Kada nema fizičke privlačnosti/hemije - šta onda?

Neodlucna

Početnik
Poruka
2
Da li neko ko vam nije bio fizički privlačan, poželjan može to da postane? Šta činiti kada počnete da se družite sa nekom osobom koja fizički nije vaš tip, tačnije ne privlači vas, nema hemije, želje za dodirom, zagrljajem, poljubcem. Nema privlačnosti, strasti... Posle nekog vremena uvidite da vam se njen intelekt, karakter, ličnost dopada, da vam je baš lepo, prijatno u njenom društvu, uživate u razgovoru i druženju sa njom. Istovremeno vam prija pažnja koju vam ta osoba pruža, kao i korektnost, tolerancija i razumevanje koje poseduje. Znači, vremenom počnete zaista da cenite sve te njene kvalitete, ali vas i dalje ne privlači, to se nije promenilo. A onda vam ta osoba u jednom trenutku (pet-šest meseci u mom slučaju) stavi do znanja da jos se mnogo sviđate, da je privlačite i da se zaljubila u vas - i da nipošto ne želi i ne može da bude samo prijatelj sa vama. Želi - emotivno/sexualnu vezu.
I tu nastaje moja dilema - šta da radim? Posle nekoliko bezuspešnih pokušaja u poslednje vreme sa muškarcima koji su me privlačili, ali pri tom nisu pokazivali dovoljnu pažnju, emocije prema meni, niti posedovali važne 'kvalitete' (korektnost, tolerancija, razumevanje, pažnja), konačno sam pronašla muškarca koji sve to poseduje, ali me on ne privlači :( Da li to može da funkcioniše...da li neko ko vam nije bio privlačan može da počne da vam se svidja na taj način? Ako može - šta, kako dok se to ne dogodi? Jer ja ne mogu ni da zamislim intimnost/sex bez privlačnosti. Ali ni bez emocija...da li sam ja isuviše 'komplikovana' ili je možda još neko bio u sličnoj situaciji
 
...bila sam...
...ali iako me mnogo bolje kapirao od decka , upravo iz tog razloga nisam ostavila decka zbog njega...
...nasla sam posle drugog decka sa sve u jednom osobinama :) ...
...medjutim mislim da sto budes starija sve ce ti manje biti vazan fizicki izgled...bar tako kazu...
...mislim da smo josh mlade da bi bile na tako produhovljenom nivou...
...ali ako te ispunjava mentalno , veruj mi to ce ti kasnije biti primarna stvar u vezi...jednom prodje i sex i mladost...ali razgovor nam ostaje...
...ako si mlada treba da se izzivis...ako si starija i sigurna da je to zaista to...onda probaj pa vidi da li ti odgovara...
 
I ja sam prosla kroz to isto,ali sam mu otvoreno rekla da ne mogu da budem u vezi sa njim,da me sexualno ne privlaci i da zbog sexa ne bih kvarila prijateljstvo.Na pocetku nije mogao da se pomiri sa tim,ali kada je shvatio da ce me izgubiti i kao prijatelja,odustao je od daljeg navaljivanja.Sada smo ponovo o.k.,izlazimo na pice,pricamo,zezamo se i mada znam da je i dalje zaljubljen u mene,ne pokrecemo vise tu temu i njemu je drago sto moze samnom makar da razgovara,da se zajedno nasmejemo i pomognemo jedno drugome kad imamo problema. :D
 
Uf, to je zamka. Ne, nece ti se svidjati ni kasnije. Sresces nekog ko ti se svidja pa ces morati da jos vise povredis tu osobu koju cenis kao prijatelja. Pa ce ta osoba da navaljuje da pocnes da osecas strast, a ti nista...pa onda ces mozda poceti da glumis da ne bi povredila tako divnu osobu....I na kraju si najgrdja, a nista ni ta druga osoba nije dobila time osim sto vise necete moci da budete ni prijatelji.
Bolje da ga povredis jednim brzim iskrenim odbijanjem nego gomilom dugotrajnog pretvaranja i nesrece.
 
Pipi Langstrumpf:
Uf, to je zamka. Ne, nece ti se svidjati ni kasnije. Sresces nekog ko ti se svidja pa ces morati da jos vise povredis tu osobu koju cenis kao prijatelja. Pa ce ta osoba da navaljuje da pocnes da osecas strast, a ti nista...pa onda ces mozda poceti da glumis da ne bi povredila tako divnu osobu....I na kraju si najgrdja, a nista ni ta druga osoba nije dobila time osim sto vise necete moci da budete ni prijatelji.
Bolje da ga povredis jednim brzim iskrenim odbijanjem nego gomilom dugotrajnog pretvaranja i nesrece.

