Potrebna pomoc oko pravljenja sajta

bojan p:
U minimalnoj varijanti bilo koji tekst i image editor.
U većini slučajeva se postavlja korišćenjem ftp-a.
Koliko se plaća šta? Pomoć? Zavisi gde je tražiš i kakva pomoć ti je potrebna.
Mislio sam koliko se placa domen a, za pomoc nisam mislio da mi neko napravi sajt nego ako moze da me uputi kako se to oprilike radi.Ili ako neko zna neki sajt koji ima tutorijal za pravljenje sajta.
 
Otvori Notepad,to je onaj programcic sto dolazi sa Windows-om (ikonica plave sveske) i unutar prekopiraj ovo:

<!DOCTYPE html>
<html lang="en">
<head>
<meta charset="utf-8">
<title>Moj Sajt</title>
</head>
<body>
Ovo Je Moj Prvi Sajt
</body>
</html

Zatim snimi taj fajl negde na desktop dodavsi mu ime mojsajt.html
I woooalaaa,napravio si svoj prvi sajt u localnom direktorijumu.
Dvoklik na isti otvara sajt u tvom default browseru.
 
Potreban ti je Web Hosting, gdje će stranica biti smeštena, imaš besplatne sa malo resursa i puno limita ili možeš sebi kupiti web hosting mesto po niskim cenama kod mnogih domaći hosting provajdera.
Po potrebi koristi FTP Client program za prenos fajlova na server od web hostinga, npr FileZilla - a možeš se poslužiti i "File Managerom" na svom panelu ukoliko imaš tu opciju dostupnu..
Zatim zavisi kakvu vrstu web stranice želiš?
Ukoliko želiš imati Blog ili neki manji portofolio, za takvo nešto možeš koristit "CMS - Content Management System" = WordPress /veoma popularna platforma ili Ghost.org (potreban Node.js) <- oba CMS-a su veoma popularna i veoma dobro su seo optimizovani, pogotovo Ghost...
Instaliranje istih možeš uraditi iz svog web hosting panela, ukoliko imaš tu opciju dostupnu, ako ne, onda skineš sa wordpress.org install mapu, pogledaj video:

UKOLIKO, ne želiš puno vremena trošiti, i jednostavno ti ne ide od ruke gore navedeno, onda se posluži sa:
jimdo.com
wix.com
shopify.com
weebly.com
doodlekit.com

^ su "besplatni" web sajt generatori ili builderi, sa kojima možete brzo i jednostavno napraviti svoju web stranicu, pomerati widžete, tabove, i dosta drugih stvari - zavisi od servisa, neki i naplaćuju neke funckije, tako da pripazite..
Najbolje vam izađe kupovina web hostinga, i da koristite open source CMS skripte tipa WordPress, Typo3 na vašoj domeni, sa pristupom na VEĆ besplatne "funkcije" koje morate verovatno platiti gore na navedenim generatorima, a ovako iste dobijate besplatno..
 

Back
Top