Potrebna dokumentacija za posedovanje oruzja!

eto, ja ću baš sad u hr to morat gonit. procedura je kod vas vjerojatno slična, prvo ide zahtjev u najbližoj policijskoj upravi, onda ako naravno odobre moraš donijeti zdravstvenu potvrdu i potvrdu "o raspolaganju tehničkim znanjem za pravilnu uporabu oružja te poznavanja propisa koji se odnose na držanje i nošenje oružja."" to je nesto slično kao sto lovci imaju lovački ispit.
i to je to.
ja sam u dilemi što kasnije uzeti, hs 2000 ili glock17, cura mi ima glock 17, to je njen službeni. moram priznati da nisam s kratkim oružem nikad imao posla osim tog glocka. super je to oružje ali je malo skuplje.... u hr oko 950 €.
a sto se tiče lagalizacije, poslije oluje sam našao novi novcat m-76, mislio sam da se to ne može ni u kojem slučaju legalizirati pa sam onda to dao rođaku koji je bio u policiji, jebat ga, vidio sam nedavno da se ipak moglo legalizirati.
 
Sto kaze Rade, sacekaj legalizaciju... ako je bude... A ako ne... Podneses zahtev za nabavku naoruzanja, ako nemas odsluzenu vojsku, morao bi da prodjes neki kurs u policiji i da ga polozis... slicno kao lovci... I naravno da nemas dosije, da si dobar decko i da te vole komsije... Sve u svemu komplikovano... I niko ti ne garantuje da ces dobiti dozvolu za nabavku...

Laksa je prva varijanta... stekuj do legalizacije, a onda te nece pitati odakle ti i morace ti dati oruzni list ako si relativno cist... ali to je samo za posedovanje...
 

Back
Top