Problem u komunikaciji

raindog

Domaćin
Poruka
3.811
Jel imate nekad osecaj kao da prichate sami sa sobom dok se obracate drugim ljudima? tipa iznesesh nekom svoju trenutnu frustraciju izazvanu upravo ponashanjem te iste osobe, a taj neko odzvizdi u fazonu lep dan danas, bash je fina ova shargarepa ili josh gore konstantno cuti ?:evil:

shta se radi sa ljudima iz kojih mishljenje/stav /bilo kakav komentar treba izvlachiti kljeshtima i kako se generalno ponashate u takvim situacijama ? :?
 
Није баш везано за конкретно питање, али јесте за комуникацију, а и тренутно ме окупира:

Неко драг примети да сам нерасположена и бесна због нечега. Пита ме, пун саосећања, шта ми је и зашто сам љута. Ја онда укратко изложим проблем који ме мучи (а који није ни у каквој вези са том особом, значи нешто сасвим треће), а онда та особа каже ниподаштавајуће:''Ма, то није ништа, какве ја тек проблеме имам па се не жалим!'
Ја ту онда попиздим, шта ме који ђаво и пита да причам шта ми је ако сматра да су моји проблеми безначајни и ако их користи само као шлагворт да велича своје проблеме....
А онда та особа каже:''Видим да ниси расположена за разговор. Чућемо се други пут!''

И ако сам до тада била нервозна и бесна због једног проблема, после оваквог ''разговора'' сам трипут нервознија! Зашто уопште чачкати нешто, ако ниси спреман макар да саслушаш и да забринуто климнеш главом, ако већ не умеш да пружиш емпатију...

Извињавам се, знам да није тема, али лакше ми је кад се искукам!
 
Da ,Raindog...mene to jako nervira.
...do ludila me dovodi...i imam isti problem...Sto je najgore u pitanju je osoba sa kojom provodim jako puno vremena, pa me samim tim to mnogo vise i " kosta"...
Cini mi se puci cu jednog dana zbog takvog ponasanja..koje ne verujem da je namerno ali je definitivno problem koji postoji...problem komunikacije...normalne , zdrave komunikacije...
 
raindog:
Jel imate nekad osecaj kao da prichate sami sa sobom dok se obracate drugim ljudima? tipa iznesesh nekom svoju trenutnu frustraciju izazvanu upravo ponashanjem te iste osobe, a taj neko odzvizdi u fazonu lep dan danas, bash je fina ova shargarepa ili josh gore konstantno cuti ?:evil:

shta se radi sa ljudima iz kojih mishljenje/stav /bilo kakav komentar treba izvlachiti kljeshtima i kako se generalno ponashate u takvim situacijama ? :?

Pa desavalo se...
Ukoliko se radi o osobi koja mi je draga, pokushacu da joj skrenem paznju na neki razuman nacin, da postoji neshto shto mi smeta.Uglavnom razgovorom. E sad... Ukoliko ni tada ne cuje, htela - ne htela, nekom drchnijom izjavom cu mu/ joj sigurno zaparati ushi. Takva vrsta bockanja (ukoliko znash da potrefish pravo mesto ) obicno probude i najuspavanije slushaoce...

ps. boze ne mogu da verujem da sam posle toliko promashaja, naishla na temu koja me zaintrigirala da ukljucim mozak...:)
 
Jel imate nekad osecaj kao da prichate sami sa sobom dok se obracate drugim ljudima? tipa iznesesh nekom svoju trenutnu frustraciju izazvanu upravo ponashanjem te iste osobe, a taj neko odzvizdi u fazonu lep dan danas, bash je fina ova shargarepa ili josh gore konstantno cuti ?

Mој бивши је увек имао излаз:Зар баш САД морамо да причамо о томе, баш САД кад је:
а) утакмица
б) тв дневник
в) време за спавање
г) 10 сати
ђ) овако рано ујутро
е) овако касно
ж) журим на посао

....и тако унедоглед...
Треба ли рећи колико ме је то излуђивало?
 
