volim, ali izdaju? nikad. pod izdajom smatram kontinuirano krisom varanje(znate onako ...buljaski sto bi ljudi rekli) ili varanje sa nekim sa kim se druzi kao i tako.
a ako mi kaze odmah i gde i sta i s kim i zasto...i pritom pocne da malo kao place i kupi nesto dobro za jelo...pa je*em li ga, sta... ne volim to "ne, nikada ne oprastaj" i to...tolerancija. oprosti, pa ako nastavi, a ne dao mu bog, ti mu ga..pa moram da kazem tako, zavuci najgore sto mozes.muskarci su svinje, ali sto zensko ume da ti napravi...cudo.
 
Hehe. Sam si trazhio :p
Ma... huh. Prevarila sam jedinog dechka kojeg sam volela, i mislila sam da cje sve biti okej kad se vratim u Sombor. Ali nije bilo okej. Brzo nakon toga sam raskinula vezu od godinu dana. Kasnije sam se pitala nije li moja veza ionako bila na izdisaju, pa joj je ova prevara bila samo neki ~prekidach koji je trebalo da prelomi. Inache, nisam bila pijana :p niti ishta slichno. Svideo mi se dechko s kojim sam prevarila svog dechka. Mnogo. Njemu [dechq] nisam rekla nikada. A o5 mi je ponekad bilo mnogo bedak, i osecjala sam se uzhasno, zato shto znam da on to nikada ne bi uradio. I nije nikad ne reci nikad. Jednostavno znam.
Sada sam sa druge strane. Mislim, nisam vishe. Volela bih da jesam. Odnosno, ne znam da li sam se dobro izrazila, ali tu je negde poenta. Dva puta u poslednja dva i po meseca bila sam sa jednim divnim dechkom, koji ima devojq devet meseci. Osecjala sam grizhu savesti. Pa onda ne. Pa o5 da... Ipak ja radim neshto ruzhno. Ali, s druge strane, ja hipotetichki mogu i da ne znam da ona ne postoji (da, kad ne bi zhivela u ovom mawom gradu i ishla u moju shkolu :p) i u sushtini, krivica je njegova.
Krivica...? Ne znam.
Zashto je on prevario svoju devojq s kojom ponekad (ali samo ponekad!) izgleda vrlo srecjno, dva puta, sa istom devojkom - odnosno sa mnom - (u ostala njegova shvrljanja, za koja sam samo chula, necju zalaziti), nemam pojma.
Zashto ostaje sa njom, nemam pojma.
Kako mu ona veruje i da li mu veruje, nemam pojma.
Nekad mi je zhao. Pa se setim da hocju, shto je Jovana rekla, da se borim za svog chovjeka (iako je on u celoj situaciji najmanje moj), i da tu nema mesta za zhaljenje nje. I tako...
:|
 
Electra:
Hehe. Sam si trazhio :p
Ma... huh. Prevarila sam jedinog dechka kojeg sam volela, i mislila sam da cje sve biti okej kad se vratim u Sombor. Ali nije bilo okej. Brzo nakon toga sam raskinula vezu od godinu dana. Kasnije sam se pitala nije li moja veza ionako bila na izdisaju, pa joj je ova prevara bila samo neki ~prekidach koji je trebalo da prelomi. Inache, nisam bila pijana :p niti ishta slichno. Svideo mi se dechko s kojim sam prevarila svog dechka. Mnogo. Njemu [dechq] nisam rekla nikada. A o5 mi je ponekad bilo mnogo bedak, i osecjala sam se uzhasno, zato shto znam da on to nikada ne bi uradio. I nije nikad ne reci nikad. Jednostavno znam.
Sada sam sa druge strane. Mislim, nisam vishe. Volela bih da jesam. Odnosno, ne znam da li sam se dobro izrazila, ali tu je negde poenta. Dva puta u poslednja dva i po meseca bila sam sa jednim divnim dechkom, koji ima devojq devet meseci. Osecjala sam grizhu savesti. Pa onda ne. Pa o5 da... Ipak ja radim neshto ruzhno. Ali, s druge strane, ja hipotetichki mogu i da ne znam da ona ne postoji (da, kad ne bi zhivela u ovom mawom gradu i ishla u moju shkolu :p) i u sushtini, krivica je njegova.
Krivica...? Ne znam.
Zashto je on prevario svoju devojq s kojom ponekad (ali samo ponekad!) izgleda vrlo srecjno, dva puta, sa istom devojkom - odnosno sa mnom - (u ostala njegova shvrljanja, za koja sam samo chula, necju zalaziti), nemam pojma.
Zashto ostaje sa njom, nemam pojma.
Kako mu ona veruje i da li mu veruje, nemam pojma.
Nekad mi je zhao. Pa se setim da hocju, shto je Jovana rekla, da se borim za svog chovjeka (iako je on u celoj situaciji najmanje moj), i da tu nema mesta za zhaljenje nje. I tako...
:|
Bila sam u potpuno istoj situaciji.....( ni meni nije jasno zashto ostaje s njom ako je istina swe ono shto mi je prichaoo godinu dana)..da,ja sam u istom sosu bila godinu dana..dozvilila nekom da mu budem ona druga..
I draga,veruj mi,nikada nece ostaviti tu...Uvek ce se njoj vracati...Na zalost..Nemash se za shta boriti..meni je dugoo trebalo to da shvatim, i da raskrstim sa tim,iako on i dan danas zove...Nekako nisam mogla to da radim jadnoj devojci..Osecala sam se bednoo..
Da bih na kraju shvatila da tu nisam ja glavni krivac..vec d aje on obicna svinja,koja i da je raskinuo sa njom(a u vezi su vec godin udana)ko kaze da meni ne bi uradio isto...?
 
