Dobrim ribama je sve u zivotu lakse....

  • Začetnik teme Aleksej_BASO
  • Datum pokretanja
Sve je to tacno...
Postoji i kategorija lepih i skolovanih zena...njih nisi pomenuo. E one su skroz naj**ale zato sto su lepe. Jos gore od onih koje su i glupe i ruzne. To je zato sto su muskarci prevarom preoteli primat matriahatu pa je sada svet skrojen prema muskoj potrebi za vizuelnim...evo samo pogledaj reklame...sve same lepotice kojima neki muskarci manipulisu onim drugim muskarcima zato sto znaju da muskarci ne mogu odoleti zenskoj lepoti. To vam dodje ahilova peta,znas, meni je recimo svejedno dali je neko (musko-zensko) lep ako se radi o efikasnosti obavljanja posla. Nije vam uopste lako, zato sto ima vise lepih devojaka nego ruznih, zapravo nema ruznih, jer svaka je nekome lepa.
 
Slazem se se Aleksejom.....lepota je plus pri zaposljavanju, "nalazenju" muskaraca, raznih zivotnih prilika i mogucnosti...
Znaci lepota je samo ulaznica, a dalje je bitno koliko si pametan, snalazljiv..itd..Lepim devojkama, muskarcima, pritom i pametnim tesko je naci odgovarajuce prijatelje, partnere i teze se probijaju na poslu i sl...jer koliko lepota pomaze, toliko i odmaze...pogotovu ako naletis na zavidne osobe...ako pak naletis na neke dobre ljude...imas bas srece... :D ;)
 
kolko gluposti na jednoj temi.
vidi se da je ovde jos zastupljen nepotizam,zaposljavanje po osnovu sisa guzice i slicno...i prikladan prateci mentalitet.
poslodavac koji hoce da razvija posao zaposljava osobu koja je efikasna i koja donosi lovu,a ne koja ima lepo lice.takvog - i lepog i pametnog ce da uposli kao pr menadzera.
a tema je klasicna aleksejeva,kojom i dalje pravda svoje neuspehe i prica sta bi bilo kad bi bilo.
glupost.
opet se sve svodi na laki kes,sise i polne organe i opet sve sve banalizuje.
leba ti aleksej kako se samom sebi ne smucis sa ovim temama....mislim zar ti nije dosta? :)
 
To je kod nas tako u paketu s ostalim poremecenim i umobolnim svojstvima naseg naroda. Glavni adut da bi negde konkurisali je nekvalitet, zato nam je izvoz uvek bio okrenut istoku.

Vreme koje zapadnjak potrosi da usavrsi svoj nedoradjen proizvod je u doradjivanju nedostataka, a za to vreme nas pokazuje svoju sisatu zenu na nekoj priredbi koja sluzi tortu koju je napravila da bi se njen muz pokazao lokalnim dziberima. Dok proizvod na svetskom ocenjivanu uverljivo siba na zadnjem mestu, ali u selu si glavni Milojko.
 
Banshee:
kolko gluposti na jednoj temi.
vidi se da je ovde jos zastupljen nepotizam,zaposljavanje po osnovu sisa guzice i slicno...i prikladan prateci mentalitet.
poslodavac koji hoce da razvija posao zaposljava osobu koja je efikasna i koja donosi lovu,a ne koja ima lepo lice.takvog - i lepog i pametnog ce da uposli kao pr menadzera.
a tema je klasicna aleksejeva,kojom i dalje pravda svoje neuspehe i prica sta bi bilo kad bi bilo.
glupost.
opet se sve svodi na laki kes,sise i polne organe i opet sve sve banalizuje.
leba ti aleksej kako se samom sebi ne smucis sa ovim temama....mislim zar ti nije dosta? :)

Ne zaposljava se na osonovu sisa i guzice a da je neko glup.. :shock: .ne znam gde si to to procitala na ovoj temi.. :roll: u pitanju je lepota...zavisi kako pojedinac tumaci tu rec i st aje za njega lepo...
Naravno, da nije dovoljno, da je zena lepa a nije pametna...Ali definitivno imaju pametne, snalazljive, pricljive zene koje su uz to jos i lepe prednost...
Prednost u svemu...u kontaktima sa nepoznatim ljudima, na poslu sa klijentima ( pogotovu kad su u pitanju muski klijenti, cak i neki zenski ), u muvanju....a samim tim se otvaraju nove mogucnosti, ponude za posao, druzenje...