ja se ponekad tako ucutim, uglavnom u trenucima kada me neko jako iznervira, i kontrolisem se da ne bih rekla nesto sto cu kasnije da zazalim. retke su situacije u kojima ja iznerviram druge a oni mene ne, tako da je to cutanje mozda znak da si i ti negde preterala pa se ljudi brane cutanjem / skretanjem teme u mirnije vode - posebno ako ne prihvataju pomisao da su te na neki nacin ostetili.
inace imam jednog poznanika koji iz mene izvuce sve najgore (a i ja iz njega) na brzinu pa se strasno trudimo da kontrolisemo komunikaciju. malo je usiljeno (divno vreme danas, da li si za caj?) ali sada smo se izvezbali silom prilika. ranije smo radili na suprotnim stranama za vreme nekih pregovora pa je element kompeticije bio jak, odmeravanja i premeravanja svake reci...pa ko je kome sta mogao da prenese vs zasto nije... elem, komunikacija je umetnost za mene, posebno ona opustena, lagana u kojoj svako moze da se prepozna i otplese svoj waltz
 
Ako muskarcu jednom u pravom trenutku ( taj trenutak svako sam izabere jer najbolje poznaje svog partnera ) izneses sta ti smeta u cemu je problem, sta te nervira nema nista lose u tome ako se okrene i kao nista nije bilo...bitno je to, da je cuo i potrebno mu je vremena da skonta i da popravi nesto ( obicno se to nece desiti odma )...muskarci malo sporije kontaju neke stvari, jer su jednostavniji i njima neke stvari uopste ne deluju strasno kao zenama..
Najgora greska je zvocanje i pritiskanje, jer tad muskarac bezi i trazi raznorazne izgovore..

Sad ako se recimo to stalno desava e onda postoji drugi problem koji se ne moze resiti na taj nacin...

Ja imam obicaj, da se izderem onako sama sa sobom ili kazem sve sto imam bliskim osobama za koje znam, da ce me saslusati..i ne smeta mi ako me nekada neko ne saslusa a nije toliko bitno..kad je bitno...ma ima svi da me slusaju...grrr.... :twisted: :D
Muskarci teze slusaju zensko blebetanje, cangrizanje, jer su navikli, da svoje probleme resavaju sami i tesko razgovaraju o tome..za to imamo drugarice, mame, sestre...

Zensko muski odnosi bi bili mnogo bolji kad bi naucili, da se prilagodimo razlikama izmedju polova...
 
alya:
Ako muskarcu jednom u pravom trenutku ( taj trenutak svako sam izabere jer najbolje poznaje svog partnera ) izneses sta ti smeta u cemu je problem, sta te nervira nema nista lose u tome ako se okrene i kao nista nije bilo...bitno je to, da je cuo i potrebno mu je vremena da skonta i da popravi nesto ( obicno se to nece desiti odma )...muskarci malo sporije kontaju neke stvari, jer su jednostavniji i njima neke stvari uopste ne deluju strasno kao zenama..
Najgora greska je zvocanje i pritiskanje, jer tad muskarac bezi i trazi raznorazne izgovore..

Sad ako se recimo to stalno desava e onda postoji drugi problem koji se ne moze resiti na taj nacin...

Ja imam obicaj, da se izderem onako sama sa sobom ili kazem sve sto imam bliskim osobama za koje znam, da ce me saslusati..i ne smeta mi ako me nekada neko ne saslusa a nije toliko bitno..kad je bitno...ma ima svi da me slusaju...grrr.... :twisted: :D
Muskarci teze slusaju zensko blebetanje, cangrizanje, jer su navikli, da svoje probleme resavaju sami i tesko razgovaraju o tome..za to imamo drugarice, mame, sestre...

Zensko muski odnosi bi bili mnogo bolji kad bi naucili, da se prilagodimo razlikama izmedju polova...

sve super.. jos ako si dobra.... :D
 
mene u principu uzhasavaju usiljeni razgovori, taktiziranje i 'pripremanje terena' da nekom neshto saopshtish, jednostavno smatram da je "shto na umu to na drumu" nachin konverzacije najzdraviji, i obichno nemam nikakvih problema da ljudima kojima imam neshto da kazhem, skreshem shta imam u lice bez nekog prenemaganja i upakivanja u ukrasni papir, al kad skontam sebe kako cutim , iako bljujem vatru u sebi, jer kontam da prichala ne prichala, ima isti efekat...ne znam dal bi pre sebe ili tog nekog drugog bacila sa terase :?
I kontam ja da stvarno umem biti jako teshka, ali ako umesto spontanog razgovora , svaki put kad zhelish da dobijesh bilo kakvu povratnu reakciju, treba da se ponashash kao nechiji psihijatar i izvlachish iz tog nekog 'informacije' ,onda stvarno ne znam ko je tu tezhak