Electra:
Hehe. Sam si trazhio :p
Ma... huh. Prevarila sam jedinog dechka kojeg sam volela, i mislila sam da cje sve biti okej kad se vratim u Sombor. Ali nije bilo okej. Brzo nakon toga sam raskinula vezu od godinu dana. Kasnije sam se pitala nije li moja veza ionako bila na izdisaju, pa joj je ova prevara bila samo neki ~prekidach koji je trebalo da prelomi. Inache, nisam bila pijana :p niti ishta slichno. Svideo mi se dechko s kojim sam prevarila svog dechka. Mnogo. Njemu [dechq] nisam rekla nikada. A o5 mi je ponekad bilo mnogo bedak, i osecjala sam se uzhasno, zato shto znam da on to nikada ne bi uradio. I nije nikad ne reci nikad. Jednostavno znam.
Sada sam sa druge strane. Mislim, nisam vishe. Volela bih da jesam. Odnosno, ne znam da li sam se dobro izrazila, ali tu je negde poenta. Dva puta u poslednja dva i po meseca bila sam sa jednim divnim dechkom, koji ima devojq devet meseci. Osecjala sam grizhu savesti. Pa onda ne. Pa o5 da... Ipak ja radim neshto ruzhno. Ali, s druge strane, ja hipotetichki mogu i da ne znam da ona ne postoji (da, kad ne bi zhivela u ovom mawom gradu i ishla u moju shkolu :p) i u sushtini, krivica je njegova.
Krivica...? Ne znam.
Zashto je on prevario svoju devojq s kojom ponekad (ali samo ponekad!) izgleda vrlo srecjno, dva puta, sa istom devojkom - odnosno sa mnom - (u ostala njegova shvrljanja, za koja sam samo chula, necju zalaziti), nemam pojma.
Zashto ostaje sa njom, nemam pojma.
Kako mu ona veruje i da li mu veruje, nemam pojma.
Nekad mi je zhao. Pa se setim da hocju, shto je Jovana rekla, da se borim za svog chovjeka (iako je on u celoj situaciji najmanje moj), i da tu nema mesta za zhaljenje nje. I tako...
:|

Што се тиче првог дела када си ти преварила свог дечка и касне га оставила, то је само један доказ више да сам у праву када кажем да чим се догоди превара да у тој вези нешто не штима ;)

Што се тиче другог дела... поред тога што ниси фер према тој девојци (ово кажем јер знаш да је има и поврх свега још и њу знаш ко је да је не знаш или не знаш да је има уопште онда ајд да кажемо да је ок), ниси фер према самој себи... дозвољаваш да ти се свиђа, да желиш и да се вероватно заљубљујеш у лика за кога није извесно да ли ће раскинути са том девојком и да ли ће то бити због тебе и да ли ти уопште нешто њему значиш... да је то нека ''комбинација'' (на једно вече, секс итд) онда ок, али ако сам добро схватио ти си се опасно примила на њега, а то никако не ваља... ако он не показује вољу да буде с тобом ја бих онда то окарактерисао као искоришћавање тебе од стране њега...
 
