Engleski seter

iwana81

Početnik
Poruka
37
Planiram da kupim stene egleskog setera, pa ako imate bilo kakve informacije o nekom leglu Beograd i okolina, javite se :)
Naravno i sve informacije u vezi istih su dobrodosle!
Mnogo su slatki ! :D
 
Juče, 22:50 #1278
gendex
Registrovan korisnik


Učlanjen:: 18.07.2007.
Poruke: 3


Da li ima nekog ko bi mi mogao dati vise informacija ili uputiti na pravu adresu u vezi ENGLESKIH SETERA
Zelim nabaviti, ali PRAVOG
 
Za sve ljubitelje ovih izuzetnih pasa, da napravimo jedno mesto gde cemo se druziti,razmenjivati iskustva i informacije.

Prvo da napisem nesto o samoj rasi.
FCI grupa 7.
Izvanrednog njuha, veseli, energicni, radoznali, snazni, pametni i inteligentni, elegantnog izgleda i elegantnih pokreta, neumorni, dobri lovci izvanrednih refleksa. Potrebno im je puno kretanja! Umiljat je i privrženiji porodici nego druge rase lovačkih pasa. Iako popularan kućni pas, ne preporučuje se za držanje u malim prostorima. Otporan na hladnocu i vrucinu.
Pas je prepoznatljiv po svilenoj i dugoj dlaci koja se spušta niz donji deo vrata, grudnog koša i abdomena, repa, kao i zastavicama na prednjim i zadnjim nogama. Osnovna boja je bela sa crnim, smeđim, ili kombinovanim pegama. Visina mužjaka merana od poda do grebena je minimum 65 do 69 cm, zenke su par cm nize, 60 do 65 cm. Tezina je od 27 - 30 kg. Dozive 12-15 godina.
Ja sam polovinom septembra nabavio musko stene, tada staro 3 ipo meseca. Dobio je ime Atos, ima dobro poreklo, Francini linija. U leglu je tada bilo jos tri steneta, musko i dve zenke, ali sam se odlucio bas za njega jer mi je bio najenergicniji i malo krupniji od ostalih.
Posle ova 2 meseca mogu samo reci da nisam ni najmanje pogresio u izboru rase jer je pas prepametan, sve sto treba je skapirao vrlo brzo i za sada odlicno saradjuje i izvrsava komande, sto je i neophodno jer zivim u stanu pa se ipak mora znati neki red. Trudim se da dosta vremena provodimo napolju gde je on prosto neumoran, prava mala munja, besprekorno aportira i uvek je raspolozen za igru.
Ovo je moj lepi pas....
 

Prilozi

  • DSC01305.jpg
    DSC01305.jpg
    45,9 KB · Pregleda: 73
  • P9270052..mala.jpg
    P9270052..mala.jpg
    61,2 KB · Pregleda: 71
  • PB020283..manja.jpg
    PB020283..manja.jpg
    48,6 KB · Pregleda: 64
  • DSC01266mala.jpg
    DSC01266mala.jpg
    63,3 KB · Pregleda: 74
Atos je stvarno lep. Obožavam engleske setere.
Ptičari su moja ljubav. Volim ja i ostale pse ali ptičari su pod brojem 1.
Mi imamo dve bretonke, majku i ćerku i nem.ovčara. Za bretonce smo se odlučili zbog veličine (bili smo u stanu) a opet su ptičari. Sve što si rekao za Atosa stoji i za bretonce samo što su manji.
 
Pre mozda mesec dva sam u parku pored moje zgrade(nekada je bio park sad je pola park pola neka rupa) srela momka koji je vodio stene engleskog setera.
Mislim da je imalo oko 4-5 meseci.Deca su vrisnula od srece kuce poludelo i tako je to trajalo jedno pola sata sat.Iznenadilo me sto je kuca jako lepo i pametno reagovala na neke komande vlasnika i pored dece.
Jednostavno prelep mlad muzijak.Vlasnik kaze da je za manje od nedelju dana naucio osnovne stvari...
 
Definitivno su inteligentni psi. Pokusava on, kao i svaki pas, da proda neku svoju foru, da bude po njegovom, ali upravo mi je to zanimljivo da vidim ko ce koga da "dresira"...

to prodavanje fora i nadmudrivanje je upravo zato što su pametni. U centru gde mi je lokal je bio momak sa mešancem engl.setera i još nečega. Pas je bio prelep i skroz povukao na setera. Samo jednom sam ga pomazila i dala komadić kifle i bilo je zapamćeno za vek vekova.Svaki dan su dolazili u kafić pored mog lokala, svaki put je Čarli (pas) utrčavao kod mene u lokal da ižicka neki zalogajčić i izmazi se. Kada se momak oženio dolazili su svo troje. Nju je jadnu vukao uz stepenice da je sve letela. Kada su dobili sina dolazili su svo četvoro. Čarli mi je svojom posetom ulepšavao dan. U medjuvremenu kafić je zatvoren i Čarli koji je sada mator više ne dolazi ali ih sretnem kada izvedemo Meša na Savu.
 
2 nedelje posto sam ga nabavio vec smo se nasli u lovu...
Drugog dana lova pokaza nam kakva krv struji kroz njega i nagradi nas jednom bebac:mrgreen: markom. Prepelica je bila u pitanju a mojoj sreci nije bilo kraja jer je imao tek 4 meseca...
 

Prilozi

  • P9280074.jpg
    P9280074.jpg
    82,2 KB · Pregleda: 51
Poslednja izmena:
Planiram da kupim stene egleskog setera, pa ako imate bilo kakve informacije o nekom leglu Beograd i okolina, javite se :)
Naravno i sve informacije u vezi istih su dobrodosle!
Mnogo su slatki ! :D

Izgubljena ili napustena je od septembra prosle godine,cistokrvna.
Stvorila se u nasem stambenom naselju,koje okruzuju jako prometne ulice.
Jos kada je dosla nismo je primetili pa jebila izlozena raznim vremenskim uslovima.
Sada ima jedva godinu dana.
Jako je pametna, vidi se da je kucno kuce,stime sto sama otvara spoljna vrata kada joj se ide u wc ili kada je gladna frizider.Ima jako osetljiv njuh,voli velika prostranstva i da juri ptice.Steta je da takva rasa zivi na ulic.
Bili bi smo veoma srecni kada bi se nasao neko da je usvoji sto pre jer nema ni godinu dana,pomogli bi smo oko transporta i pruzili novcanu podrsku.
 

Back
Top