a te fore tipa : "jao ne mogu sad da razmishljam o tome", " e ne mogu da pricham sad o tome", "e nije sad vreme", " ne vidim svrhu razgovora o tome" je ono stvarno da ispizdish

stvarno se nekad zapitam da li je mozhda neko od nas dvoje retardiran

mislim da do sad nikad nisam imala takav problem ( ako se izuzme chinjenica da je moj cale shampion u izigravanju ludila :? ), pa stvarno ne kontam shta je u pitanju, lenjost ? introvertnost ?
privilegija izvesnog broja mushkaraca da ne chuju nishta shto im se ne dopada ? shta ?
 
raindog:
mene u principu uzhasavaju usiljeni razgovori, taktiziranje i 'pripremanje terena' da nekom neshto saopshtish, jednostavno smatram da je "shto na umu to na drumu" nachin konverzacije najzdraviji, i obichno nemam nikakvih problema da ljudima kojima imam neshto da kazhem, skreshem shta imam u lice bez nekog prenemaganja i upakivanja u ukrasni papir, al kad skontam sebe kako cutim , iako bljujem vatru u sebi, jer kontam da prichala ne prichala, ima isti efekat...ne znam dal bi pre sebe ili tog nekog drugog bacila sa terase :?
I kontam ja da stvarno umem biti jako teshka, ali ako umesto spontanog razgovora , svaki put kad zhelish da dobijesh bilo kakvu povratnu reakciju, treba da se ponashash kao nechiji psihijatar i izvlachish iz tog nekog 'informacije' ,onda stvarno ne znam ko je tu tezhak

a te fore tipa : "jao ne mogu sad da razmishljam o tome", " e ne mogu da pricham sad o tome", "e nije sad vreme", " ne vidim svrhu razgovora o tome" je ono stvarno da ispizdish

stvarno se nekad zapitam da li je mozhda neko od nas dvoje retardiran

mislim da do sad nikad nisam imala takav problem ( ako se izuzme chinjenica da je moj cale shampion u izigravanju ludila :? ), pa stvarno ne kontam shta je u pitanju, lenjost ? introvertnost ?
privilegija izvesnog broja mushkaraca da ne chuju nishta shto im se ne dopada ? shta ?


...obrati paznju na boldovani deo...
 
ma ok izigravanje ludila, al nemoguce da je kod svih u pitanju totalna emotivna nezrelost, jer ako jeste onda tu bash i nema mnogo pomoci komunikaciji , sem ako ovaj drugi il ima zhivce kao slon i/ili ima neverovatnu potrebu da umesto mushkarca ima veliko dete pored sebe :/
 
raindog:
mene u principu uzhasavaju usiljeni razgovori, taktiziranje i 'pripremanje terena' da nekom neshto saopshtish, jednostavno smatram da je "shto na umu to na drumu" nachin konverzacije najzdraviji, i obichno nemam nikakvih problema da ljudima kojima imam neshto da kazhem, skreshem shta imam u lice bez nekog prenemaganja i upakivanja u ukrasni papir, al kad skontam sebe kako cutim , iako bljujem vatru u sebi, jer kontam da prichala ne prichala, ima isti efekat...ne znam dal bi pre sebe ili tog nekog drugog bacila sa terase :?
I kontam ja da stvarno umem biti jako teshka, ali ako umesto spontanog razgovora , svaki put kad zhelish da dobijesh bilo kakvu povratnu reakciju, treba da se ponashash kao nechiji psihijatar i izvlachish iz tog nekog 'informacije' ,onda stvarno ne znam ko je tu tezhak

a te fore tipa : "jao ne mogu sad da razmishljam o tome", " e ne mogu da pricham sad o tome", "e nije sad vreme", " ne vidim svrhu razgovora o tome" je ono stvarno da ispizdish

stvarno se nekad zapitam da li je mozhda neko od nas dvoje retardiran

mislim da do sad nikad nisam imala takav problem ( ako se izuzme chinjenica da je moj cale shampion u izigravanju ludila :? ), pa stvarno ne kontam shta je u pitanju, lenjost ? introvertnost ?
privilegija izvesnog broja mushkaraca da ne chuju nishta shto im se ne dopada ? shta ?

