FEST 2007

znači fest je distributerski festival..pre festa sam sve te dist. odgledao, možda su ostala 3 filma...volver da, to ću pre festa...... ..tako da ću na festu gledati akija kaurismakija, kim kin duka, linklatera, formanove gojine utvare.......ruse, nemce i onaj radjen kao lepotica dana...valjda se zove bella toujours... probraće se još poneki......tako da...normalno..
 
Na sajtu filmofila će se za vreme odrzavanja trenutno naseg najveceg filmskog festivala Festa biti organizovano glasanje za najbolji film sa svake programske celine ovogodisnjeg Festa. Ukljucite se i dajte svoj doprinos vasem favoritu.

Veliki pozdrav za sve ljubitelje sedme umetnosti
 
ne sumnjam ja u trira.... on je čak i u dogvilu bio ne samo ciničan, već baš duhovit...ee pa da... film elementarne čestice po uelbeku...nije ko knjiga, kao scenaro odstupa..zanima me
 
ja mislim da ova tema ne bi trebala da se svodi samo na nabrajanje filmova, u tom slucaju bice jako dosadna...pogotovo za nas koji se bas i nismo neki vrsni poznavaoci filma...zar ne? ;)
vi koji ste imali priliku da nesto pogledate, sta preporucujete i zbog cega?
i kakvi su ovi "istorijski" filmovi-pisma sa ivo dzime, apokaliptiko?
 
Apokalipto nije istorijski film, vec ultimativna jurnjava i prica o strahu i ljubavi.

Pisma sa ivo dzime je zajedno sa Zastavama nasih oceva prikazuju jedan isti dogadjaj iz dva ugla - ugla Japana, i Amerike.
 
pa zato sam stavila i pod navodnike...znam o cemu se tu radi, ali, kakvi su filmovi po tvom misljenju? ja bih licno neku ljudsku dramu :D nego sam pozvana na ta dva pa ne znam sta bih... dakle, svaka preporuka je dobrodosla. ;-)
 
eo, ja ću da preporučim klopku jer je ....konačno..i konačno......to pravi domaći bioskopski film, zanatski nama greške...emotivniji i oni koji su bili, ono što smo govorili, unutrašnji imigranti 90tih i sada...lako će tu pronaći deo istinitih svojih priča, ali bez patetike i mentalnog silovanja...i nije sramota ako se i rasplačete..ja nisam..ja sam iskusan sa filmovima......
onda.. životi drugih...debitantski film mladog nemačkog reditelja...kandidata za oskara...jako dobar film...obaveštajna služba schtazi i život u istočnoj nemačkoj pre pada berlinskog zida..službenih shtazie dobija zadatak da prisluškuje par umetnika koji živi u ljubavi, strahovima od režima i prevarama....i....onda se on emotivno zbližava sa ljudima koji ne znaju da on postoji....a o nekim svarima o koijima on odlučuje zavisi doslovce i njihov život............

i kim kin duka...nisam gledao...but... on je uvek genijalan... ljubavna priča...plastična operacija devojke koja hoće da izazove svu pažnju i najveću ljubav svog dečka...ali je dečko ne prepoznaje....naravno i onda...ću da vidim šta je bilo..........
 
gledala sam klopku thats all
vjerovatno cu poci da gledam little miss sunshine, a voljela bih da odgledam i flags of our fathers and letters from iwo jima.nisam sigurna da cu ici na foof(flags of our fathers :) ili lfij(letter from iwi jima),dvoumim se.
 
Little miss sunshine - divan film, obavezno pogledati. Ja ga u sali zovem "film za luzere" koji vraca optimizam. :lol: Vidim dobio je oskara za scenario nocas.

A PRAIRE HOME COMPANION (Radijski show)- osim estetike radi estetike ovaj film je u sustini dosadan i bez poente uz duzno postovanje pokojniku Robertu Altmanu. Iako scenario nije pisao on, dok to nisam saznala, mislila sam da je covek samom sebi napravio opelo, staracki film, ali glumacka ekipa je odlicna. Jos ona country muzika koju ne podnosim...

