UNUTRAŠNJA ARHITEKTURA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Gost
Planiram da se upišem na Primenjene umetnosti,odsek unutrašnja arhitektura.Broj studenata koje primaju je jako mali pa me interesuje da li se prijavljuje puno ljudi i da li je potrebna ''veza'' da bih se upisala?
 
Anonymous:
Planiram da se upišem na Primenjene umetnosti,odsek unutrašnja arhitektura.Broj studenata koje primaju je jako mali pa me interesuje da li se prijavljuje puno ljudi i da li je potrebna ''veza'' da bih se upisala?

1999 god sam pokusao na enterujeru.Sreo sam se sa sefom odseka privatno, kada mi je ponudio da dolazim kod njega na "konsultacije" koje bi mi naplacivao!Zamisli!A za uzvrat on bi se zalozio za mene!!!Nisam prihvatio, mada nisam ni uradio ispid bog zna kako, i pao sam. U sustini kopaj gde god mozes ali najvaznije je da briljiras.
 
Preporucila bih ti da u svakom slucaju probas, ali znam osobe koje su tek posle dve-tri godine uspele. Inace, ja sam samo jednom probala i nisam uspela. Utisak mi je da ima i jednog i drugog, nesto preko veze a nesto talenat. No, ja sam posle zavrsila Visu Politehnicku skolu u Beogradu i danas se bavim enterijerom i uopste unutrasnjom arhitekturom...znaci mozda ima nade da se time bavis i ako ne uspes na pomenutom prijemnom!(razmisli i o klasicnoj arhitekturi kao alternativi)
 
Eeeee :lol: u vreme kada sam ja imala iste ambicije ('97i '98) onos je bio 1:3 (16 primali, a 50tak bilo prijavljeno), sad kad pomislim kakve su tad likove primali, ccc
Ugl. U to vreme je Laza bio hit !, to je bila 'ulaznica', godinu dana spremanja kod njega, pa te onda mozda i prime :lol: , kakva je sad situacija , pojma nemam ali probaj u svakom slucaju (i sretno ti bilo ) :wink:
 
Anonymous:
Planiram da se upišem na Primenjene umetnosti,odsek unutrašnja arhitektura.Broj studenata koje primaju je jako mali pa me interesuje da li se prijavljuje puno ljudi i da li je potrebna ''veza'' da bih se upisala?


Za upis na FPU odsek Unutrasnje arhitekture potrebna je jaka volja i zelja, i pre svega kondicija, jer prijemni traje SEST dana! Naravno da se priprema za prijemni podrazumeva (crtanje perspektive, osecaj prostora - trece dimenzije i njegovo predstavljanje, osecaj za kompoziciju, formu i ostalo...
Spremao sam studente za prijemni poslednjih 10 godina sa promenljivim uspehom. Ali ono sto je cinjenica ONI koji su bili spremni za prijemni i koji su izdrzali SVIH 6 dana i tokom njih dali maksimum - POLOZILI SU PRIJEMNI. Moj savet ti je da radis - svakog dana bar jedan sat crtanja u kontinuitetu i bice sve u redu.

Ja sam se upisao posle 3 pokusaja u 5 godina - tek kada sam STVARNO odlucio da to zelim. Veza je uvek bilo i bice ih, ali ako uradis zadatke kako valja bices primljen/a!

SRECN
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top