Aleksej ima cudne teme... :D ;) ali sa ovom temom nije isao u neke krajnosti, niti je podrzavao kes ribe i sl..( ako nisam dobro procitala, unapred se izvinjavam..)
 
Pipi Langstrumpf:
(Samo si zaboravio lepe i pametne zene. Postoje i takve,znas, ona teorija o tome da "sise i mozak ne uspevaju na istom organizmu je netacna skroz!) :)
Hahaha, bila sam napisala:Tetacna , a ti volis tete! E,sta ti je podsvest!


Hahaha sta sada Frojd rekao o tome ;)

Ma znam ja da ipak negde postoje lepe i pametne njima je najlakse, jer imaju obrazovanje (mada relacija pamet-obrazovanje je diskutabilna ja znam PAMETEN devojke koje su mozda konobarice i sl. dzaba im to ako nemamju diplomu, pa da se sada zadrzimo na OBRAZOVANOJ i lepoj devojci)dakle njima je najlakse jer imaju mogucnost i dobrog posla zahvaljujuci obrazovanju a LEPOTOM ce se MNOGO LAKSE suvadu ugurati i ubaciti. To ce joj jos vise otvoriti sva vrata.
 
Generalno lepi ljudi imaju prednost u svemu, to je cinjenica. Vise se primeti kod zena zato sto su muskarci na polozajima koji odlucuju o zaposljavanju itd. Ali i lepi muskarci imaju laksu prodju svuda. Svi smo osetljivi na lepotu. Ali kada je u kombinaciji sa sposobnoscu i pameti, onda je teret jer su ljudi skloni da -upravo zbog toga sto lepota lakse otvara vrata-podcenjuju pamet pa je osporavaju lepim ljudima. To je jedna od najtvrdokornijih predrasuda.
 
Banshee:
kolko gluposti na jednoj temi.
vidi se da je ovde jos zastupljen nepotizam,zaposljavanje po osnovu sisa guzice i slicno...i prikladan prateci mentalitet.

poslodavac koji hoce da razvija posao zaposljava osobu koja je efikasna i koja donosi lovu,a ne koja ima lepo lice.takvog - i lepog i pametnog ce da uposli kao pr menadzera.
a tema je klasicna aleksejeva,kojom i dalje pravda svoje neuspehe i prica sta bi bilo kad bi bilo.

glupost.

opet se sve svodi na laki kes,sise i polne organe i opet sve sve banalizuje.
leba ti aleksej kako se samom sebi ne smucis sa ovim temama....mislim zar ti nije dosta? :)


Izvini Badzni ali sada lupetas!

PAzi sada ako neko trazi mehanicara za teretna vozila nece gledati ni da lima sve zube, ali ako trazi (ono sto seljaci zovu) PR menadzera tesko da se izmedju ribe sa DR diplomom komunikativnom i superinteligentnom koja je bubuljicava i ima 100kg i drugom koja je sasvim prosecne inteligencije i bilo kog faklutetskog obrazovanja koja izgleda kao lutak, zaposliti ovu prvu???

Tek sada citam ostatak posta. PO obicaju... Vidju i ti si se dotakla PR menadzera. :)
 
alya:
Ne zaposljava se na osonovu sisa i guzice a da je neko glup.. :shock: .ne znam gde si to to procitala na ovoj temi.. :roll: u pitanju je lepota...zavisi kako pojedinac tumaci tu rec i st aje za njega lepo...
Naravno, da nije dovoljno, da je zena lepa a nije pametna...Ali definitivno imaju pametne, snalazljive, pricljive zene koje su uz to jos i lepe prednost...
Prednost u svemu...u kontaktima sa nepoznatim ljudima, na poslu sa klijentima ( pogotovu kad su u pitanju muski klijenti, cak i neki zenski ), u muvanju....a samim tim se otvaraju nove mogucnosti, ponude za posao, druzenje...

