Smajliji i internet jezik

Koliko cesto koristite smajlije?

  • U svakom postu nekoliko puta

  • U svakom postu jednom-dvaput

  • Skoro u svakom postu

  • Retko kad

  • Apsolutno nikad


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Insect

Zainteresovan član
Poruka
377
Po prvi put sam skoro naisao na osobu na internetu koja nije za koriscenje smajlija kao dodatnog literarnog sredstva prilikom pisanja tekstova preko interneta. Moram priznati da je to bilo iznenadjujuce za mene.

Dakle kakvi su vasi stavovi o koriscenju, prednostima i opasnostima smajlija i internet jezika (skracivanje reci na chatovima ili 1337)? Da li gubimo moc izrazavanja? Koliko to zavisi od godista onog koji koristi internet? Da li je to pristojno raditi? Da li time vise dobijamo ili gubimo?
 
Kod:
Po prvi put sam skoro naisao na osobu na internetu koja nije za koriscenje smajlija kao dodatnog literarnog sredstva prilikom pisanja tekstova preko interneta.

Samo da ti napisem da sam jedan od takvih.. AKo si primjetio po mojim postovima ovde,,, veoma rijedak slucaj da koristim cudo zvano smajli..
Sve sto imam da napisem, napisem slovima... Sifrovanja ne volim..

Nista neobicno,, cak smajlije ne volim, jer ne odrazavaju uvijek moj stav, misljenje, raspolozenje i ostalo...

TOliko...
 
Meni smajliji deluju odvratno. Ne mogu ih prihvatiti u bilo kom vidu komunikacije. Uopšte ne obraćam pažnju na njih. Nisu mi simpatični. Upotrebljavam ih samo kao nečiji citat. Neka mi oproste oni što im se dive.
 
skracenice koristim kad pisem sms jer desi se da imam malo kredita pa onda kompresujem maximalno zbog 5-6 slova :)

evo, stavih i smajli. zavisi kako sam raspolozen i o cemu se prica

negde je u redu, ali negde ne. videh jednom neki maturski rad iz programiranja i na kraju stoji: Zahvaljujem se profesorima, biblitekarima... bla bla ne znam sad, i na kraju doda - devojci na kuvanju kafe i majci na izdrzavanju. I posle dopise jos nesto i na kraju doda Prijatno :D
...
neke stvari prosto nisu umerene ...
 

Back
Top