uvecanje zlezde na nervnoj bazi?

mama-valjevo

Početnik
Poruka
32
Nisam neki hipohondar, i uvek su mi bile daleke i pomalo neshvatljive price o bolestima na nervnoj bazi. Znate ono temperatura na nervnoj bazi isl. Ali ok. moguce je. Sada je meni pocelo da se desava nesto sto svima oko mene lici da je na nervnoj bazi. Jedna meni draga osoba je skoro umrla od raka, i otprilike nekako u vreme kada smo saznali za njenu bolest, ja sam otkrila na preponi uvecanu zlezdu, posle par nedelja vrat je poceo da me boli i na njemu mogu da se napipaju male zlezde tu gde me boli, posle mesec dana pocelo je da me boli ispod pazuha, bila sam na ultrazvuku i svuda su se pokazale uvecane zlezde ali nista "morfoloski signifikantno".
To me malo plasi. Moze li to da bude na nervnoj bazi?
Od cega mogu da se jave uvecane zlezde?
Ako je to sve na nervnoj bazi, kako da pomognem sebi? :sad:
 
Dovoljno je da prodje virus kroz organizam i da zlezde odreaguju, postoji pa mogu slobodno reci mali milion stanja gde uvecane zlezde idu kao propratni efekat.
Neke zlezde nakon infekcije ostaju trajno uvecane...
Ima li nesto u laboratoriji sto bi ukazivalo da nesto nije u redu?
Da se razumemo, psiha je cudo ,neverovatno je koliko stanja moze izazvati stres ali uvek negde se krene od ispitivanja elementarnih stvari,ako je to ok onda jedino sto coveku preostaje je da se koliko toliko bar proba da se opusti.
 
meni se desilo posle ovcijih boginja (imala sam 5 godina) da mi je ostala uvecana zlezda na vratu... i sada pre nego sto cu da se razbolim ili ako se razbolim a nema tempreature on mi se uveca bas onako jako i boli me... jednom mi je doktorka bila dala dovicin i neku mast ne mogu sada da se setim jer me je bas bas bolelo...kazu moze i od pada imuniteta...
 
A mislis da stres smrti drage osobe nije dovoljno dobar i dovoljan (vise nego) faktor da ti obori opsti imunitet, i da ti od toga iskoce zlezde kao reakcija organizma na pad imuniteta? Pokusaj da izadjes na kraj sa gubitkom koji si prezivela, vodi racuna da dovoljno spavas, redovno jedes, vezbas, vidjas se sa ljudima, places i smejes se.....I stavri ce doci na svoje mesto!
 
Ako se covek dovoljno potrudi svako ce napipati sebi limfne zlezde. Ja kad sam ucio limfome(gle cuda)napipah 5-6, bio sam ozbiljno uznemiren skoro mesec dana. Te pitaj profana hematologa,kad je limfni cvor signifikatntan. Odgovor" Sve sto je ispod 1cm i sto se ne menja tokom vise od 2 nedelje(ne raste) je benigno"
 
Sa zlezdama treba biti vrlo obazriv. Ja licno imam trenutno iskustvo sa linfnim zlezdama na levoj strani vrata koje traje oko dve ipo godine i jos uvek se nemogu resiti tog problema iako su mi rezultati analiza krvi odlicni, i preduzimam dosta aktivnosti u saradnji sa lekarima sa klinike za ORL i sa hematologije, koji su najpozvaniji po svojoj specijalizaciji da o tome sude. Ako ste zadovoljni sa svojim spavanjem, sa svojim radnim elanom i sa svojim vidom, sa svojim opstim stanjem raspolozenja onda netreba biti zabrinut. Ali po mom misljenju treba odraditi jedan sistematski lekarswki pregled i preventivno voditi vrlo uredan zivot, sto se tice napora, stresa, hrane itd. S postovanjem svima koji procitaju ovaj tekst i ovo moze biti od koristi.
 
ja sam bila otvorila temu ,pa evo da pitam ovde.........otekle su mi odmah ispod vilice zlezde,jedna s leve,druga s desne...ova s leve je duplo veca nego ova s desne,a pritom me levo uvo boli,ne desno,imam kijavicu i kasljem....jel moguce da je leva vise otekla zbog uveta,i da su otekle zbog prehlade?
 
Pogledajte kod stomatologa , da li to ima veze sa plombiranim zubima, ili sa kvarnim zubima. Oni ce vam tada predloziti Ortopan snimak. Tu ce se videti bolje da li postoji veza ili ne. Ako se ta veza nevidi, onda se to moze uociti na bazi refleksnih bolova plombiranih zuba i zlezda koje imate. Ali to vi mozete zapaziti najbolje jer znate sta osecate. Budite pazljivi sa zlezdama i konsultujte lekare, jer ja se od slicnog problema lecim vec druga godina i nadam se da ce sve biti uspesno.
 
meni se desilo posle ovcijih boginja (imala sam 5 godina) da mi je ostala uvecana zlezda na vratu... i sada pre nego sto cu da se razbolim ili ako se razbolim a nema tempreature on mi se uveca bas onako jako i boli me... jednom mi je doktorka bila dala dovicin i neku mast ne mogu sada da se setim jer me je bas bas bolelo...kazu moze i od pada imuniteta...

Kod mene je slicna situacija, samo sto sam ja imao upalu krajnika. Posle upale ostale su mi uvecane cetiri limfne zlijezde; dvije na vratu i dvije iza uha, sa obe strane naravno. Kada sam posle toga isao doktoru da pitam zasto imam te cvorove, koji me i bole povremeno, on je rekao da je to normalno i da ce mi to ostati kao uspomena na upalu krajnika!

Eto od tada pa do danas je proslo skoro 3 godine, a zlijezde su i dalje tu, miruju, uglavnom ih mogu uvjek napipati, a negada se uvecaju, i tako stalno u krug...
 
cao svima. imam 28 god i pre 6 meseci mi je iskocila jedna nateklina na vratu sa desne strane u samom korenu vrata dugacka je otprilike 1 cm i siroka pola cm,nemam nikakvih bolova jedino ako sam na promaji ili vetru onda osjetim mali bol niz cjelu stranu vrata i u uhu. imli neko neki savjet ili preporuku. krvna slika je ok.
 

Back
Top