Aleksej ima cudne teme... :D ;) ali sa ovom temom nije isao u neke krajnosti, niti je podrzavao kes ribe i sl..( ako nisam dobro procitala, unapred se izvinjavam..)
ma nemam pojma,neko je cini mi se gore napisao kako ce lepu da zaposli samo zato sto je lepa,tako nesto.
mislim,realno ima puno lepih zena,a tek sminka sto cini cudo,pa svako moze da izgleda kako hoce.a dosta lepih zena su i obrazovane i pametne i spodobne.
nego se uzasavam stvari koje se ovde potenciraju - lepota kao glavni kriterijum,bez obzira na to koje kvalitete osoba jos poseduje.
zato nam drzava i jeste u qrcu,sto se po fakultetima npr kao profesori i asistenti zaposljavaju ne sposobni,dobri pedagozi i kvalitetni ljudi,nego slihtare,profesorove ljubavnice i slicno.pa i na mnogim drugim mestima.sto na neki nacin uvek nekvalitet ima prednost nad kvalitetom,radom,trudom.bitno da si lep/neciji rodjak/prijatelj/kum.
pa je ovo sto je aleksej spomenuo samo jedan delic tog problema,onda se neko nadovezao nekim komentarom na to i asocirao me.zato tako burno reagujem.ne valja ljudi tako razmisljati i delati.
zurim,aj zdravo,zelim vam lepo nedeljno popodne :)
 
Pipi Langstrumpf:
Generalno lepi ljudi imaju prednost u svemu, to je cinjenica. Vise se primeti kod zena zato sto su muskarci na polozajima koji odlucuju o zaposljavanju itd. Ali i lepi muskarci imaju laksu prodju svuda. Svi smo osetljivi na lepotu. Ali kada je u kombinaciji sa sposobnoscu i pameti, onda je teret jer su ljudi skloni da -upravo zbog toga sto lepota lakse otvara vrata-podcenjuju pamet pa je osporavaju lepim ljudima. To je jedna od najtvrdokornijih predrasuda.


To stoji za muskarce ali muskrci ipak manje imaju profesije gde je lepota prodja.

MAda zaista se ne slazem da je lepota nekad prepreka. Svaki normalan poslodavac ce te staviti na priobni rad i ti pokazes sta vredis.
 
Bila jednom naucna emisija na tv-u o lepoti,sve ono kao simetria, dobar raspored gena itd. I onda su radili eksperiment, kao pokazali su ljudima sliku lepog simetricnog i sliku ruznog asimetricnog muskarca i trazili su da vezuju karakterne osobine za sliku. Ljudi su mahom lose karakterne osobine pripisivali ruznom, a dobre osobine lepom. Cak su na sudjenjima sa porotnicima kazne za ista nedela bila blaza ako je pocinitelj bio prijatne spoljasnosti. Dakle ako si LEP kriminalac bices manje sumnjiv, a ako te i uhvate, manje ce te biju. Ljudska priroda. Osetljivi smo na lepotu jer je ona pokazatelj ZDRAVLJA a to je dobro za produzenje vrste.
 
Banshee:
ma nemam pojma,neko je cini mi se gore napisao kako ce lepu da zaposli samo zato sto je lepa,tako nesto.
mislim,realno ima puno lepih zena,a tek sminka sto cini cudo,pa svako moze da izgleda kako hoce.a dosta lepih zena su i obrazovane i pametne i spodobne.
nego se uzasavam stvari koje se ovde potenciraju - lepota kao glavni kriterijum,bez obzira na to koje kvalitete osoba jos poseduje.
zato nam drzava i jeste u qrcu,sto se po fakultetima npr kao profesori i asistenti zaposljavaju ne sposobni,dobri pedagozi i kvalitetni ljudi,nego slihtare,profesorove ljubavnice i slicno.pa i na mnogim drugim mestima.sto na neki nacin uvek nekvalitet ima prednost nad kvalitetom,radom,trudom.bitno da si lep/neciji rodjak/prijatelj/kum.
pa je ovo sto je aleksej spomenuo samo jedan delic tog problema,onda se neko nadovezao nekim komentarom na to i asocirao me.zato tako burno reagujem.ne valja ljudi tako razmisljati i delati.
zurim,aj zdravo,zelim vam lepo nedeljno popodne :)


OSIM TOGA!