Taj je sigurno nece ozeniti,tako da za nju uvijek ima nade....
a i ja sam bila u istoj ituaciji sto se tice duge veze i prevare.... samo sto sam imala godinu vise staza sa mojim deckom.... i voljela ga jesam vise od svega,ali tad sam bila kid koja je tek pocela da se zabavlja,luduje,koja je zeljela nove momke a ne sa 15 a se vezem za jednog.... tako da sam se u protekle 3 godine provodila,uzivala mijenjala momke,i to mi je dosadilo,sad sam se skrasila konacno....

 
teoretski,mogao bih djevojci koju volim sve oprostiti-i prevaru.
naravno,da se prethodno poklopi milion"ali".
dakle,trebao bih je:
-prvo:voliti,a ona sam da mi kaze za tu prevaru,a ne da ja to saznam na neki drugi nacin.
-drugo:da vidim,znam i osjetim da se kaje i da joj je stalo do mene
-trece:da shvati koliko je pogrijesila
kazem,sve je ovo"teoretisanje",jer da mi se to desi,ne znam da li bih reagovao ovako kako mislim da bih
p.s.i naravno,nas odnos vise nikada ne bi mogao biti ,kO I RANIJE.
BIO BI SRIMASNIJI,ALI ne znaci da bih je ostavio.
 
newerna_beba:
voljela ga jesam vise od svega,ali tad sam bila kid koja je tek pocela da se zabavlja,luduje,koja je zeljela nove momke a ne sa 15 a se vezem za jednog....

ja sam bila u istoj situaciji...

posle vishe od 2 godine veze sam prevarila tog dechka na exkurziji, i ubrzo raskinula...i sledeceg sam prevarila...i on mi je "vratio" prevarom :roll:
a onda sam shvatila da sve to nema poJente, i prestala da varam...sad sam verna zena :p
 
Ti to ovako javno, a ko zna shta ustvari radish kad Vlade nema :mrgreen:
@Vlada: ehhh. Ja to sve manje-vishe znam. Mislim, svesna sam svega shto si ti napisao, a o5, ne ide to prosto tako "e, odsad vishe ne razmishljam o njemu". Probala sam. Povukla sam crtu ali nekako je stalno prekorachujem. Dovoljno mi je da ga vidim u shkoli pa da sva pobenavim.
A shto se iskorishcjavanja tiche... pa, i to je verovatno tachno, ali nekako mi cela pricha ne mirishe (nije mirisala?) na to. Bemliga. :|
 
Electra:
Ti to ovako javno, a ko zna shta ustvari radish kad Vlade nema :mrgreen:
@Vlada: ehhh. Ja to sve manje-vishe znam. Mislim, svesna sam svega shto si ti napisao, a o5, ne ide to prosto tako "e, odsad vishe ne razmishljam o njemu". Probala sam. Povukla sam crtu ali nekako je stalno prekorachujem. Dovoljno mi je da ga vidim u shkoli pa da sva pobenavim.
A shto se iskorishcjavanja tiche... pa, i to je verovatno tachno, ali nekako mi cela pricha ne mirishe (nije mirisala?) na to. Bemliga. :|
Шта ти мислиш зашто ја ништа не коментаришем на њене постове... сви знамо да куче не лаје ради села...;)

Иначе, знам да то не иде тако ''...сад нећу више...'', али опет треба створити прво став да то није исправно, а затим имати довољно чврст карактер и поштовати своје ставове... ок то што побленавиш, али треба дефинитивно повући црту и можда чак и њему да кажеш ''она или ја'', и тада ако буде с тобом теби супер, а ако не буде опет супер јер знаш бар на чему си и онда можеш са сигурношћу да знаш да те је (на неки начин) искористио и онда ће ти ваљда бити лакше да не мислиш о њему знајући какав је смрад :)
 
ufff, kad si zaljubljen u "pogreshnu osobu" nadash se da greshish u vezi nje, i svaki put kad uradi neshto loshe shto govori da nije dobra ti to ignorishesh, a svaki put kad uradi neshto dobro osvoji te i ti gubish sve argumente da nije za tebe. i probudi ti neku nadu da je ipak za tebe, da ima shanse... blah.
 
Dovla:
Молим те ако хоћеш само да ме саслушаш... Пробао сам свашта у животу и излазио, и пио, и напијао се итд... оправдања као што је ово горе болдовано су толико... не нису смешна.... патетична су... и јадна... ако попијеш мало алкохола ниси раскрстио с мозгом :roll:
Неколико пута сам се опасно љутио на неке ортаке кад ми кажу после изласка ''е брате извини за оно синоћ био сам пијан''... како он зна шта се десило и како зна да то није у реду ако је био пијан и ако је то стварно утицало на њега? Толико ми је то јадно да једноставно побесним кад чујем тако нешто :evil::evil::evil:
moram da se ubacim sa komentarom na ovo.
ako popijes malo alkohola nisi raskrstio sa mozgom i uglavnom znas sta radis,ako popijes PUNO alkohola verovatno neces znato za sebe pocev od toga sta radis,kako hodas,kako se ponasas.dalje razliciti ljudi VEOMA razlicito reaguju na alkohol.na primer - mojoj drugarici je potrebna casa vina da se napije,a meni mnogo vise i to na prazan stomak.npr ona kada se napije postane placljiva i emotivna,ja postanem mnogo veselija,otvorenija i dobijem energiju.ona kad se prepije baci peglu,a ja dobijem rupe u pamcenju kada ne znam gde sam bila i sta sam radila ( sada vise to ne radim,znam svoju granicu.nazalost bilo bi bolje da povacam,ali mi nikako ne ide :roll: ).hocu reci,nije nista cudno da covek zna sta je radio kad je bio pijan,ja se (osim u slucaju sa rupama u pamcenju) uvek secam ali znam da neke stvari nije trebalo da uradim ( tipa da budem surovo iskrena i da kazem neke stvari koje mi inace zdrav razum ne bi dozvolio da na taj nacin kazem nego bar malo suptilnije) i posle mi bude krivo sto sam bila takva.tj ranije mi je bilo tako,sad se ne kajem,boli me cosak,mozda sam samoj sebi pomogla....ali hocu reci,da ne mozes na taj nacin da rezonujes dejstvo alkohola,tj samo gledajuci kroz sebe,jer ljudi su stvarno tada sposobni da rade razlicite stvari.
e ja sam se malo raspisala,izvinjavam se.

