U vezi sateliske antene.

Login Killer

Primećen član
Poruka
876
Imam satelisku antenu precnika oko 120 cm, sa onim jednin dzavolom na vrhu.
Zanima me dal mogu da kupim digitalni resiver za tu antenu, jer mi je neki prijatelj rekao da mi treba jos jedan onaj dzavo za antenu za digitalni resiver, dal je jos nesto potrebno, i koliko sve to kosta?
 
Taj đavo je LNB i postoje digitalni i analogni(zastareo) ako je to digitalni što imaš onda samo još treba da kupiš isto tako dig.resiver, uzgred digitalne lnb možeš naći u prodaji od 900 do 2500 dinara zavisi.
 
Kupio sam neke LNB-ove, kao i dva F konektora.
Prepostavljam da se skine izolacija sa kabla i stavim ga u LNB tako da ona koaksijalna zica udje u onu rupu a masa dodiruje konektor.
Sad mi nije jedino jasno kako da spojim onaj drugi.
Sta trebam dalje da uradim?
 
Danas sam probao, uhvatio sam neke muslimane, i na astri i na hotbirdu, eventualnu uhvatim BBC World, a kad sam pokusao da gledam RTS 1, BHT 1, HRT1, trzi al nemoze da ga nadje kao i ostale druge programe(osim ovih muslimana).
Kako da usmerim prokletu antenu?
Trenutno je okrenuta ka jugu, preko puta sam gledao drugu antenu, mislim da sam moju podesio kao tu.
Resiver je Technikus Nova DS.
 
Pozdrav svima.Ja imam mali problem! Na motoru de se povrzuje na anteni pise MOTOR i SENSOR ima po dva ulaza na svaki ali ni je obelezeno + i -. A na pozicioneru odpozadi ima ulaze za MOTOR i SENSOR ali je obelezeno sa + i - Kako da doznam koje je +a koje - na motoru i dali ako ih pomesam ima veze! Hvala unapred!
 

Back
Top