P2P - podesiti kako ?
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: P2P - podesiti kako ?

Zainteresovan član Lookeed (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Cool P2P - podesiti kako ?

Pozdrav,
    Za iskusne softverase jedno pitanje koje predpostavljam njima nije problem resiti.
    Interesuje me kako pravilno podesiti p2p program eMule tj njegovu verziju 0.47C.
    Kad ga instaliram i ostavin sve na difoltu konektujem se i mogu naci stavke server i global server dok stavke pod kad nefunkcionisu kaze niste konektovani. E sad citajuci tu i tamo predpostavljam da je stvar do firewala i njegowih podesavanja - koristim Sunbelt Keiro Personal Fierwall 4 i od antivirusa Avast (al mislim da on nepravi problem).
    Konekcija je Adsl PTT 256/64 i s njom nemam problema. interesuju me cetri stvari :
    *Sta treba podesiti u koneciji ADSL-a jer je i tamo cekirana opcija eneble firewall pa kako to konfigurisati; dal treba upisati koje portove treba ostaviti otvorene i gde (Modem je Asusov s eternetom za cetri racunara)
    **Kako konfigurisati Keiro jer sam mu ja u podesavanjima sve zabranio i radi mi odlicno (od tad nemam nikaki problema) sve zaustavlja i redovno me obavestava o nasrtajima raznih uljeza s mreze
    ***Dal ima veze mozda sto su cetri racunara u mrezi preko trikomovog hub-a 100/10 (da nema uticaj neka povratna sprega izmedju racunara zbog svojih antivirusa i firwollova jer kad je sve ukljuceno i racunari na mrezi nevide se a kad se izlaz na net fizicki iskljuci i iskljuce firewolovi interna mreza funkcionise besprekorno (dal je moguce firwall konfigurisati da vidi unutrasnju mrezu i da omoguci komunikaciju izmedju njih i kad je spoljna mreza aktivna bez rizika po bezbednost)
    **** Kako program Lime Wire funkcionise bez ikakvih problema i smetnji (al tu nema ono sto meni treba pa moram koristiti eMule) na svim racunarima s tim kad svi nesto skidaju podeli protok srazmerno zahvatima.- na mom racunaru nema lime wire-a (bio je) pa sam ga deinstalirao da eliminisem mogucnost kolizije dva p2p programa misleci da mi to stvara smetnje ali nista - "Kad" mrezu na eMul-eu nemogu nikako dobiti.

Unapred Hvala
    Pozdrav
    Cini dobra dela, dobrome se nadaj.......

Administrator tab503 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5782

Podrazumevano Re: P2P -podesiti kako ???

Moj ti je savet.
    Bezi od Emula koliko te noge nose.
    Gori program nisam nikad koristio.
    Po 2 dana treba da cekam u redu da bi poceo download. (odatle mu valjda i naziv "mazga")

Ako bas zelis P2P uzmi DC++
    Ali moj savet ti je koristi torrente.

Sad sto se tice tvog problema.
    LimeWire mi radi dosta dobro pored firewalla ali secam se da kazzu uopste nisam mogao da koristim kad bih digao firewall tako da je i to mozda jedan od problema koje imas.
    Takodje. Ja nikad nisam voleo da drzim firewall ukljucen dok koristim neki P2P program. Svakakva gamad ti ulazi te ulazi pomoc tih programa ali ako napravis rupe u firewallu ulazice ti uvek. Zato ja iskljucim firewall kad sam na nekom P2P a onda kad zavrsim skeniram ceo racunar, ocistim ga i onda dizem firewall.
    utorrent koji trenutno najvise koristim radi besprekorno uz ZAP bez ikakvih dodatnih otvaranja,
    Mess with the Best - Die Like the Rest

Zainteresovan član Lookeed (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Cool Re: P2P -podesiti kako ???

utorrent koji trenutno najvise koristim radi besprekorno uz ZAP bez ikakvih dodatnih otvaranja,
    Hvala na savetu,
    nikada nisam koristio torent pa ako bi moglo malo upustva kako se sta radi da bi funkcionisalo besprekorno kako Vi kazete (kako sta podesiti i sta mu znace te razne skracenice kao ZAP naprimer)
    Puno pozdrava i unapred hvala
    Pozdrav
    Cini dobra dela, dobrome se nadaj.......

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

eMule sam probao jednom i nikad više. Prođe ti život dok nešto preuzmeš sa njim. :| Što reče Tab, prava mazga. Verno oslikana kroz program.
    Sa µTorrent-om sam takođe imao problema. I kad sam podesio firewall, otvorio traženi port, na testu je pokazivao da je port zatvoren. Nije pomoglo ni to što sam isključio firewall (ZoneAlarm), a Windows-ov mi je naravno već isključen. Opet je na testu pokazivao da port nije otvoren. :shock: Molio sam ga da proradi jer sam već bio pogubio živce do poslednjeg. Preuzimao je u ritmu jedan korak napred - dva nazad. Ispisivao je da je loš kontrolni zbir i tada mi je oduzimao od ono malo preuzetog. Pitao sam neke moje poznanike kako im radi µTorrent i jedva izvukao živu glavu. Bili su namrgođeni, sa podočnjacima.
    Onda instaliram BitTorrent, pa pokušam sa njim. Skinem nekih 100 MB za ne znam koje vreme, ali vidim nije to to. Sporo bre! Jer su mi pričali neki kolika je njihova brzina preuzimanja sa torrentima. I lepo ti ja malo prelistam šta sve ima od tih programa i odlučim se za AZUREUS. Neka čudna plava žaba na ikonici. Bila je to ljubav na prvi megabajt. Šta više da ti kažem. Vreme je da se zaljubiš i ti.

Da dodam i ovaj link http://www.azureuswiki.com/index.php/NAT_problem . Možda nekome bude od koristi.
    Poslednji put ažurirao/la FLUID : 21.02.2007. u 11:00

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Evo teme Torrent, imaš tu dosta da pročitaš za početak pa posle pitaj ako treba nešto.

http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=103679

Slične teme

1. Kako podesiti memoriju?
    Autor benitez u forumu Hardver
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 16.04.2009., 08:05
  2. Kako podesiti slusalice?
    Autor nidzesi u forumu Softver
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 22.01.2005., 01:28
  3. kako podesiti tv-out
    Autor jordan u forumu Hardver