Slobodno lebdenje- (SVOBODNOE PLAVANIE)- ruski, dosadan, obicno umetnicarenje.

Nikad ne reci zbogom- (indijski) dozivela sam shok, prvi put sam u zivotu gledala bolivudski film, znaci trash, necuveno upakovan u sarenis, ma cirkus od filma, a traje 3 i po sata, morala sam da izadjem napolje, mada me je radnja ko radnja zainteresovala i sad ne znam sta se desilo na kraju. :lol: Ovo vredi pogledati iz perspektive NE MOGU DA VERUJEM. Mada se sala tresla od smeha u pojedinim trenucima. Ljubavna prica je u pitanju.


Apokalypto- dobar, ali nece ostaviti dubljeg traga. Jako mi se svideo pocetak, kasnije se pretvara u cistu akciju.



Treba da gledam Pariz s ljubavlju, Za Gojine utvare nisam nasla karte, mada ovo sto sam gledala gledala sam na novinarskim projekcijama, ono kako uletim i sta stignem. Znaci, nije moj izbor filmova u pitanju. A pola ovih aktuelnih filmova imam na dvd-u. Za Klopku sam cula da je ok i da moze da se gleda, nije uobicajeno sranje. I tako... :-)
 
Verbal_Kint:
Lars von Trier snimio komediju ???????????????? To valja odgledati...... Daklem, odgovor na pitanje sa početka teme: Gazda svih gazda.

gledao šef nad šefovima...prvo, to je low budget film...drugo, film je razvučen, uobičajeno...i da, duhovit je ...... i lep je i drugačiji od njegovih ranijih filmova...

i gledao i kim ki duka...vreme.....10 čista......
 
he, samo da kazem, svidja mi se reklama "da li si kadar za fest", ali najludja mi je bila ona od pre par godina "ti ides na fest, ti ides na fest..."bas sam se setila toga pre par dana
 
gledala sam Paris Je t`aime: 12 ljubavnih prica od razlicitih rezisera, sve u Parizu....nemoguce sve propratiti, treba gledati bar 2 puta film... inace sve price su po jedna zivotna epizoda...sto ima logike... trenutci ti obeleze zivot...

LMS: Fenomenalan film!!1 Preporucujem svima

Film jos nije cenzurisan: Dokumentarac, mislila sam da ce biti interesantniji, ekipa South Park je radila... ali sam blago razocarana...mada mi je moram priznati otvorio neke nove vidike...sjajna ideja...mlako obradjena...

Ja sanjam: Solidan, malo preterano "cudan" , nisam odusevljena, ali ne bih kritikovala previse....

Sutra gledam Hronika jednog bekstva...
Cujemo se...

Volela bih da se vise ljudi angazuju na ovoj temi!!! Ili su svi na FEST u??? :)
 
...ове године је Фест баш био добар...

...Краљица, Мариа Антоанета 2...мала разочарења...
...Последњи краљ Шкотске (фантастична главна мушка улога), Врати се 4 (мада сам очекивао више...фантастично отварање...феноменалан заплет...све зачињено undergound елементима и еротичном атмосфером, све што краси Алмодовара...на крају се умало није претворило у Шпанску сапуницу...)
Гојине утваре 5...можда зато што ништа нисам очекивао...на крају се одушевио...

Жао ми је што нисам гледао Вавилон и Апокалипто и још један чијег имена не могу да се сетим (добио Оскара)...чуо сам да су одлични...
 
Hronika jednog bekstva- argentinski, odlican!

Bolest ljubavi- rumunski, malo bolesna ljubavna prica, al' meni se svideo. :mrgreen:


Sinoc je bila zurka u SC povodom zatvaranja, nema vise. Sad mozemo da se vratimo u realnost. :mrgreen:
 

Back
Top