Baš ovo što je Pipi napisala - je ono čega se plašim da bi moglo da se dogodi. Tačnije, to je i moje mišljenje formirano na osnovu ličnog iskustva - ako ti neko nije fizički privlačan na 'prvu loptu', neće nikada ni biti. Jer ovo nije prvi put da se nalazim u ovakvoj situaciji. Bilo je dosta slučajeva da mi se 'udvara' neko ko me ne privlači na taj način, a pri tom je divna i kvalitetna ličnost. I sve sam 'rešavala' baš kao što je Pipi rekla 'jednim brzim iskrenim odbijanjem'. To mi je uvek bilo jako teško da uradim jer su mi većinom to bili dragi ljudi, a na žalost ni sa jednim od njih posle toga nisam ostala u samo prijateljskoj vezi. Znači, meni lično se nikada nije dogodilo da se 'hemija' pojavi kasnije ako nije na prvu loptu. Ono što me je sada dovelo u dilemu je: bojazan da je to možda moguće, ali da ja nisam to do sada iskusila; svest o tome da je naći 'sve u jednoj osobi' mnogo teško i retko; i neke priče ljudi kojima je to navodno pošlo za rukom. A sa druge strane nipošto ne bih želela ni sebi, a ni tom 'nekom' - 'dugotrajno pretvaranje i nesrecu' :(.
 
marina-b:
I ja sam prosla kroz to isto,ali sam mu otvoreno rekla da ne mogu da budem u vezi sa njim,da me sexualno ne privlaci i da zbog sexa ne bih kvarila prijateljstvo.Na pocetku nije mogao da se pomiri sa tim,ali kada je shvatio da ce me izgubiti i kao prijatelja,odustao je od daljeg navaljivanja.Sada smo ponovo o.k.,izlazimo na pice,pricamo,zezamo se i mada znam da je i dalje zaljubljen u mene,ne pokrecemo vise tu temu i njemu je drago sto moze samnom makar da razgovara,da se zajedno nasmejemo i pomognemo jedno drugome kad imamo problema. :D

jao kakav je to jadnik, a tebi sve to godi izgleda, zloco!

Definition of "Just Friends": It means I don't just want you to mourn the loss; I want to remind you of it every day. I want you to suffer. I want you to envy. I want you to die slowly, a bit at a time. And I want you to smile and thank me for it.
 
Pipi Langstrumpf:
Uf, to je zamka. Ne, nece ti se svidjati ni kasnije. Sresces nekog ko ti se svidja pa ces morati da jos vise povredis tu osobu koju cenis kao prijatelja. Pa ce ta osoba da navaljuje da pocnes da osecas strast, a ti nista...pa onda ces mozda poceti da glumis da ne bi povredila tako divnu osobu....I na kraju si najgrdja, a nista ni ta druga osoba nije dobila time osim sto vise necete moci da budete ni prijatelji.
Bolje da ga povredis jednim brzim iskrenim odbijanjem nego gomilom dugotrajnog pretvaranja i nesrece.

slazem se sa ovim...

ali naravno nije iskljuceno da mozes i ako odbijes ovog, na kraju zavrsiti sa nekim daleko gorim...
 
Butterflies And Hurricane:
Pa valjda bi trebalo da ti postane privlachan ...i fizichki ako ti je privlachan psihichki...

Ma meni vishe nishta nije jasno..Imam utisak kao da sam pala sa marsa... :roll:

Па сад....стварно не знам од чега то зависи....

Имала сам случај да ме тип није физички привлачио уопште, добро смо се слагали, лепо причали...и ја сам му отворено рекла да се не нада, да ме не привлачи као мушкарац....Ал, некако, у једном тренутку, после нека 4 месеца интензивног дружења (другарског) дошло је до тога да ме је пољубио...па ми се допало....па мало, мало....и завршисмо у страсној вези! Сад ми је јако привлачан, иако релно није мој тип и није неки лепотан.

С друге стране имала сам случај да се такође дивно слажем са неким, да ми се допада како изгледа, да је шармантан, духовит, да се лепо слажемо и заиста разумемо, да он откида за мном....али да једноставно нисам осећала никакву ''хемију'' према њему.....и ни после много времена дружења није ме привукао сексуално....:roll:

У чему је разлика, стварно не знам....:-?
 
И још нешто: мирис оног првог ми се јако допада, а други такође мирише лепо и чисто, али тај мирис ми некако не прија, не знам зашто....(поводом оне теме о мирисима)....
Како нас зеза биологија, па то је страшно!
 
Kako ces s nekim da imas seksualnu vezu ako te ne privlaci? To sto osecas prema tom momku je prijateljstvo. On ti savrseno odgovara kao prijatelj ali ne i kao partner. Tu je bitna razlika.
Posto se on zaljubio u tebe, prijateljstvo vise nije moguce, i sad ti je zao da izgubis dobrog prijatelja (za koga imas osecanja) i zbog toga se preispitivas. A znas i sama istinu. Budi iskrena i prema njemu i prema sebi. Vasa veza nema srecnu buducnost.
 

Back
Top