Losa farba ili frizer?

[QUOTE=redhair]Neka mi neko preporuci kvalitetnu crvenu farbu za kosu(rubin crvena ili nesto slicno),a da nije previse skupa?[/QUOTE]
A zasto ne probas Paletov kolor sampon_.Operes kosu i naneses kesicu tog kolor sampona koji lici na gel za kosu u naravno odgovarajucoj crvenoj boji . Ima od rubin crvene do mahagoni crvene. Ostavis da stoji na kosi, naravno ispod neke kape ili kese, u uputstvu pise pola sata ali ja ostavim i po dva sata jer ne sadrzi ni amonijak ni peroksid. Posle lepo isperes.
Pozitivne strane> kosa ima predivan crveni sjaj, narocito na suncu, inace je i dalje tamnosmedja, a posto se sampon ispira *pazi istice tako cvena voda pri pranju kose nikad nemas onaj neuredni izrastak. Mozes postupak da ponovis posle mesec dana. Kosa je apsolutno neostecena i deluje izuzetno prirodno narocitoako se odlucis ya neke mirnije nijanse boja
Mana> Ispira se
Cena je od 85-100 dinara za kesicu ima ih u lili parfimerijama, interexu i sl.
 
Posle dugogodišnjeg "crvenjenja", najbolja farba koju sam ikad koristila je Schwartskopf-ova Poly Brilliance. Odlične nijanse, sjajna kosa, ma extra skroz!!! Jedina mana: retko gde može da se nađe :confused: .
(btw, čula sam trač da je, kao, kompletna linija Poly Brilliance prestala da se proizvodi, pa je zato nema, elem, ako neko ima neke informacije o tome, biću prezahvalna! :p )
Sada koristim Wella-ine crvene i dobre su...

Nemoj ni da pokušavaš sa Palette ni sa Garniere-om, crvena im nije nizašta, ispere se posle prvog pranja.

Ima još jedna firma, Lorvenne, nisam probala, ali sam čula da je dobra...
 
Da i ja sam se razocarala u Garnier farbu. Probala sam i neku wella-inu farbu ali mi se bas brzo isprala. Ranije sam koristila od Welle Koleston farbu,ali ne mogu da je nadjem u Beogradu.
Zna li neko kakve su Goldwell farbe?
 
Mislim da je bolje da je farba blaga i da se ispira nego da je neka sto ti sprzi kosu. Ja sam ranije farbal akosu Revlonom (bez amonijaka, herbal), zato jer neguje vlas.
One farbe, kako se zovu, Crazy Color, to mi je cool, probala bih ROZE :P
 
medved_bg:
Sorry, nikad čula za Goldwell...

Ova Wella-ina farba koju sad koristim je ona standardna valjda - bela kutija, slika tete, klasika. Piše nešto tipa NEW! Red Collection ili slično, hebem li ga, ja ih pamtim vizuelno...
Goldwel je extra farba!!! Ali nisam sigurna da li je ima u slobodnoj prodaji ili samo po frizerskim salonima! Cena je oko 400-500 din.! :)
 
Josh jedan glas protiv Garnier-ove...boja je prelepa,ali neverovatnom brzinom se ispira... :(
Pre nekoliko godina bila sam crvena,otprilike godinu ipo dana... i tada sam se farbala samo Londinom crvenom,zvala se Magic Vulkano ..i druga malo zagasitija nijansa Hot Lava.... medjutim,nisam sigurna da li se one josh proizvode,to je bio neki specijalni Londin katalog..u njemu su bile samo crvene nijanse ... pa eto,raspitaj se....bile su neprevazidjene,postojane i prelepe boje... ;)
 
redhair:
kanu ne bih stavljala, treba mi bas crvena boja, a ne narandzasta. takve nijanse ne dolaze u obzir. Da li je neko probao Wella Safira? Da li se brzo ispira? Svidjaju mi se neke nijanse, pa ne znam da li da probam.

E, par puta sam koristila Safiru! Znam, stvarno su im super nijanse. I odlična je farba, bolja od klasične Wella-e!!! Ne ispira se mnogo, a pored toga ima u pakovanju i bočicu - nešto tipa color refreshner - kao pakovanje koje se stavlja na pola puta do sledećeg farbanja da osveži boju i sjaj. Probaj slobodno, odlična je! Ja sam odustala zbog finansija - dugačka mi je kosa, i pod minivalom, pa mi treba bar 3 farbe za dva farbanja, a Safira je ipak malo skuplja :sad:
 
Farbam se istom farbom vec godinu i po dana. Boja, na moju prirodnu tamno smedje pepeljastu, ispadne svetlo smedje i potpuno pepeljasto, bez trunke primesa zute ili narandzaste, i sve super.
Pre par dana odem na "usluzno farbanje" u obliznji salon po prvi put, i kada mi je susio i osusio kosu vidim da boja nije bas ista kao sto je bila. Mada koriste neki bzvz sampon, pa sam mislila mozda od njega, posto mi npr od herbal essen. kosa izgleda narandzastije. Mozda svetlo, sta znam..
Juce operem kosu, i provalim da boja definitivno nije ista. Ni priblizno nije pepeljasta kao sto je bila svih prethodnih 10-15 puta, cak pri korenu vuce malcice na narandzasto. Ista je nijansa, ili kako se vec to zove, isto je svetla/tamna, ali vise izgleda kao neka prosecna svetlo smedja. Cini mi se da mi je i kosa malo drugacija, suvlja..
Dok je mutio farbu bio je okrenut ledjima, tako da nisam videla sta je stavio, i nesto je izlazio u drugi deo salona, nisam pratila.
Pitanje je, da li je moguce da je Loreal zajebao stvar, i neki sastojak se pojavio u vecoj manjoj meri, ili mi je suvise kratko drzao na kosi, nisam gledala na sat, mada mislim da je bilo 40ak minuta, ukratko da li je moguce da se to desi, ili me je kreten ofarbao nekom drugom farbom?
I odrao me je pritom... :evil:
 
Ja se sama farbam vec dugo godina u istu boju(silver blond).Koristim Palettinu farbu.Pre 2 nedelje sam se ofarbala isto,a boja nije ni nalik na moju,sva sam nesto ispala narandzasta na korenu.(inace mi uvek ispadne svetlo plava).Bas sam se pitala u cemu je stvar.Pretpostavljam da je stvar u farbi,sto je verovatno i kod tebe slucaj.To je moje misljenje,jer ja sam se sama farbala,pa ne mogu da krivim nikog.
 

Back
Top