Kako mogu u inostranstvu da kupim telefon - npr. na Cebitu ili u Hanoveru ?
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Kako mogu u inostranstvu da kupim telefon - npr. na Cebitu ili u Hanoveru ?

Početnik
    Učlanjen
    01.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Lightbulb Kako mogu u inostranstvu da kupim telefon - npr. na Cebitu 2007 ili u Hanoveru ?

Kako mogu u inostranstvu da kupim telefon - npr. na Cebitu ili u Hanoveru ?
    Molim nase ljude, koji zive u dijaspori, posebno u Nemackoj, da me upute po ovom pitanju...

Kako se mobilni telefon skida sa mreze ?
    Zini da ti kazem, bi mogao biti odgovor, znam.

Ali me eto ipak zanima, kako ljudi to rade i gde, jer idem uskoro na Cebit 2007,
    pa zasto ne bih mogao da kupim neki mobilni po njihovim bagatelnim cenama...

Eto, ne moramo pricati o skidanju sa mreze, ako je to neka nelegalna i tajna rabota,
    Dajte mi neki savet...

Evo vidim na http://www.vodafone.de i http://www.t-mobile.de da imaju telefone za 1 evro.
    To mi je jasno da su u nekom paketu.
    I onda Sony Ericsson K750i kosta 39,99 evra, bez ugovora ? Kako ?

Mozda je bolje ovakvo pitanje :

Da li ja, kao turista na Cebitu 2007, mogu da udjem na neki stand ili mobilnu radnju u Hanoveru i kupim telefon ? Bez ugovora. I gde da pogledam cene na Internetu ?
    Poslednji put ažurirao/la brudjuz : 19.02.2007. u 10:44

Aktivan član gusha (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano Re: Kako mogu u inostranstvu da kupim telefon - npr. na Cebitu ili u Hanoveru ?

tesko, to bi svi onda radili... a za skidanje se mreze/dekodiranje, prvo proveri, jer neki se ni nemogu dekodirati, za neke je jako skupo, a neki mogu brzo i jeftino.....

Primećen član SerbiaUnited (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2006.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Re: Kako mogu u inostranstvu da kupim telefon - npr. na Cebitu ili u Hanoveru ?

ja sam hteo da kupim u Stuttgartu telefone koji su na post paid pa da ih dekodiram.

Pitali su me iz koje zemlje dolazim i nije bilo nikakvih problema samo je fazon da imas racun tj kreditnu karticu u nekoj od banaka tipa Raiffaisen itd itd. Oni odbijaju ratu tj mesecnu proviziju tokom potpisanog perioda.

Naravno na taj luksuz nisam pristao jer ne nameravam ni ovde da uradim ali sam eto dobio informaciju da moze.

Qtekovi telefoni najnovije generacije bili su ili 0 ili max. 49 EURA a ugovor je na 2 godine po 10 do 15 eura mesecno u tim najisplativijim tarifama. Znaci u sustini ok.

Jedina razlika je sto kada si u Srbiji ti ces lako utrostiti besplatne minute i poruke jer ces biti u Roamingu te mreze (mislim da je bila O2).

Ali ostaje ti budza od telefona koja kosta duplo vishe.

Primećen član SerbiaUnited (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2006.
    Reputaciona moć
    52

naravno posle moras dekodirati telefon sto i nije neki problem za windows OS telefone kao pomenuti Qtek. To se radi u kucnoj varijanti preko USB kabla i programcica koji se mogu skinuti na raznim forumima.

Iskusan NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

to sto je 1 evro nije nista u poredjenju da te provajder ugovorom veze recimo na dve godine koriscenja njihovih usluga naravno kad ti stigne ono najbitnije RACUN vidis ko je koga zeznuo i za sta
    http://thumbnails113.imagebam.com/47289/07764f472886413.jpg

Početnik
    Učlanjen
    19.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Zna li neko gde u Beogradu moze da se kupi univerzalni punjac?

Zainteresovan član flame swordman (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2006.
    Reputaciona moć
    43

ljudi ja sam iz crne gore i saznao sam da t-mobile uopste ne kodira telefone moj drug je kupio tel za 15€ u hrvatskoj nista samo je rekao da je iz crne gore i da koristi nihovu mrezi trazili su mu br tel i sve je uspjelo kupio je tel i nista tel je zakon mislim da je k610i ili k600i tako neki telefon nisam ga dobro vidio

Zainteresovan član flame swordman (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2006.
    Reputaciona moć
    43

49€ k800i u t-mobile!!!!!!!

Slične teme

1. Koji telefon da kupim?
    Autor alien2000 u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 13.01.2007., 16:34
  2. Koji telefon da kupim ? Heelp
    Autor borisjer u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.01.2006., 20:16
  3. Koji telefon da kupim???
    Autor nid u forumu Mobilna telefonija