procitala sam temu,i niko mi nije definisao STA tacno podrazumevate pod prevarom.jer koliko ljudi toliko cudi.
jedna moja majusna drugarica ima shvatanje da je prevara samo pomisliti na nekoga :shock: dok ja veoma ne delim svoje misljenje sa njom i prevaru dozivljavam mnogo dramaticno ako bi bila emotivna (npr vodi paralelne veze i prema drugoj osobi gaji emocije,voli je,ulaze trud u vezu) dok fizicki kontakt ne bih dozivela toliko dramaticno.

inace nemam obicaj da varam,uvek imam svest da sam trenutno u vezi,ali poljubac pa mozda cak i seks za jedno vece mislim da bih oprostila- mislim da je to zato sto dozivljavam vezu pre svega kao emotivnu pa tek onda fizicku,na kraju krajeva ja to ne moram ni da saznam,osim ako nije ne daj boze pokupio sifilis neki ili tako nesto,e tada bih ocekivala da mi kaze zbog mene.

inace oduvek sam zelela da pustim momka da flertuje sa nekom dok ja gledam sa strane sta se desava i kako to izgleda,al mi niko nije izaso u susret :?
 
@Banshee

Видим да смо се сложили око мало алкохола и ''добијања'', па бих зато одмах прешао на ''много алкохола'' :)

Када неко попије много и има своју реакцију (ти умаш рупе у сећању, другарица ти повраћа итд), обично је та реакција поприлично... хм... ајд да кажем ''јака'', тј тешко је исконтролисати се (покрете, речи, понашање итд) и што се тога тиче ту се слажемо. Међутим, у таквој једној ''реакцији'' неко не може да буде нпр са неком другом девојком/дечком чак ни у вези за једно вече јер је толико неконтролисан и не зна шта ради и једино што се у том смеру може десити је да иде унаоколо и спопада све редом и евентуално да га/је неко спопадне и искористи. То већ не спада у домен преваре (по мени) и у том случају треба рашчистити неке ствари са искоришћивачем. АЛИ такође треба разјаснити неке ствари са особом која се напила тј дечком/девојком. Прво довео/ла је себе у ситуацију да се толико напије а да нема уз себе неког ко ће га/је адекватно заштитити (друга-другарицу који би реаговали нпр на ово спопадање и искоришћавање), и тиме угрозио/ла своје здравље, безбедност па и у неким случајевима и живот. Некад то све супер прође, али се о последицама мора размишљати унапред пре него што се догоде јер касније може бити касно. Даље, долази се у ситуацију да када ти дечко/девојка каже да излази негде (без тебе) осећаш... па да кажемо неку љубомору или како бих другачије рекао... противљење тој идеји јер ниси сигуран/а да се неће опет растурити и наићи на неког ко ће га/је поново искористити итд итд... мислим да сам све поменуо што се овог тиче :)

Што се тиче самог појма преваре... па помисао моје девојке на неког другог тј њену жељу за неким другим бих окарактерисао више као искоришчавање мене него превару... ок и то је превара у смислу да ме је преварила када је рекла да жели да буде са мном али то се може назвати и лаж. Конкретно по мени је превара када би се девојка пољубила-поватала-креснула са неким другим. Прво из већ наколико пута наведеног разлога будуће љубоморе (да ли ће то опет урадити или можда неће), а онда и због несигурности - ''да ли сам ја довољно добар за њу тј према њој? Ако јесам, зашто је била са другим?'' итд итд... и онда та везе више није веза већ живљење у неком страху у некој неизвесности и ту временом нестаје она ''чар'' везе и сама веза постаје више проблем него уживање тј оно што треба да буде ;)
 

Back
Top