Ja sam pisao o devojkama koje nemju skoro nikakvo obrazovanje i samo sa se na njih bazirao! Znaci nemaju neki potencijal u zivotu da ce naci bolji posao, i sl a znamo da je to kljucno u danasnje vreme. Osim ako neko ne dobije nasledstvo :lol:

Jel tako.

I onda ako je lepa devojka uvek ce imati sanse da bolje prodje u zivotu!
 
Aleksej_BASO:
Izvini Badzni ali sada lupetas!

PAzi sada ako neko trazi mehanicara za teretna vozila nece gledati ni da lima sve zube, ali ako trazi (ono sto seljaci zovu) PR menadzera tesko da se izmedju ribe sa DR diplomom komunikativnom i superinteligentnom koja je bubuljicava i ima 100kg i drugom koja je sasvim prosecne inteligencije i bilo kog faklutetskog obrazovanja koja izgleda kao lutak, zaposliti ovu prvu???

Tek sada citam ostatak posta. PO obicaju... Vidju i ti si se dotakla PR menadzera. :)

e pa citaj,a mene si kritikovao neki dan sto ne citam do kraja :lol:
naravno,pr menadzera sam spomenula kao primer gde je izgled kljucan,ali gde osoba mora da bude i komunikativna,bistra i pametna.
ali to su poslovi izuzeci - kao i poslovi marketinga i slicno. naravno da nece neko da zaposli kao manekentku neku debelu i rosavu...ali to su takvi poslovi koji zahtevaju izgled po svaku cenu,ali njih je prilicno malo.
za vecinu poslova,izgled nije i ne treba da bude presudan.
 
Aleksej_BASO:
OSIM TOGA!

Ja sam pisao o devojkama koje nemju skoro nikakvo obrazovanje i samo sa se na njih bazirao! Znaci nemaju neki potencijal u zivotu da ce naci bolji posao, i sl a znamo da je to kljucno u danasnje vreme. Osim ako neko ne dobije nasledstvo :lol:

Jel tako.

I onda ako je lepa devojka uvek ce imati sanse da bolje prodje u zivotu!

dobro ajde,ja sam govorila vise uopsteno,nekako slabo znam te koje su malo ili ni malo obrazovane.
mozda si upravu na tom nivou,ali generalno,ne nekom visem nivou mislim da je ovo sto sam ja napisala primenjivije.

e sad stvarno,zadrzala sam se a kasnim.
hasta pronto compañeros! :razz:
 
Aleksej_BASO:
PA da vidis kako isto razmisljamo.. :lol:

Ali da se vratimo na zanimanja bez fakulteta...

Pa sad...ako neko nije zavrsio fakultet ( mnogi ga ne zavrse ili ga otezu iz raznih razloga ), ne znaci, da je neko glup i sl. ako je osoba lepa ima vece sanse, da se negde "usljaka" , dokaze svojim znanje i kasnije napreduje...
Naravno, da ulogu igraju i veze...bolje reci veliku ulogu, jer 80% poslova se danas dobija preko veze...u svim zemljama je manje vise tako..

Sad ako je devojka lepa ali glupa i naivna ( ne vredjam nikog )...tesko, da ce napredovati u nekom poslu..Ipak znanje, iskustvo i ostale stvari imaju prednost...

Ti bi Aleksej, da "meljes" na ovu temu dan i noc...a sve smo rekli...nema tu neke filoozof..prestani, da se pitas svasta.. :lol: :lol:
 

Back
Top