Pa sad zavisi...dali je on zatvoreniji tip ili se je malo ulenijo...slazem se, da je bezveze pripremati teren i sl..ali definitivno treba odabrati kad i na koji nacin saopstiti to sto zelis...muskarci mnogo puta uopste ne kontaju sta u stvari zena zeli, da kaze...pa je stoga bitno na koji nacin i kako ces upakovati to sto zelis, da saopstis...
Kad zena skrese nesto direktno u lice, muskarac to kao konta los joj dan smirice se ona..i tako se okrene i ne slusa...jer on polazi od sebe,..kad je nadrdan ne voli, da ga gnjave...
Ustvari muskarac radi ono sto bi voleo, da zena radi i obrnuto...muskarac ne moze, da odreaguje kao zena , ni zena kao muskarac...razliciti smo...
Muskarac nikad na dugo i na siroko ne razgovara o emocijama, sta bi trebalo, da se promeni u vezi, sta ne valja...itd...dok mi zene, to razvlacimo kao pitu...
najbolji trenutak, da ukazes na neke greske ili nesto sto ti smeta u vezi je nakon odlicnog seksa, kad se malo gnjavite, grlite, ususkate jedno uz drugo, pricate...zapocnes spontan razgovor...muskarac tad najbolje slusa!!
Recimo zene kad imaju los dan one bi odma, da brbljaju o tome, kako, kad, zasto, kako je mogao/la...pricaju...dok muskarac treba prvo, da razradi u svojoj glavi, razmisli, nadje resenje pa tek onda odreaguje...i desava se, da nakon toga muskarac sam pridje, kaze sta je bilo i onda zajedno razradite...
Ja kad sam nadrndana lepo kazem, da imam los dan, ne diraj me..na taj nacin izbegnes bespotrebne svadje, koje se cas posla razviju u nesto gore...

Muskarac ne kapira kad mu direktno kazes u cemu je problem..moras vesto i okolo, da mu naglasis..!! Jer kad sve u lice saspes, izjavis i neke stvari koje ne bi trebalo, da kazes i time nesvesno mozda i povredis partnera...a moglo je drugacije...

Jaoo koji tekst napisah... :roll:
 
raindog:
ma ok izigravanje ludila, al nemoguce da je kod svih u pitanju totalna emotivna nezrelost, jer ako jeste onda tu bash i nema mnogo pomoci komunikaciji , sem ako ovaj drugi il ima zhivce kao slon i/ili ima neverovatnu potrebu da umesto mushkarca ima veliko dete pored sebe :/

Pa muskarci i jesu na neki nacin emotivno nezreliji od zena...ponekad ti se cini, da moras neke stvari, da im crtas...jer u nekim stvarima smo i mi zene nezrele i komplikujemo a muskarac to na brzinu resi...dopunjujemo se..
 
smara ponavljanje, žene su tome sklone...razrađivanju tema na 1000 načina da bi saopštile ono što smo čuli milijardu puta..... ne nastaju nesporazumi zbog toga, možda kratkotrajna prepucavanja. ali ona su dobra, ne znači da se ne razumemo, nego da na svaki isti slučaj koji nam prepričava, ne moramo da vrtimo taj jedan isti odgovor ili konstataciju, podrazumeva se....

i mene nervira kada me neko ne sasluša.....usiljeni razgovori, taktiziranje mi smetaju.......volim spontane ljude, a njih je sve manje i manje........pih, u šta ljudi odrastu.................... nervira me i kad me neko gnjavi sa svojim problemima...i toliko gnjavi da mi se na kraju izvinjava.....mislim super što sam ti pop....ali pitaj i mene ****** nekad šta sam radio i kako sam..........aj me saslušaj...popizdim kad počem da pričam, a onda primetim da sagovornik ima vosak u ušima...i onda počne da sere o svojim veeeeeeelikim problemima.......neki baš ko da imaju seansu da mi se ispovedaju...... al. jbga...valjda će da ih prođe.....
 
raindog:
ma ok izigravanje ludila, al nemoguce da je kod svih u pitanju totalna emotivna nezrelost, jer ako jeste onda tu bash i nema mnogo pomoci komunikaciji , sem ako ovaj drugi il ima zhivce kao slon i/ili ima neverovatnu potrebu da umesto mushkarca ima veliko dete pored sebe :/
Ja potpuno ali POTPUNO kapiram o cemu ti govoris....
ali cini mi se da su drugi pogresno razumeli...vidim da svi pricaju o nekoj svadji, zvocanju...blabla....a koliko mi se cini rec je bila o komunikaciji ??
 
