MEKSIKO

goldfish

Veoma poznat
Poruka
12.991
Jel posetio neko Meksiko? Isprichajte svoja iskustva i savete.
mex_chichena.jpg
cancun.jpg
mayan%20riviera.gif
 
Ako ste bili u Meksiku prenesite nam svoja iskustva da bi smo znali mi sta nas ocekuje koji planiramo da odemo...Pisite sve o uslovima koji su potrebni za dobijanje vize...Nadam se da ce mo ovde mnogo nauciti o Meksiku
 
Zavisi gde ides, naravno trebalo bi da se pazis, da ne zalazis u sumnjive krajeve i izbegavas pogotovu nocu da ides sam. Ja kad sam bila u Meksiko city-ju rekli su nam da nosimo u dzepu 5-10 dolara jer te sam zaustave na ulici izvade noz ili nesto drugo i traze ti pare, a ovako im izvadis to iz dzepa i kaze da imas samo to uz sebe. Naravno ne nasedaj na navlakuse da te odvuku negde nesto da ti pokazu, prodaju ili sl. Samo se drzi glavnih ulica i gde ima ljudi i bice ok. Nije ni tako strasno, nama se stvarno nista nije desilo u Meksiku, bila sam sa folklorom i to mesec dana. Inace sam ja odusevljena Meksikom, tako bih zelela da opet odem. Ljudi su divni ostali su mi u srcu i dan danas smo koliko toliko u kontaktu.
Ako mozes obavezno obidji Teotihuakan i piramide, ja dok sam tamo bila tako me je neki cudan osecaj obuzeo, prosto je nekako nestvarno bilo biti tu. Zelim ti lep provod i uzivaj
 
Mexico je stvarno prava stvar. Viza i nije neki problem ako se krene na vreme. Mesec dana je optimm. Prvi i jedini put sam usao u ambasadu u konzulovu dnevnu sobu seo na kanabe i cekao informativni razgovor. Stvarno prijatno iskustvo. Supruga je ismo sa takvim predubrdjenjem i krenuli na put.

Obezbedili smo i multi shengen kako bi uhvatili povoljan let za Cancun. Odlazak u Mexico i ostajanje u u Cancunu je isto kao bilo gde da odes. manje vise sve lici na SAD. Povratna karta iz Minhena nas je kostala 225eura sa svim taksama. Dobro smo isplanirali sta moramo a sta ce videti ako bude vremena.

Za 15 dana smo promenili 7 hotela u Meksiku. Cini se mnogo ali tako volimo i to je to. Ako si ogranicenog budzeta u Cancunu javi na PP pa da dobijes instrukcije za siguran uzitak. Nasa rute je izgledala ovako Kankun - Meksiko Siti - Teutihuakan - Merida - Cicen Itza - Playa del Carmen Cancun.
U jednom pravcu smo letetli sa Air California a u povratku smo isli busom 25h. Deluje strasno ali NIKADA nisam lakse podneo put u Autobusima koji su od prilike kao Singapur Airlines.

Sa kriminalom se nismo susretali. Oprez nije nikada na odmet. Nema gde nismo isli od taksija, metroa, pijaca, nekakvih protesta ...

Puno zavisi kakav tip turizma Volis. Jesi li turista 1*, 3* ili 5*? Na cega trosis pare. Mi krecemo u turizam sa jednim a to je: TROSAK JE SAMO PREVOZ I SMESTAJ ostalo je kao da se svaki dan ludo provodim po restoranima i kaficima negde u Srbiji.

Toliko za ovaj put.
 
kad naucis sta znaci 'beli sengen' sto su nam odobrili, znaces i sta to podrazumeva! :dash: :zcepanje: svasta!!!
Опет ти, какве везе има бели шенген са Мексиком?! Ало, куц, куц - има ли кога! :hahaha:
Да мало знаш о визама, знала би и да нам за неке земље у свету никада није била потребна виза, па је зато девојка поставила питање на месту. И не видим шта сад ти овде нешто паметујеш и изврћеш смисао самог питања!
 
Опет ти, какве везе има бели шенген са Мексиком?! Ало, куц, куц - има ли кога! :hahaha:
Да мало знаш о визама, знала би и да нам за неке земље у свету никада није била потребна виза, па је зато девојка поставила питање на месту. И не видим шта сад ти овде нешто паметујеш и изврћеш смисао самог питања!

Pa nisam nigde isla, nisam upucena, pa zato ne znam. Ali znam da u Rusiju moze bez ikakve vize :hahaha:
 
Наравно у Русију смо могли без визе пре него што смо могли у ЕУ. Све је јасно ко више поштује и цени српски народ. :cool:
 
NEOPHODNA DOKUMENTACIJA:

1. Predati licno zahtev, (dvojezicna verzija - srpsko-spanski), koji se moze preuzeti ovde. Ovaj formular se može dobiti i u ambasadi.

2. Potvrdu o zaposlenju (izdatu na službenom dopisu i sa službenim pecatom preduzeca u kojoj je zaposlen podnosilac zahteva sa potpisom odgovornog lica) i sa naznacenim datumom od kada radi na tom mestu i sa mesecnim primanjima. U slucaju da je podnosilac zahteva vlasnik preduzeca ili radnje, predati na uvid original dokumenta i fotokopiju registracije istog.

3. Potvrdu banke o posedovanju racuna, sa navedenim datumom otvaranja, i analiticku karticu sa promenama i stanjem racuna za period od poslednjih godinu dana.

4. Potvrdu banke o posedovanju kreditne kartice, sa naznacenim limitom na dan podnošenja zahteva za vizu. (Ukoliko je poseduje)

5. Potvrdu o posedovanju nekretnina na svoje ime, original i fotokopiju. (Ukoliko je poseduje)

6. Važeci pasoš (za još najmanje šest meseci), fotokopija stranice sa podacima i sa izdatim vizama.

7. Jedna fotografija (skorija), formata kao za pasoš.

8. Rezervaciju povratne avionske karte.


Studenti univerziteta podnose potvrdu o studiranju i indeks na uvid. Ucenici predaju potvrdu da su redovni ili vanredni ucenici i djacku knjižicu na uvid. I jedni i drugi, pored navedenih potvrda, treba da dostave i izvod iz maticne knjige rodjenih kao i dokumenta kojim dokazuju ekonomsku solvenciju roditelja ili lica koja ih izdržavaju (tacke 2 - 5).

Oni koji su zaintresovani za aktivnosti drugacije od turistickih (poslovni ljudi, itd.) treba da kontaktiraju ambasadu.

Državljani drugih zemalja treba da se obrate najbližem konzularnom predstavništvu Meksika.

Pozvati telefonom da bi se zakazao termin za proveru dokumentacije. Viza se izdaje istog dana.

Za dobijanje dodatnih informacija javite se, molim Vas, Konzularnom odelenju Ambasade Meksika u Republici Srbiji: (+381-11-) 3674170.
 

Back
Top