A, KO SU NAJVECI IDEALISTI ?

možda i jesu vodolije,ali najproračunatije stvorenje koje znam je jedna ženska vodolija-a to baš i nema veze sa idealizmom.
u principu vodolije žive u svom svetu i nimalo ne mare da li se taj njihov svet uklapa u merila okoline,znači ako je taj njihov svet idealistički ništa ih u tome ne može pokolebati i samim tim žive do kraja taj i takav svoj svet
uh al sam konfuzna!
 
Anonymous:
možda i jesu vodolije,ali najproračunatije stvorenje koje znam je jedna ženska vodolija-a to baš i nema veze sa idealizmom.
u principu vodolije žive u svom svetu i nimalo ne mare da li se taj njihov svet uklapa u merila okoline,znači ako je taj njihov svet idealistički ništa ih u tome ne može pokolebati i samim tim žive do kraja taj i takav svoj svet
uh al sam konfuzna!

ma jok, totalno te razumem, imam druga koji je vodolija i bas je u svom svetu, kao i ja, ali razlika je sto se ja razumem sa drugim slicnim osobama, kao ribe ili rakovi, ali svaka vodolija je prica za sebe, tako da se oni ni medjusobno ne razumeju, hehe...
 
Ko nas Vodolije ne razume taj nerazume sustinu-a ona glasi (pusti me da zivim,a i ti zivi kako hoces bas me briga)Konstruktivna Anarhija,sklad u neskladu,pometnja koja radja genijalnost u svakom obliku.Ko nije voleo bar jednom u zivotu Vodoliju taj niti zna niti moze da shvati svu dubinu prave Ljubavi.
 
Vodolije su najveci idealisti!
I to nam redovno dolazi glave, jer verujemo u ono sto niko ne veruje, a ako nemas podrsku okoline jos te proglase ludim, Don Kihotom... a da ne pricam koliko puta lupimo glavom o pod, jer na sve gledamo pozitivno... i mogu da nas zaebu kako stignu...
Da imamo snagu Bika ili Jarca...video bi svet razna cuda... Onako smo "samo" idealisti...
 
Strelac je najveci idealista!
Sa lukom uperenim ka nebu, on tako i dise....
Iz potrbe da afirmise samo pozitivizam, idealizuje..uz to je nepopravljivo naivan.

Vodolije su vizionari, njihova idealizacija ide iz njihove vizije, njihovog bunta, oni se zrtvuju cesto zbog nekakve svoje ideje, otuda jedino objasnjenje otkud Vodolija da je fiksan znak, jer je fiksno (nepromenjivo) svaka Vodolija verna svojoj potrebi za vecnom revolucijom, vecnom promenom!
 
Strelac je najveci idealista!
Sa lukom uperenim ka nebu, on tako i dise....
Iz potrbe da afirmise samo pozitivizam, idealizuje..uz to je nepopravljivo naivan.

Vodolije su vizionari, njihova idealizacija ide iz njihove vizije, njihovog bunta, oni se zrtvuju cesto zbog nekakve svoje ideje, otuda jedino objasnjenje otkud Vodolija da je fiksan znak, jer je fiksno (nepromenjivo) svaka Vodolija verna svojoj potrebi za vecnom revolucijom, vecnom promenom!


Slazem se da su Vodolije vizionari, kao i da su Strelcevi najveci idealisti. Ili naglaseno deveto polje.To sam zakljucila na primerima iz okoline...Primetila sam da i oni koji imaju naglasen Neptun jesu idealisti, ili recimo imaju odnos Sunca ili Meseca i Neptuna... Verovatno jos neki odnosi medju planetama govore u prilog idealizmu.
 
Poslednja izmena:
Meni je zanimljiv slučaj Vodolije, zbog kontradiktornog spoja sedišta Saturna i egzaltacije Neptuna. Trebalo bi da su najveći idealisti zbog Neptuna, ali ipak taj Saturn to ne omogućava. Takođe, nešto sumnjam da je najveći idealista horoskopa vazdušni znak, element racionalnosti. To je nešto što se, po meni, više vezuje za vodu. A što se tiče Strelčeva, to možda može imati nekog smisla, ali mislim da su Ribe više sklone idealizmu. Naravno, u životu astrološka pravila ne moraju da važe.
 
Vodolije su najveci idealisti!
I to nam redovno dolazi glave, jer verujemo u ono sto niko ne veruje, a ako nemas podrsku okoline jos te proglase ludim, Don Kihotom... a da ne pricam koliko puta lupimo glavom o pod, jer na sve gledamo pozitivno... i mogu da nas zaebu kako stignu...
Da imamo snagu Bika ili Jarca...video bi svet razna cuda... Onako smo "samo" idealisti...

Zato kažu da nam je potreban samo jedan koji veruje i nas i niko nam ne može ništa .
Vodolije su iznad svega altruisti , svoju sreću vide u očima drugih .....po malo utopisti pošto pokušavaju da ceo svet bude idealan .

PS Ima ovde kod mene jedna utopijska reklama o energiji gde jedan mladić , držeći za ruku devojku kaže SA SUNCEM ĆU HLADITI NAŠE KUĆE ....
ako se pitate dali je moguće , pa skoro da je moguće , tj sunce može dati određenu uštedu . Naoružan sa tom idejom pre neki dan sam bio u jednoj velikoj firmi koja se time bavi i tražio razgovor sa nekim projektantom .....u crvenu sobu su došla dvojica .....na A4 papiru sam imao najednostavniju blok-šemu klima uređaja sa strelicama označenim tokom gasa i približnim realnim temperaturama .....
Nakon velikog ubeđivanja da nisam poslovni konkurent i da nisam došao da prodajem ništa .......u jednom momentu sam im pokazao tačku na blok šemi i postavio pitanje .....ako ovde postavim sunčani kolektor šta će se desiti ? ...tuc muc ...trt-mrt ....na kraju su priznali da kao i može ali samo za velike sisteme ....pa reko ja sam i mislio samo na velike sisteme koji inače i troše najviše energije .
 
Kakve tlapnje. Vodolije su najveći realisti zodijaka, ne u smislu iskalkuliranog koristoljublja, nego kao trijezni (Saturn) ljudi kojima nikakve vrijednosti ne pogađaju rezonancu. Idealisti su naravno jupiterovci - Strijelac i Ribe - znaci svega većeg od ljudskog i osobnog. Idealisti mogu biti i, paz sad, zemljani znakovi, u vidu jurisprudencije, diktata razuma i razumnosti.
 

Back
Top