alya:
Pa sad zavisi...dali je on zatvoreniji tip ili se je malo ulenijo...slazem se, da je bezveze pripremati teren i sl..ali definitivno treba odabrati kad i na koji nacin saopstiti to sto zelis...muskarci mnogo puta uopste ne kontaju sta u stvari zena zeli, da kaze...pa je stoga bitno na koji nacin i kako ces upakovati to sto zelis, da saopstis...
Kad zena skrese nesto direktno u lice, muskarac to kao konta los joj dan smirice se ona..i tako se okrene i ne slusa...jer on polazi od sebe,..kad je nadrdan ne voli, da ga gnjave...
Ustvari muskarac radi ono sto bi voleo, da zena radi i obrnuto...muskarac ne moze, da odreaguje kao zena , ni zena kao muskarac...razliciti smo...
Muskarac nikad na dugo i na siroko ne razgovara o emocijama, sta bi trebalo, da se promeni u vezi, sta ne valja...itd...dok mi zene, to razvlacimo kao pitu...
najbolji trenutak, da ukazes na neke greske ili nesto sto ti smeta u vezi je nakon odlicnog seksa, kad se malo gnjavite, grlite, ususkate jedno uz drugo, pricate...zapocnes spontan razgovor...muskarac tad najbolje slusa!!
Recimo zene kad imaju los dan one bi odma, da brbljaju o tome, kako, kad, zasto, kako je mogao/la...pricaju...dok muskarac treba prvo, da razradi u svojoj glavi, razmisli, nadje resenje pa tek onda odreaguje...i desava se, da nakon toga muskarac sam pridje, kaze sta je bilo i onda zajedno razradite...
Ja kad sam nadrndana lepo kazem, da imam los dan, ne diraj me..na taj nacin izbegnes bespotrebne svadje, koje se cas posla razviju u nesto gore...

Muskarac ne kapira kad mu direktno kazes u cemu je problem..moras vesto i okolo, da mu naglasis..!! Jer kad sve u lice saspes, izjavis i neke stvari koje ne bi trebalo, da kazes i time nesvesno mozda i povredis partnera...a moglo je drugacije...

Jaoo koji tekst napisah... :roll:

a pored mene ko pored turskog groblja :)
 
raindog:
I kontam ja da stvarno umem biti jako teshka, ali ako umesto spontanog razgovora , svaki put kad zhelish da dobijesh bilo kakvu povratnu reakciju, treba da se ponashash kao nechiji psihijatar i izvlachish iz tog nekog 'informacije' ,onda stvarno ne znam ko je tu tezhak

a te fore tipa : "jao ne mogu sad da razmishljam o tome", " e ne mogu da pricham sad o tome", "e nije sad vreme", " ne vidim svrhu razgovora o tome" je ono stvarno da ispizdish



mislim da do sad nikad nisam imala takav problem ( ako se izuzme chinjenica da je moj cale shampion u izigravanju ludila :? ), pa stvarno ne kontam shta je u pitanju, lenjost ? introvertnost ?
privilegija izvesnog broja mushkaraca da ne chuju nishta shto im se ne dopada ? shta ?
Uh...kad bi oni znali koliko to nervira... :roll: A mozhda i znaju... :?
Uglavnom,kada mi kazhe da nije trenutak ili da ne zheli SAD da razmishlja o tome,povuchem se.... iz prostog razloga shto se osecam nemocnom da uchinim bilo shta drugo a i ne zhelim nekog da prisiljavam na razgovor koji ne zheli da vodi..i onda se to sve naravno meni obije o glavu.... :(
Jer,kada sam pokushala da isforsiram razgovor,onda sam "teshka",ili vodim monolog,ili sam dosadna,ili filozofiram,ili se "pravim pametna"... :roll: Gluvi su oni koji ne zhele da chuju....
 
de si bre, đurice....e, pa evo konkretno.....
shta se radi sa ljudima iz kojih mishljenje/stav /bilo kakav komentar treba izvlachiti kljeshtima i kako se generalno ponashate u takvim situacijama

ja sa takvima kategorički i uopšte ne komuniciram.........ma kakvo druženje, uuuu, a tek veza nikad......nisam ja tumač nemuštih likova iz basne..... ljudi razgovaraju.......
zato volim i kad sam pop.....nek me gnjave.......normalno je da ljudi imaju loše faze...
 

Back
Top